Papežův sekretář varuje před výzvou k islamizaci Evropy

Autor: Redakce | Publikováno: 31.8.2007 | Rubrika: ShortNews
Ježíš

Osobní sekretář papeže Benedikta XVI. v rozhovoru varoval před snahami ustanovit na Západě islámské hodnoty. Padesátiletý Georg Gaenswein také přiznal, že v Německu narozený papež zamýšlel svou loňskou kontroverzní řeč na Univerzitě v Řezně jako varování, aby lidé nebyli vůči islámu naivní. Reakcemi ale byl překvapen. 

Rozhovor se objevil v barevné příloze pátečních německých Sueddeutsche Zeitung. 

"Poprvé, kdy jsme uslyšeli o násilných reakcích, to bylo na letišti v Římě po návratu z Německa,“ řekl Gaenswein, německý kněz, který má na starosti papežův kalendář a jeho domácnost v Římě. 

"Bylo to velké překvapení, i pro Svatého otce. Bouře zpočátku nastala proto, že noviny o tom informovaly způsobem, kdy vytrhly určitou citaci z kontextu a vylíčily ji jako papežův vlastní názor,“ řekl. 

V září se pak poté, co papež citoval středověkého císaře, který islám obvinil z násilí, v některých zemích zvedla vlna násilností. 

Monsignor Gaenswein přiznal německému novináři Peterovi Seewaldovi, jehož předchozí rozhovory s kardinálem Josefem Ratzingerem se staly jedněmi z nejlépe prodávaných knih, že Vatikán byl rostoucím islámem v Evropě znepokojen. 

"Člověk nemůže popřít výzvy k islamizaci Západu. Nebezpečí, které to pro identitu Evropy znamená, by nemělo být ignorováno, z ohleduplnosti přehlíženo či podceňováno. Katolická církev si to velice jasně uvědomuje a mluví o tom.“ 

"Řeč v Řezně byla aktuálně míněna jako opak určitému druhu naivity," řekl Gaenswein a dodal: "Je třeba zdůraznit, že neexistuje žádný monolitický islám, stejně jako nemá jednotný velící a závazný hlas (autoritu) pro všechny muslimy." 

"Termín islám zahrnuje mnoho různých, často znepřátelených vyznání, zahrnujících všechny druhy extrémistů, kteří pozvedají zbraně a koránem ospravedlňují své činy." 

"Na institucionální úrovni Svatá stolice vyvíjí úsilí budovat kontakty a vést rozhovory skrze Papežský koncil pro mezinábožebnský dialog," řekl.

http://www.earthtimes.org/articles/show/87385.html

 

http://www.eurabia.cz/Articles/1202-papezuv-sekretar-varuje-pred-vyzvou-k-islamizaci-evropy.aspx

2630 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Žádat od Boha, aby ukončil tento pontifikát a dal církvi nového papeže, není projevem nerozumnosti, pýchy ani lehkomyslnostiNedivíme se Rusům, že nechtějí mít v Rusku neziskovku Člověk v tísni financovanou Sorosem, USA a EUPozadí manipulovaného převratu 17. listopadu 1989. Havel byl člověk, který vlastně nikdy nepracoval, který si rád užíval alkoholu a sexu a který se nechal manipulovat svými přáteli Clintonem a AlbrightovouImigrantské „děti" hromadně znásilnily 14-letou dívku. Inspirace pro "sirotky" Šojdrové?Každý, chudý i bohatý, může díky sluníčkářům a islamizaci přijít o vše…

euServer.cz

Presstituce není jen zaměstnání, ale také stav duchaPoliticko-rozvratná činnost „Člověka v tísni“

ePortal.cz

K čemu a komu slouží Templetonova cena? A proč ji dostal Halík?Kdyby stát nevyhazoval šest miliard do luftu, aby si někteří mohli vozit zadky zadarmo, a namísto toho jimi financoval ČT, měli bychom VŠICHNI tu příšernou televizi aspoň zadarmo

Eurabia.cz

Evropští lidovci chtějí zachovat křesťanské základy EU, které podkopali imigracíBoj proti IRA inspiraci na strategie boje proti islámu? Na teror je třeba odpovědět větším terorem?

FreeGlobe.cz

Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školách

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Podvod, sviňárna. EU z nás dělá pitomce a vymýšlí čím dál větší kraviny, účtuje rocker Aleš BrichtaZeman tvrdě účtoval u Soukupa: Frustrovaní, poražení. Shromáždění neúspěšných na Letné. Kalousek na Hrad? Proboha, co ti lidi volají...
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění