Sodoma Gomora! Němečtí biskupové se chystají žehnat homosexuálním svazkům

Autor: odjinud | Publikováno: 25.2.2018 | Rubrika: ShortNews
Homosexuálové

Když Ústřední výbor německých katolíků (Zentralkomitee der deutschen Katholiken), který je poradním orgánem Německé biskupské konference, přišel v roce 2015 s požadavkem udílet církevní požehnání homosexuálním párům, na jeho vedení se sesypala ostrá kritika ze strany biskupů. Tvrdili, že by to byl zavádějící signál pro věřící, který by vzbuzoval mylný dojem, že stejnopohlavní svazky jsou rovnocenné manželství. Dnes se ukazuje, že tehdejší hlas německého episkopátu nebyl žádným projevem zásadního nesouhlasu. Biskupové prostě došli k závěru, že… je ještě příliš brzy.

Na začátku letošního roku osnabrücký biskup [a místopředseda Německé biskupské konference] Franz-Josef Bode navrhl, aby německá církev opět zvážila možnost udílet požehnání homosexuálním svazkům. Ostatní biskupové se k tomu dlouho nevyjadřovali, a tak by se mohlo zdát, že se jednalo pouze o výstřelek tohoto liberálního biskupa, který už na synodě o rodině prosazoval dalekosáhlé změny ve věci rozvedených žijících v nových svazcích.

Tento dojem rozptýlil sám předseda Německé biskupské konference, mnichovský arcibiskup kardinál Reinhard Marx, který v rozhovoru pro Bayerischer Rundfunk otevřeně prohlásil, že v Německu může být zavedeno požehnání pro homosexuální páry. Nemá se však jednat o nějaké systémové řešení, vše bude záviset na rozhodnutí kněze.

„Je třeba také povzbuzovat, aby kněží a duchovní pastýři byli lidem v konkrétních případech oporou. Nevidím zde v podstatě žádné problémy,“ odpověděl kardinál Marx na otázku ohledně žehnání homosexuálních párů. Pokud jde o případné předpisy, dodal: „Jsou věci, které nelze regulovat.“

Bude to tedy stejné jako v případě rozvedených žijících v nových svazcích. Německý episkopát vydal v loňském roce pastorační směrnice k exhortaci Amoris laetitia. Ve věci připuštění veřejných cizoložníků ke svatému přijímání se velmi nejasně píše o nutnosti „rozlišovat“, „doprovázet“, „rozhodování ve svědomí“ a „individuálním přístupu k jednotlivým případům“. V praxi to znamenalo, že kněží dostali volnou ruku v přehlížení učení katolické církve.

Některé německé kněze nebude pravděpodobně příliš nutné přemlouvat k udílení „požehnání“ homopárům. K prvnímu takovému veřejnému už téměř došlo na podzim loňského roku. P. Stefan Sühling, farář od sv. Mikuláše ve Weselu v münsterské diecézi, který je v Německu médii označován za konzervativního, chtěl v kostele „vyprosit Boží požehnání“ pro emmerišského socialistického starostu Petera Hinzeho a jeho partnera. Oba muži několik dní dříve uzavřeli „manželství“ na základě nového německého zákona přijatého i hlasy křesťanských demokratů.

P. Sühlingovi v jeho záměru zabránil teprve münsterský biskup Felix Genn, když celou věc rozvířila média. Starosta Hinze toto rozhodnutí rozhorleně odsoudil a označil ho za diskriminaci. Diecéze se následně začala omlouvat a zapřísahala se, že zákaz… rozhodně neměl „ponížit stejnopohlavní svazky“.

Jak se zdá, po slovech kardinála Marxe už k žádnému „ponižování“ docházet nebude. Biskupové pečlivě vyslyšeli loňskou stížnost starosty Hinzeho o údajné „diskriminaci gayů a lesbiček“. Německá církev se opět místo Bohu klaní duchu doby.

 

Zdroj: br24.de, pch24.pl

www.tedeum.cz

Klíčová slova: Katolická církev  | homosexuálové  | neomarxismus
1036 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Vstup známého psychologa na ČT 24 se České televizi poněkud vymkl kontrole, neboť jeho názor nebyl tím, který chtěla moderátorka slyšet. Ta neopomenula pana primáře okřikovat. Podívejte se...Nový hon na čarodějnice. Tento známý politik řekl něco ošklivého o muslimských burkách. Sluníčkáři se na něj vrhli jako sup na zdechlinu a policie ho prověřovala kvůli rasismu...Politický a marketingový poradce: ČSSD nabízela lidem šunt a dělá z lidí blbce. Národ Sobotku a Kalouska nenáviděl a Babiš je těchto nepřátel zbavil. Přijde revoluce, která nebude sametováSoučasná invaze ilegálních muslimských imigrantů organizovaná Merkelovou je pro nás mnohem větší hrozbou než invaze Sovětů v roce 1968. Emigrant, který utekl před komunisty, varujePremiér chystá tuto zvrácenost...

euServer.cz

Darebáci a blbečkové zaslepení nesmyslnou ideologií rozkládají národní komunitu a kohezi společnosti. Do tohoto politováníhodného stavu nás přivedla „liberální demokracie“Tímto mohou Američané způsobit Putinovi výrazné problémy...

ePortal.cz

Kdo spáchal teroristický útok v Londýně? Na stole jsou dvě bizarní variantyProč naši vojáci bojují v Afghánistánu?

Eurabia.cz

Skupina islámských teroristů se s uprchlíky chtěla dostat přes moře do Itálie ...Dost bylo hazardování se životy našich vojáků a plýtvání prostředky daňových poplatníků! Je čas přivézt hochy domů.

FreeGlobe.cz

Šok! Pokrokáři pojmenovali ulici po rasistickém hromadném vrahovi! (+ foto)Nezapomeňte! V září končí z nařízení eurobolševiků prodej halogenových žárovek! Strana ví lépe, čím máte svítit

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životPodívejte se na děsivé video, jak funguje dnešní svět. Není vhodné pro děti, těhotné ženy a lidi s nestabilní psychikou...

eOdborar.cz

Takhle dnešní papaláši tunelují stát! Lavička Václava Havla - pár prkýnek a trubek za 350 000 korun!Jsme nejvýkonnější a nejbohatší z celé střední Evropy, jenže nebohatneme, ale chudneme. Protože jsme zároveň největším „krmelcem“ Západu!

ParlamentniListy.cz

Tak už i v ČT! Šokující informace o ŠvédskuJsme v pasti. Proč naše ekonomika prosperuje, ale jsme země chudých lidí, drahého zboží a předražených bytů? Proč peníze nejdou lidem, ale pryč? Ekonom vám to vysvětlí
Články autora
Průzkum
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění