Diktátorská unie

Autor: Jiří Schwarz jr. | Publikováno: 20.9.2007 | Rubrika: Ekonomika
Bolšnac 19

EU se pustila do "ochrany hospodářské soutěže". Ale místo aby chránila konkurenci před necitlivými politickými zásahy, opět diktuje lidem, co dělat.

Obávám se, že není daleko chvíle, kdy se dozvíme, že:

"Ceny počítačů Dell by mohly klesnout. Podle nové směrnice Evropské komise bude totiž firma Dell přinucena prodávat své produkty i v neznačkových obchodech. A když už byla evropská komisařka pro hospodářskou soutěž Neelie Kroes v tom, přikázala to samé i firmám Avon a Oriflame."

Připadne někomu protiprávní, že Dell prodává své produkty jen prostřednictvím svých webových stránek či firemních prodejců? Nebo že výrobky Avon nejdou sehnat v drogerii na rohu? Samozřejmě, že by se provozovatelé nejrůznějších obchodů rádi přiživili na úspěšnosti těchto produktů a nalákali tak mezi regály více zákazníků. Je pravděpodobné, že by to vedlo k poklesu cen daných výrobků, protože by zafungovala konkurence mezi prodejci. Je tedy klidně možné, že by na nuceném prodeji zmíněných výrobků v maloobchodní síti všichni, až na samotné výrobce a původní "privilegované" prodejce, vydělali.

Stejně tak je možné, že by skoro všichni vydělali na chystané povinnosti automobilek poskytnout diagnostický software i neznačkovým servisům. Ale jak si někdo může nárokovat právo mluvit do toho, jakým způsobem má jakýkoliv výrobce své zboží nebo služby prodávat? Jak může Neelie Kroes hřímat o ochraně hospodářské soutěže a současně diktovat Dellu, Avonu nebo automobilkám, s kým mají obchodovat?

Ona si asi milá paní eurokomisařka myslí, že jako politik může vše. Vždyť nad přerozdělováním peněz prostřednictvím daní už dneska skoro ani pes neštěkne. Tak proč by se měl někdo bouřit, když se rozhodne přerozdělit nějaké ty věci a technologie?

Paní komisařko, mohla byste příště přihodit i povinnost Coca Coly zveřejnit své recepty? Takový moudrý krok by určitě prospěl hospodářské soutěži a vedl ke snížení cen tohoto oblíbeného nápoje. A když už budete úřadovat, občasné přerozdělení manželek by také nebylo na škodu.

www.libinst.cz

3060 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

KORONAVIRUS: Domácí vězení pro Evropany... ... amnestie pro ilegální imigranty67 ilegálních migrantů se zase vylodilo na řeckém ostrově LesbosUzákoněná lež jako metoda práce EUBez Vás nepřežijeme...Německá policie při zatýkání v no-go zóně musela svést bitvu s 200 obyvateli imigrantské čtvrti

euServer.cz

Skryté záměry pomníkové válkyZdeněk Hřib by Emanueli Moravcovi udělal radost...

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaGeorge Soros. Génius hybridní války

Eurabia.cz

Švýcarsko vypoklonkovalo karavanu Cikánů (tj. les Gitans)Proč eurohujeří a germanofilové nenávidí Zemana? Protože jasně říká: Dokážeme si vládnout sami!

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Prezident Beneš: Nikdy nezapomeňme na to, co s námi Němci v této válce dělali a co zamýšleli s námi učinitCílem Německa je zničit Čechy a nacismus je jen jednou z etap této staleté strategie ...

ParlamentniListy.cz

,,Papriky za 189, dál jsem se nedíval." I Zbořil byl na nákupu: Slušovice, Milion chvilek, Babiš... Kde jste, hrdinové?Takový binec! Petříček a Schwarzenberg naštvali Zemana. A dusno je i nadále. Něco se prý musí stát
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění