Papežův sekretář varuje před výzvou k islamizaci Evropy

Autor: Redakce | Publikováno: 31.8.2007 | Rubrika: ShortNews
Ježíš

Osobní sekretář papeže Benedikta XVI. v rozhovoru varoval před snahami ustanovit na Západě islámské hodnoty. Padesátiletý Georg Gaenswein také přiznal, že v Německu narozený papež zamýšlel svou loňskou kontroverzní řeč na Univerzitě v Řezně jako varování, aby lidé nebyli vůči islámu naivní. Reakcemi ale byl překvapen. 

Rozhovor se objevil v barevné příloze pátečních německých Sueddeutsche Zeitung. 

"Poprvé, kdy jsme uslyšeli o násilných reakcích, to bylo na letišti v Římě po návratu z Německa,“ řekl Gaenswein, německý kněz, který má na starosti papežův kalendář a jeho domácnost v Římě. 

"Bylo to velké překvapení, i pro Svatého otce. Bouře zpočátku nastala proto, že noviny o tom informovaly způsobem, kdy vytrhly určitou citaci z kontextu a vylíčily ji jako papežův vlastní názor,“ řekl. 

V září se pak poté, co papež citoval středověkého císaře, který islám obvinil z násilí, v některých zemích zvedla vlna násilností. 

Monsignor Gaenswein přiznal německému novináři Peterovi Seewaldovi, jehož předchozí rozhovory s kardinálem Josefem Ratzingerem se staly jedněmi z nejlépe prodávaných knih, že Vatikán byl rostoucím islámem v Evropě znepokojen. 

"Člověk nemůže popřít výzvy k islamizaci Západu. Nebezpečí, které to pro identitu Evropy znamená, by nemělo být ignorováno, z ohleduplnosti přehlíženo či podceňováno. Katolická církev si to velice jasně uvědomuje a mluví o tom.“ 

"Řeč v Řezně byla aktuálně míněna jako opak určitému druhu naivity," řekl Gaenswein a dodal: "Je třeba zdůraznit, že neexistuje žádný monolitický islám, stejně jako nemá jednotný velící a závazný hlas (autoritu) pro všechny muslimy." 

"Termín islám zahrnuje mnoho různých, často znepřátelených vyznání, zahrnujících všechny druhy extrémistů, kteří pozvedají zbraně a koránem ospravedlňují své činy." 

"Na institucionální úrovni Svatá stolice vyvíjí úsilí budovat kontakty a vést rozhovory skrze Papežský koncil pro mezinábožebnský dialog," řekl.

http://www.earthtimes.org/articles/show/87385.html

 

http://www.eurabia.cz/Articles/1202-papezuv-sekretar-varuje-pred-vyzvou-k-islamizaci-evropy.aspx

2830 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

„Zvykněte si,“ říká holandská mešita nepřizpůsobivým občanům, kteří si stěžují na svolávání k modlitbámTento návrh je nejlepší, co se tu objevilo od roku 1989. To se nesmí stát, reaguje vyděšeně Kalousek. Oč jde?Bez Vás nepřežijeme...Amerika se bez nepřítele obejít nemůže. Nepřítel je totiž to, co vlévá peníze do největšího amerického průmyslu, jímž je průmysl zbrojařskýVe Španělsku letos narostly ilegální vstupy afrických migrantů o 700 %

euServer.cz

Skryté záměry pomníkové válkyZdeněk Hřib by Emanueli Moravcovi udělal radost...

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaGeorge Soros. Génius hybridní války

Eurabia.cz

Noví zahraniční pracovníci? Romové se vracejí před koronou do ČRTurecký velvyslanec: Ramadán lepší Vánoc!

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Ruska vláda zahájila rozsáhlý program finanční podpory pro rodiny postižené koronaviremPrezident Beneš: Nikdy nezapomeňme na to, co s námi Němci v této válce dělali a co zamýšleli s námi učinit

ParlamentniListy.cz

Šlachtovo svlékání Nečase? Senátor Červíček má svůj názor. A protože celou věc zažil...Jakub Železný totálně vypěnil. Xaver. Masakr. To jste ještě neviděli
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění