Výzva k odmítnutí antidiskriminačního zákona

Autor: Redakce | Publikováno: 28.9.2007 | Rubrika: Politika
Šaria

Tzv. antidiskriminační zákon ve své navrhované podobě představuje výrazný krok zpět - směrem od svobodných vztahů mezi občany ke státem diktovanému rovnostářství.

Vážené poslankyně, vážení poslanci

Jako zástupci svobodymilovné části občanské společnosti a neziskového sektoru si vás tímto dovolujeme vyzvat k odmítnutí návrhu tzv. antidiskriminačního zákona.

Máme za to, že lidská práva a svobody občanů České republiky jsou již nyní plně a dostatečně zaručeny Ústavou České republiky a Listinou základních práv a svobod a není třeba je touto normou doplňovat.

Tzv. antidiskriminační zákon v navrhovaném znění omezuje a oklešťuje stávající svobody občanů. Konkrétně svobodu spolčovací a smluvní, tedy svobodu uzavřít smlouvu s tím, s kým chtějí, a naopak neuzavřít, s kým nechtějí. V soukromé sféře bydlení a vzdělávání návrh zavádí státní diktát přikazující občanům uzavřít smlouvu buď s každým, anebo ji naopak neuzavřít s nikým.

Návrh zákona rovněž pošlapává princip presumpce neviny a místo něj nastoluje s právním státem a vládou zákona neslučitelnou presumpci viny. Jeho přijetí povede ke stavu, v němž se doposud bezúhonní a zákony dodržující občané dostanou do právních problémů v případě rozhodnutí nevstoupit do kontraktu s lidmi, se kterými nechtějí, a otevřeně to přiznat.

Přijetí navrhovaného znění zákona navozuje situaci až příliš smutně připomínající známou anekdotu o "svobodě" projevu za komunismu. Tedy "svobodě" projevu, nikoli po projevu. Přijetím tzv. antidiskriminačního zákona by byla naše dnešní svoboda smlouvy degradována na "svobodu" smlouvu toliko uzavřít bez možnosti ji odmítnout. Každá skutečná svobodná volba však vyžaduje mít možnost volit minimálně mezi dvěma alternativami.

Tzv. antidiskriminační zákon ve své navrhované podobě představuje výrazný krok zpět - směrem od svobodných vztahů mezi občany ke státem diktovanému rovnostářství.

A právě soubor výše uvedených důvodů nás vedl k tomu, abychom návrh nejen sami odmítli, ale také k témuž vyzvali vás - zákonodárce.

Jsme přesvědčeni, že závazky spojené v této oblasti s naším členstvím v EU můžeme naplnit pouhou novelizací stávajících předpisů, nikoli konstituováním nového, ideologicky podbarveného právního odvětví.

CEVRO - Liberálně-konzervativní akademie
Liberální institut
Občanský institut
Mladí konzervativci
Mladí křesťanští demokraté


K tématu diskriminace viz článek Pavla Chalupníčka Liberalismus a diskriminace, či text Josefa Šímy O právu na diskriminaci.

2390 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Apokalypsa se blíží pro jednu samostatnou kategorii - finančníky. Světová ekonomika alespoň dvojnásobně prudce splaskneAgent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituályCírkev kráčí ke své zkáze. Byla infiltrovaná komunistyEvropská unie je od základu špatný koncept. A platí na něj základní poučka: i špatné věci jsou schopny vývoje. Vyvíjejí se však vždy v ještě horšíKaždý, chudý i bohatý, může díky sluníčkářům a islamizaci přijít o vše…

euServer.cz

Pro koho to čučkař Koudelka z BISu vlastně pracuje? Ostatně soudím, že NATO i EU musí být námi opuštěnyUž jste viděli, jak se ztrapnila Vášáryová? Blaha rozdrtil video americké ambasády o 17. listopadu

ePortal.cz

Pokud bude Česká televize nadále vysílat podobné propagandistické paskvily jako s Václavem Moravcem, Rychetským a Čaputovou, poženou je lidé svinským krokemUž i u nás przní duše dětem zpovykaní šílenci z politických neziskovek, které zločinní levicoví politici vpustili do našich škol. Je třeba to zastavit, dokud je čas!

Eurabia.cz

Pozvánka na konferenci do českého parlamentu: Pronásledování křesťanů v 21. stoletíMuslimští imigranti chystali v Německu obrovský teroristický útok

FreeGlobe.cz

Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Doufám, že mě chvilkaři vyslyší... Michael Kocáb předložil, co mají nově žádat. Dosud nezaznělo a je to velkéKlaus ml. trhal aktivisty na kusy. Chtějí nás zničit! Zazněl tvrdý vzkaz
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění