Jak nás Petráček konečně poučil

Autor: Ladislav Jakl | Publikováno: 1.10.2007 | Rubrika: Zamyšlení
Globe

 

Ubohý text sesmolil Zbyněk Petráček (Planeta podle Honzíkovy cesty, LN, 24. 9.), aby předvedl, jak si čeští patologičtí klausobijci představují debatu o vážných věcech.

O prezidentově projevu na konferenci OSN o klimatických změnách už dopředu mluví   jako o „bizarních blábolech“, „nálepkách“, „paušalizaci“ a „ignoranci“. To se v redakci LN fakt nenajde jediný soudný člověk, který by Petráčkovi vysvětlil to, co by určitě pochopil každý páťák?

Petráček nemá žádný argument, tak se vytasil s polemikou s názvem knihy Václava Klause Modrá, nikoli zelená planeta. I dítě pochopí, že Václav Klaus nemluví o polarizaci světla domodra zemskou atmosférou ani o barvě chlorofylu. Mluví o modré barvě svobody a zelené barvě militantní environmentalistické ideologie. Mluví o symbolech. Zbyňku Petráčku, ty barvy představují symboly způsobu myšlení, víte?

Všichni to pochopili, jen se sebou náramně spokojený Petráček napíše čtvrt novinové strany poučování o tom, jakou barvu má Země z vesmíru a proč. A na základě toho se snaží zesměšnit svého prezidenta, který to asi neví. K smíchu je ale spíše Petráčkova školní práce.

Petráček také už dopředu ví, že se prezident v OSN setká se „zásadní a odborně podloženou oponenturou.“ Bohužel tak daleko nejsme. Většina světových politiků si neklade nepopulární otázky a naskakuje na módní oteplovací téma bez potřeby jakýchkoli argumentů. Schyluje se k přijímání zásadních opatření a nikdo se nenamáhá se seriózní bilancí: toto by se stalo, kdybychom bolestně nepřiškrtili světovou ekonomiku a svobodu člověka, toto se stane, když to uděláme. Proto jel Václav Klaus do New Yorku, aby vůbec ve všeobecném třeštění někdo konečně zvolal: smíme takhle řezat, měřili jsme už dost?

Petráček mluví o prezidentově „okaté neznalosti.“ Už jsem dlouho neviděl, že by si někdo ve své zaslepenosti takhle naběhl. Bude Petráček psát o lomu světla v kysličnících železa, až třeba někdo napíše varování před rudým nebezpečím? Asi ano, papír snese vše.  

 

Ladislav Jakl

 

psáno pro LN

3148 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení



Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Pro-migračního francouzského aktivistu zamordoval migrant, se kterým spalSpojené národy ovládnuté gender ideologií vyhlašují za politicky nekorektní říkat „manžel“ nebo „manželka“Bez Vás nepřežijeme...Panna Marie se naklonovala a Ježíš byl transsexuál, objevili v pokrokovém ŠvédskuŽerte brouky, vyhlašuje nová pokroková potravinová politika EU prosazující méně masa a více alternativních proteinů

euServer.cz

Skryté záměry pomníkové válkyZdeněk Hřib by Emanueli Moravcovi udělal radost...

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaV tomto půlbilionovém plánu EU se skrývá naprosto fantastický korupční potenciál...

Eurabia.cz

Vláda Itálie odsouhlasila Kataru ideologickou kontrolu nad muslimskou komunitou ve své zemi ...Před pár dny Česká televize v dětském vysílání vyzvala děti, aby oslavily islám

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Ruska vláda zahájila rozsáhlý program finanční podpory pro rodiny postižené koronaviremPrezident Beneš: Nikdy nezapomeňme na to, co s námi Němci v této válce dělali a co zamýšleli s námi učinit

ParlamentniListy.cz

EU jako Hitler? Jaroslav Bašta připomněl projev z roku 1938, ze kterého mrazíManažer ČT vůbec poprvé ke konkrétním pořadům. Škrt. Škrt. Taky škrt. Zrušit. Co to zase je? Kulový, ať jdou k lopatě!
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění