Starosta Bruselu zakázal demonstraci proti islamizaci Evropy svolanou na 11.9.

Autor: Redakce | Publikováno: 12.8.2007 | Rubrika: ShortNews
EUStan

Socialistický starosta Bruselu říká, že nedokáže ochránit demonstrující před násilím muslimů a proto demonstraci s dojemnou péčí o jejich bezpečí zakazuje.

Starosta Bruselu Freddy Thielemans zakazuje protestní demonstraci proti "zavádění islámských způsobů". Rozhodl o tom ve čtvrtek po setkání s policií a jinými službami. Thielemans se obává, že tento protest povede ke střetům mezi demonstrujícími a muslimskou částí obyvatel města. To prohlásil Thielemansův mluvčí.

Organizace "Stop islamizaci Evropy" (SIOE) chce 11. září uspořádat protest před Evropským parlamentem v Bruselu, přesně šest let po útocích na věže Světového obchodního centra v New Yorku. Organizátoři popírají vazby na extrémně pravicová hnutí, chtějí ale zastavit "invazi islámských způsobů" do Evropy. Organizace se staví proti islámskému právu, které je podle nich v rozporu s demokracií a rovností, které jsou vysoce ceněnými evropskými hodnotami.

Starosta Bruselu Freddy Thielemans po důkladném setkání s policií rozhodl, že se protest nemůže konat. "Riziko pro veřejný pořádek je příliš vysoké", řekl jeho mluvčí Nicolas Dassonville. "V blízkosti žije velká zahraniční komunita, která by mohla zareagovat násilím. Co více, organizace na svých stránkách prohlašuje, že bude používat jasně islámofóbní jazyk". Na jejich stránkách lze nalézt výrok, že "muslimové se snaží zakládat v Evropě paralelní společnosti".

Za organizací Stop islamizaci Evropy stojí dánská antiislámská strana SIAD, britská No Sharia Here a německá Pax Europe. Organizátoři doufají v účast desítek tisíc lidí.

Thielemanův mluvčí zdůraznil, že Brusel dostává každoročně pět až šest tisíc žádostí o pořádání veřejných událostí, během posledních pěti let ale zakázal pouhých šest z nich. "Jednou z nich byl například protest pořádaný DHKCP, protože soud rozhodl, že jde o teroristickou organizaci. Co více, vždy se snažíme dosáhnout s organizátory koncensu".

Organizátoři protestního setkání musí dát na vědomí, že setkání bylo zakázáno a nemůže se konat. Musí k tomu použít stejné kanály, které použili k jeho oznámení.


Tímto jsme splnili povinnost, kterou nám pan starosta uložil, a pokračujeme vyjádřením organizátorů; stručně, dovolenou na 11. září nerušte, demonstrace se bude konat. Vzdát se násilí muslimů by znamenalo vzdát se jim bezpodmínečně a bez jakékoliv reakce. K tomu nedojde.

EU váhá! Co naše občanská práva?

Velký muftí Bruselu! (Zde je fotografie)


Bruselský starosta, socialista Freddy Thielemans, vydal tiskovou zprávu, kterou zakázal demonstraci 11. září.

Důvodem k zákazu je, že nedokáže zajistit veřejný pořádek a že nechce zneklidnit islámskou část obyvatel Bruselu.

Tím, že se dovolává veřejného pořádku, tak zdůrazňuje název demonstrace: Stop islamizaci Evropy.

Poselství SIOE, předávané prostřednictvím čtyř sloganů, má varovat přesně před těmito podmínkami, za kterých již lidé nadále nemohou používat svojí svobodu projevu a cítit se v bezpečí. Šokujícím zjištěním ale je, že tyto podmínky již zavládly v samotném srdci EU.

Demonstrace SIOE se bude pochopitelně konat, jako poklidné vyjádření názoru, vyjádření názoru, ke kterému muslimové dostali v Bruselu bezpočet povolení.

Proto je naprosto absurdní zakazovat poklidnou demonstraci za základě obav z násilné muslimské protidemonstrace!

Starosta Bruselu si není plně vědom své zodpovědnosti, protože jako starosta hlavního města EU nemůže jednoduše zakázat evropským občanům používání jejich ústavních svobod.

Kdyby byl starostou Antverp nebo kteréhokoliv jiného belgického města, musel by stejně tak dovolit používání svobody projevu, jako socialistický starosta hlavního města EU má ale ještě větší zodpovědnost, nejen vůči obyvatelům Bruselu, ale vůči EU jako celku.

Musí to očekávat, když se Brusel nazývá hlavním městem EU.

Je nutné, aby lidé vyvíjeli vliv na politiky v Bruselu, mezi jinými věcmi i prostřednictvím demonstrací a petic.

z angličtiny přeložil Viktor Svoboda

Petici proti zákazu konání demonstrace můžete podepsat zde

www.eurabia.cz

3205 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Turecko přestalo bránit uprchlíkům v cestě do Evropy. Tisíce muslimů již pochodují. Podívejte seV Paříži proběhly bouře migrantů z Konga, kteří přitom zapálili desítky a desítky autSlovenské volby: Fatální boj proti globalistům. Jde o rozbití V4? Pátá kolona se Sorosem za zádyUkrajinský podvod. Odstřelovač z Majdanu: “Plnili jsme americké rozkazy!” Rozhodl se promluvit ze strachu o život. Jeho kolegové už jsou mrtví. 31 ze 45. Šokující dokument o událostech na MajdanuSterilizace bílých Britů. Londýnský starosta Sadiq Khan odhalil, že ‚diverzita‘ pro něj znamená méně Evropanů

euServer.cz

Náměstí Pod kaštany v roli protiruské provokaceČeho všeho se chvilkaři budou muset ještě dopustit, než na ně padne zákon?

ePortal.cz

Vy pravdu nemáte a nás je opravdu vícV případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončena

Eurabia.cz

Koronavirus z biologických zbraní proti Číně !?RUSKO V ŠIRŠÍCH SOUVISLOSTECH - díl 1.

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Demonstrace proti Křečkovi: Do studia ČT dorazil Zahradil a začalo to: Minář hodil zpátečku, když najednou začal říkat...Vítězslav Jandák si vytřel… člověkem v tísni. Newsroom ČT24 to natáčel ve čtyřech lidech. Co padlo na adresu Rosího, ovšem do éteru nepustili. Jenže my víme i to
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění