Tak to už je vážně moc. Magistrát nakupuje dětské islámské plavky "burkiny" pro plavecký výcvik

Autor: odjinud | Publikováno: 14.11.2017 | Rubrika: ShortNews
Muslimka

Švédske mesto Hässleholm zakúpilo niekoľko "burkín" pre mladé moslimské dievčatá tvrdiac, že im to pomôže zúčastniť sa na školskom plaveckom výcviku.

Mesto svoj nákup sporných islamských plaviek odôvodnilo tvrdiac, že chce, aby sa školského plaveckého výcviku zúčastnilo čo najviac detí. Zástupca mestského starostu, Rolf Bengtsson, prirovnal kúpu k zaobstaraniu počítača či hokejových korčúľ pre deti, ktoré si ich nemôžu dovoliť, píše švédsky denník Norra Skane.

"Nastali problémy s kvalitou vody a tak sme škole oznámili, že aby deťom bolo dovolené používať naše bazény, musia nosiť plavky, šortky alebo burkiny,“ vyjadril sa miestny správca bazénov.

"Mnoho ľudí sa kúpalo v šatkách či inom odeve a následne tak 30 miliónov baktérií vo vode pochádzalo z potu, make-upu, exkrementov a všetkého možného čo sa do vody dostalo,"dodal Samevik.

Rolf Bengtsson priznal, že toto oblečenie bolo kontroverzné no povedal: "vo Švédsku neexistuje žiadny zákaz nosenia závoja či celostného oblečenia a tak na školách jednoducho nemôžeme takýto zákaz zaviesť."  

Dodal, že nie je povinnosťou školy posudzovať, či sú islamské závoje alebo burkiny nátlakom na ženy ako mnohí tvrdia. Jedným z kritikov Islamských plaviek je iracká aktivistka za práva žien, Sara Mohammad, ktorá burkiny nazvala silným symbolom útlaku.

Komentujúc na Twittri napísala: "magistráty by nemali dozerať na morálne záležitosti a ponúkať mladým dievčatám burkiny."

Islamom schválené plavky vyvolali vlnu kontroverzie v mnohých európskych krajinách vrátane Francúzska, kde mnohí starostovia na juhu krajiny požadovali ich zákaz na verejných plážach.

V Nemecku a Rakúsku sa mnoho plavární taktiež rozhodlo zakázať tento odev tvrdiac, že predstavuje hygienický problém.

 

http://www.lifenews.sk/

 

K tématu:

 

Desatero pro slušné lidi dobré vůle, proč nepomáhat uprchlíkům a migrantům. Oni si naši pomoc, soucit a milosrdenství nezaslouží

 

Africký přistěhovalec mnohonásobně znásilnil 15 bílých žen. Prý tím bojoval proti rasismu. Otřesné video. Podívejte se

Pouliční válka černých přistěhovalců s policií v Itálii. Další drsné záběry, které vám Česká televize asi neukáže

Jih Itálie. Černoši rabují a pálí. Záběry, které v České televizi asi neuvidíte. Za chvíli bude to samé u nás

 

Klíčová slova: islám  | imigrace
3258 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Putin pronesl zásadní vyjádření ohledně migrace, které nemá na světě obdoby. Tak to budete koukat...Všudepřítomná hysterka Mirka Němcová podléhající zřejmě spasitelskému komplexu...A zde začaly pro ženu nejstrašlivější okamžiky jejího života. Imigranti ji střídavě znásilňovali, kousali, mlátili a ohrožovali střepem z lahve. Po neskutečném týrání... Tak tímhle Tomio Okamura šlápl hodně vedle... Je to nějaký kšeft s vládnoucími stranami? Fakt děsná hlína. Tato pasáž ze známého českého filmu totálně zesměšňuje a demaskuje sluníčkáře, neziskovky a vítače uprchlíků

euServer.cz

Co se rodí ve stínu sankcí a ovládnou svět USA, Rusko nebo Čína?Němci znovu volají po vůdčí roli v Evropě a ve světě

ePortal.cz

Zeman rozděluje společnost? Ne, tohle dělá úplně někdo jinýVelmi tvrdé hodnocení Babišovy vlády. Z úst asi největšího experta na víno z řad českých politiků

Eurabia.cz

Italský ministr odmítl zneužívání imigrantů neziskovými organizacemi financovanými miliardářem SorosemBlíží se další revoluce původních obyvatel proti multikulturnímu režimu? Tentokrát ve Švédsku!

FreeGlobe.cz

Šéf BBC přiznává, že dnes by už Monthy Python neprošel. Byli tam samí bílí muži. Známe odpověďImigranti, které přijala španělská levicová vláda, utekli. Pamatujete na loď Aquarius, kterou nevypustili na své území Italové?

Nezdravi.cz

Vědci našli způsob, jak regulovat délku životaStojí za to nahradit bílou rýži tzv. hnědou rýží?

eOdborar.cz

Okamura: Jsme doslova v protektorátním postavení k Německu Magistrát Olomouce kašle na zdravotně postiženou ženu a upřednostňuje zdravé zájemce o byt - jde snad o korupci či aroganci?

ParlamentniListy.cz

Nedělejte stejnou chybu jako Hitler. Jestli pozvednete meč proti Rusku, zemřete, varuje Západ Ramzan KadyrovDostal medaili od Zemana, mladý ředitel ho vyhodil. Oceňovaný vědec jde do sporu s Akademií věd a říká: I komunisté byli slušnější
Články autora
Průzkum
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění