Komu Kainovo znamení?

Autor: Karel Orlík | Publikováno: 8.8.2007 | Rubrika: Blízký východ
Izrael

Izraelský ministr obrany Ehud Barak, pověstný svým "úsměvem ala Mona Lisa", prohlásil 30.července, že se Izrael musí vrátit do doby, kdy osoby, vyhýbající se vojenské povinnosti, byli veřejností označeny Kainovým znamením.

Jeho prohlášení přišlo po zveřejnění, že asi čtvrtina mladých mužů se nedostavila k odvodu. Dále si Barak postěžoval, že izraelská společnost už nepodporuje záložáky, podniky je propouštějí a lektoři univerzit jim nedovolují náhradní termíny ke zkouškám. Nedostatečná podpora lidu prý vojáky nemotivuje.

Podle Baraka může izraelská společnost přežít je tehdy, bude-li respektovat ty, kteří si respekt zaslouží. 11% potenciálních branců tvrdí, že "jejich povoláním je Tóra" a studují v ješivách. 5% branců nenastoupilo na vojnu pro kriminální delikty. Ostatní byli vojenské povinnosti zproštěni ze zdravotních a psychologických důvodů.

Vůbec se Izraelcům nedivím. Vrácení území, které jejich otcové osvobodili, zpět arabským teroristům, je pošlapání památky padlých izraelských vojáků. Do armády by měli nastoupit jen synové levicových politiků, kteří Arabům soustavně ustupují a připravují tím půdu pro další útoky teroristů, vyzbrojených izraelskými zbraněmi.

Vypadá to, jakoby si politici dělali z vojáků blázny. Armáda a policie s nasazením života pochytá teroristy a Olmert je pustí na svobodu. Ohroženým izraelským občanům Olmert vzkázal, že musí sebe a své rodiny bránit sami a nespoléhat na stát. Nevysvětlil ovšem, proč potom občané takový stát platí ze svých daní a proč se on sám nezřekne osobní ochranky.

Kde jsou ti umírnění?
Svět nepřestává dělit arabské teroristy na radikální a umírněné. Ty "umírněné" z celého srdce podporuje penězi i zbraněmi. Ale kde jsou ti umírnění?

Izraelská armáda denně zatýká arabské teroristy a občané arabské autonomie "prokazují" vůli žít v míru s občany Izraele házením kamenů na izraelská auta a autobusy. Poblíž hlavního města autonomie Ramallahu našla armáda v noci na pondělí 31.7. skladiště zbraní, připravené zřejmě pro "mírové účely". Na izraelské vojáky házeli Arabové na severovýchodě Dženínu zápalné láhve. Možná, že ty "umírněné" tvoří jen Abbás se svou zkorumpovanou klikou. Ne proto, aby žili v míru s Izraelem, ale aby nepřestal tok milionů dolarů. Pak by už nebylo z čeho krást.


Jordánci moudřejší Olmerta Olmertův bláznivý nápad nevyšel. Přišel totiž s návrhem, aby palestinští Arabové v jordánské armádě zasahovali proti svým arabským soukmenovcův v Judeji a Samaří.
Obyvatelstvo Jordánska tvoří podle některých zdrojů až 80% palestinských Arabů. Domnívat se, že "kvůli Židům" se postaví Arabové z Jordánská proti Arabům z palestinské autonomie je naprosto nereálné. Arabové jsou schopni zabíjet jiné Araby většinou kvůli moci, přístupu k penězům nebo kvůli islámskému sektářství.
Mluvčí jordánské vlády Nasser Judeh Olmertův návrh kategoricky odmítl. Zopakoval stanovisko krále Abdullaha, že Jordánsko podporuje vytvoření samostatného státu Palestina na území Gazy a tzv.Západního břehu.

(IMRA, 31.7.07, ko)

3726 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Jakmile koronavirová epidemie skončí, migranti se na hranici vrátí, slibuje TureckoCovid -19 a sexuální zneužíváníPomozte nám, prosím, bez Vás to nedáme. Byla by škoda, kdybychom po 15 letech existence museli skončitMigrační lež v záři koronaviru a lenost dekadentního Západu. Kde je ekonomický přínos migrantů? Rychle pryč z Evropské unieSalvini: EU je doupě zmijí a hyen. Epidemie změnila myšlení Italů. Solidarita na bruselský způsob

euServer.cz

Pražská špína se vypořádala s maršálem, který Prahu uchránil před osudem VaršavyČT v nejvyšším vzepětí své nestrannosti. Zatím vystoupili herec Mádl, kněz Halík, sportovec Hašek a dramatik Svěrák. Další podobní jsou připraveni...

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaRozmazlený západ a nepřipravená atomizovaná společnost

Eurabia.cz

Albánští muslimové terorizují Řeky a EU k tomu mlčí!Ukázka brutálních útoku uprchlíku na řecké pohraničníky ...

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Divadlo s rouškami, národ ve strachu. Řádění Babišovy kohorty, udavačství. Nářez od profesora Milana KnížákaSoda Pekarové. Po jejím výstupu se Hamáček naštval stejně jako na své slavné tiskovce a lítalo to
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění