Diktátorská unie

Autor: Jiří Schwarz jr. | Publikováno: 20.9.2007 | Rubrika: Ekonomika
Bolšnac 19

EU se pustila do "ochrany hospodářské soutěže". Ale místo aby chránila konkurenci před necitlivými politickými zásahy, opět diktuje lidem, co dělat.

Obávám se, že není daleko chvíle, kdy se dozvíme, že:

"Ceny počítačů Dell by mohly klesnout. Podle nové směrnice Evropské komise bude totiž firma Dell přinucena prodávat své produkty i v neznačkových obchodech. A když už byla evropská komisařka pro hospodářskou soutěž Neelie Kroes v tom, přikázala to samé i firmám Avon a Oriflame."

Připadne někomu protiprávní, že Dell prodává své produkty jen prostřednictvím svých webových stránek či firemních prodejců? Nebo že výrobky Avon nejdou sehnat v drogerii na rohu? Samozřejmě, že by se provozovatelé nejrůznějších obchodů rádi přiživili na úspěšnosti těchto produktů a nalákali tak mezi regály více zákazníků. Je pravděpodobné, že by to vedlo k poklesu cen daných výrobků, protože by zafungovala konkurence mezi prodejci. Je tedy klidně možné, že by na nuceném prodeji zmíněných výrobků v maloobchodní síti všichni, až na samotné výrobce a původní "privilegované" prodejce, vydělali.

Stejně tak je možné, že by skoro všichni vydělali na chystané povinnosti automobilek poskytnout diagnostický software i neznačkovým servisům. Ale jak si někdo může nárokovat právo mluvit do toho, jakým způsobem má jakýkoliv výrobce své zboží nebo služby prodávat? Jak může Neelie Kroes hřímat o ochraně hospodářské soutěže a současně diktovat Dellu, Avonu nebo automobilkám, s kým mají obchodovat?

Ona si asi milá paní eurokomisařka myslí, že jako politik může vše. Vždyť nad přerozdělováním peněz prostřednictvím daní už dneska skoro ani pes neštěkne. Tak proč by se měl někdo bouřit, když se rozhodne přerozdělit nějaké ty věci a technologie?

Paní komisařko, mohla byste příště přihodit i povinnost Coca Coly zveřejnit své recepty? Takový moudrý krok by určitě prospěl hospodářské soutěži a vedl ke snížení cen tohoto oblíbeného nápoje. A když už budete úřadovat, občasné přerozdělení manželek by také nebylo na škodu.

www.libinst.cz

3090 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Nenávist muslimů k „nevěřícím“ je z hlediska těchto aktivistů v pořádku, nikdo ji muslimům nevyčítá. Podezření z nenávisti k muslimům se ovšem netoleruje. Hovoří se o „předsudečné nenávisti“Dnes je snadné prohlásiti se v souladu s vlastními pocity za osobu opačného pohlaví, případně některého z dalších 57 neopačných pohlaví. I my můžeme respektovat, že se pan Vystrčil cítí být Taiwancem...Jestli chcete, abychom dále existovali a přinášeli Vám nemainstreamové politicky nekorektní zprávy, videa či studie o EU, imigraci, islámu, neomarxismu a Novém světovém řádu, podpořte nás prosímBabiš podporuje euro a zničení České republiky jako samostatného státuTo Merkelové nevadí ty znásilněné ženy, zavraždění lidé, ulice ovládané imigrantskými gangy?

euServer.cz

Západní civilizace prochází inkluzíLukašensko proti Rusům. Proč se před volbami nemá lavírovat

ePortal.cz

Sebedestrukce západu: Americká kulturní revoluce nás může zničit neméně než před 100 lety revoluce ruskáJak se mohlo stát, že malá země obdařená mimořádnými přírodními krásami i schopnými obyvateli zažila tak dramatický pád? Libanon totiž představuje příklad uskutečněného ideálu multikulturní společnosti

Eurabia.cz

Vídeňský imigrantský BronxŠvédsko: muslimské spolky prosazují do Ústavy zákaz rouhání

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Majdan na Ukrajině slaví úspěch, už z ni uteklo 13 milionu lidí a porodnost klesla o 40%Letadla NATO a Ukrajiny nacvičovala útoky na ruské cíle kolem Krymu?

ParlamentniListy.cz

Jáma pekel si přišla pro Věru Jourovou. „Netlačte Facebook, aby mazal,“ chce Dan Vávra. Babišova eurokomisařka se bránilaPůl promile pro cyklisty, dostatek vody a bydlení. Tady je plán, řekl pro PL lídr jihomoravské kandidátky socdem
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění