Zničení soch generála Roberta E. Lee v Charlottesvillu ve Virgini, v New Orleansu a dalších místech, je aktem ignorantů a negramotů

Autor: Tomáš Haas | Publikováno: 22.8.2017 | Rubrika: Zamyšlení
lee2

Zničerní soch generála Roberta E. Lee v Charlottesvillu ve Virgini, v New Orleansu a dalších místech, je aktem ignorantů a negramotů. Generál Lee byl podle nich otrokářem a zastáncem otroctví.

Generál Lee vystupoval aktivně proti otroctví dlouho před prezidentem Lincolnem a svými činy dokázal, že nekáže vodu aby pil víno.

Navzdory všeobecnému mínění nebylo zrušení otroctví válečným cílem Severu v americké občanské válce (1861 až 1865) až do třetího roku války, do roku 1863, kdy prezident Lincoln vydal „Emancipační deklaraci“ , která deklarovala, že „od nynějška jsou a budou všichni lidé držení v otroctví svobodní“.

Generál Lee byl, což je rovněž fakt, který zná jen velmi málo lidí, oponentem otroctví, sám žádné otroky neměl a v roce 1862, rok před Lincolnovou deklarací a zrušením otroctví ve Spojených státech, dal svobodu více než 150 otrokům, všem které tehdy zdědil po smrti svého tchána.

Generál Lee se nestal velitelem armády Jihu pro nějakou příchylnost k otrokářství, o tom konec konců, i když se jeho zrušení nakonec ukázalo, jako její největší dědictví, občanská válka nebyla. Bylo mu napřed nabídnuto velení severních armád, které odmítl, protože byl Virginský patriot.
Naproti tomu dva nejznámější velitelé Severní armády, generálové Grant a Sherman, oba vlastnili otroky.

Generál William T. Sherman měl mnoho otroků a nedal jim svobodu až do konce války, do roku 1865..

Pozdější prezident USA, generál U.S. Grant rovněž vlastnil několik otroků, kteří získali svobodu až Lincolnovou deklarací v roce 1863. Když byl později dotázán, proč neosvobodil své otroky dříve, Grant odpověděl: "Jen Bůh ví, jak těžké je dnes najít dobré služebnictvo".

Co si Robert E. Lee myslel o otroctv?

Roku 1856, pět let před občanskou válkou napsal:
“In this enlightened age, there are few I believe, but what will acknowledge, that slavery as an institution, is a moral and political evil in any country”
„Věřím, že v tomto osvíceném věku se najde jen velmi málo lidí, kteří by nevěřili, že instituce otroctví je morálním a politickým zlem v kterékoliv zemi“. A dodal, že „otroctví páchá větší škodu bílým Američanům, než černochům“.

 

Čtěte také:

Robert E. Lee o tom, zda by šel znovu bránit svou vlast proti agresi Unie

Abraham Lincoln o nerovnosti mezi bílou a černou rasou

Obamovo vítězství: další důvod proč se přimknout k Putinově Rusku a proč rozbít USA

Proč by měla česká pravice vzhlížet s nadějí k Putinově Rusku. Z Ameriky se stává Říše zla

Lincoln, Lenin a Bismarck. Rasista Lincoln sa stal nekompromisným diktátorom

Rebel Son - Southern Wind (Tribute to Robert E. Lee and Army of Northern Virginia)

Pat Buchanan: Mr. Lincoln’s War: An Irrepressible Conflict?

Jižanský konzervatismus a agrese Severu proti Jihu

Video: General Robert E. Lee At the head of the troops (Gettysburg Movie)

U prezidentova vicekancléře Petra Hájka hrdě vlaje vlajka jižanské Konfederace!

Robert Edwar Lee o oddanosti rodnému státu

Jaká byla jižanská konfederace - Dixie?

1749 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Proč si anticivilizační aktivisté připadají užiteční? Práce expertů gender studies má tak vyšší přínos pro národní bohatství než práce energetiků nebo strojařů. Oni tomu opravdu upřímně věří!Grafy dat z ledovcových vrtů Grónsku považované za nejlepší teplotní rekonstrukce planetárních teplot posledních geologických ér, odhalují, že CO2 vůbec teploty neřídíŠvédsko sklízí otrávené plody masové imigrace a multikulturalismu. Švédsko vloni zaznamenalo šedesátiprocentní nárůst počtu bombových útoků spojených s drogovou kriminalitou a válkou gangůTomáš Halík může slavit. Muslimové nás opět „obohatili“. Pokračuje vypalování a vandalské útoky na kostely ve FranciiMédia bojující za zájmy globalistů na nás hází špínu. Pomozte nám prosím

euServer.cz

Zelený úděl, Velký skok, kulturní revoluce a Zelení gardistéDalší kapitola v dlouholeté nevyhlášené válce mezi Izraelem a Íránem?

ePortal.cz

Čtenáři a přátelé Eportalu, podpořte nás prosím, nebo ukončíme činnostNATO: Zelený tank na baterky

Eurabia.cz

Salafitský islám - lidově wahabismusMěla to být akce pro děti za 400 000 EURO, ale nakonec zbylo dětem jen 30 000 a 370 000 sežrali aktivisti

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

„Šíříte hoaxy!“ slyšel Klaus ml. Pak přišlo klepání na čelo. Hezká věc o Gretě? Mno...Petříček na ČT: Teď za to odpovídá i Babiš! A slova o tom, zda ČSSD podrží Křečka
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění