Česká televize se diví, že jí lidé nevěří. Takto manipuluje v praxi. Tady máte konkrétní příklad...

Autor: Stanislav Novotný | Publikováno: 6.7.2018 | Rubrika: Zamyšlení
ceska_televize

Česká televize položila Stanislavovi Novotnému pět otázek, ale všechny odpovědi neuvedla. Tady jsou

 

Česká televize se svým posledním vydáním pořadu Newsroom ČT2, který byl vysílaný 24. června 2018, věnovala předávání Krameriových cen. Česká televize položila Stanislavovi Novovotnému šest otázek, ale všechny odpovědi neuvedla. Tady jsou.

Protože pořad České televize vyvolal mnoho ohlasů upozorňující na redaktory ČT patrně záměrně zamlčování významných faktů nebo jimi zkreslování skutečnosti a skandalizování médií,  která o předávání Krameriových cen zveřenila reportáže. V pořadu byl citovaný i předseda Asociace Stanislav Novotný, který pro pořad odpověděl na více otázek. Pro srovnání si přečtěte, jak na všechny  otázky redaktorky odpověděl Stanislav Novotný.

Stanislav Novotný odpověděl ve středu 20. června 2018 Nikoly Reindlové, moderátorce pořadu Newsroom 24, na její otázky takto:

1) Co říkáte na reakci Petera Bárdyho, který kritizoval udělení Krameriovy ceny Jánu Kuciakovi?

Píše-li pan Bárdy, že Ján Kuciak ctil pravdu a fakta, byl Ján Kuciak po právu oceněn Krameriovou cenou. Členové poroty si jistě taktéž váží novinářů, kteří si ověřují zveřejňované informace a jejich zdroje. (I když každému se jistě stane občas tak nepříjemná věc, jako panu Mirtrofanovovi, jenž byl vyznamenán cenou K.H. Borovského, a přitom nedávno napsal nekrolog živému novináři Babčenkovi.)

Pokud má snad pan Bárdy dojem, že Jána Kuciaka oceňovaly jakési konspirační weby, mohu jej ubezpečit, že o jeho ocenění rozhodovala porota složená z fyzických osob. Jména byla zveřejněna. Žádné weby jej neoceňovaly.

2) A co říkáte na argument, že oceněním pro Kuciaka chcete pouze legitimizovat samotné Krameriovy ceny?

Krameriovu cenu dostala celá řada vynikajících osobností, které dobře věděly, proč jí přijímají. Moc dobře rozuměly jejímu smyslu. Cena tedy žádnou legitimaci nepotřebuje. Krameriova cena byla udělena Jánu Kuciakovi, protože dělal dobře svojí práci.

3) Informovali jste slovenského velvyslance a Kuciakovi blízké o tom, koho přesně vaše asociace sdružuje?

A proč? Pan velvyslanec je dospělý a soudný člověk a sestra Jána Kuciaka vyslovila souhlas s naším návrhem. Asociace nezávislých médií má jasné a nestranické cíle. A Krameriova cena nese zřetelné poselství. ANM na prvém místě bojuje proti omezování svobody slova a projevu. Každý kdo je s námi jakkoli spojen, respektuje především tento náš společný zájem. Co potom publikují jednotlivá média, jest jejich vlastní odpovědností. Nechápu vůbec smysl otázky.

4) Vaším členem jsou například weby AC24 nebo NWOO, na které upozorňují Manipulátoři.cz, Neovlivní, Evropské hodnoty i rozhlas.cz jakožto na dezinformační. Vy to vidíte jinak – proč si podle vás ale tolik odborníků a novinářů myslí, že šíří právě tyto weby hoaxy, fake news?

Co mi to tu, prosím, citujete za autority? Copak je možné, aby se někdo v demokratické zemi živil sestavováním jakýchsi pofidérních seznamů? Za odborníky považujete Jakuba Jandu nebo Jana Cempra? Bylo toho před Listopadem 89 málo? Zažili jsme si málo estébáckých praktik? Víte kolik odborníků sedělo v 50. letech na Ministerstvu informací a kolik jich zaměstnával Federální úřad pro tisk a informace… Asociace nezávislých médií především hájí svobodný mediální prostor pro všechny. Pokud se někomu nelíbí text či audiovizuální projev umístěný na tom či onom médiu, nechť argumentuje a vyvrací to, co považuje za lživé či pochybné.

5) Je pravda, že do Vaší asociace paří také MF Dnes a televize Prima? 

Ne.

 

***

 

Asociace nezávislých médií předávala Krameriovu cenu za nezávislou žurnalistiku za rok 2018 Ve čtvrtek 14.6.2018 od 16h proběhlo ve Slovenském domě v Praze předání III. ročníku Krameriovy ceny za nezávislou žurnalistiku. Ocenění od předsedy Asociace nezávislých médií, Mgr. Stanislava Novotného, převzali: Alexandr Tomský – za dlouholeté výkony v oblasti politických komentářů Jozef Leikert – za vynikající díla v oblasti literatury faktu Jaroslav Bašta – za vynikající analytickou publicistiku Pavol Dinka – za názorovou publicistiku v periodickém tisku Dana Kyndrová – za vynikající dílo v oblasti dokumentární fotografie Ján Kuciak – in memoriam za profesionální výkon novinářské práce, které dal nejvyšší oběť V porotě zasedli: Tomáš Kňourek, místopředseda Rady Českého rozhlasu Jaroslav Plesl, šéfredaktor MF Dnes Radomír Pekárek, šéfredaktor První zprávy.cz Vladimír Skalský, ředitel Slovenského domu Stanislav Novotný, předseda Asociace nezávislých médií http://www.nezavislamedia.cz/asociace...

Klíčová slova: nový světový řád  | média
7294 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Jsou zde: Pustili jsme je dobrovolně. Výročí záchrany Evropy. Měli bychom se za osvobození od Turků stydět? Neznat dějiny - znovu je prožít. Padli za násEvropská unie nás chce donutit k přijímání uprchlíků. Musíme z EU vystoupit, nebo nás unie zničíŠkoly musí děti ochránit před ‚genderovou ideologií a duhovou propagandou,‘ říká Viktor OrbánPodpořte prosím EUportal.czDnes je snadné prohlásiti se v souladu s vlastními pocity za osobu opačného pohlaví, případně některého z dalších 57 neopačných pohlaví. I my můžeme respektovat, že se pan Vystrčil cítí být Taiwancem...

euServer.cz

Nepodmíněný příjem? – Cesta do pekelÚtok na Navalného nebo na naši první signální soustavu?

ePortal.cz

Prymula nenávidí hospodyPomozte nám, prosím

Eurabia.cz

Francouzský soud chrání muslimského uprchlíka, který před pár dny terorizoval PařížSoužití křesťanů a muslimů nemůže být pokojné! Orbán odmítl nový pakt Leyenové EU na relokaci imigrantů

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Miláček Západu Navalný je lhář a skončil v exekuci za své lži ...Mýtus malé produktivity Čechů aneb jak český otrok dře na německý blahobyt

ParlamentniListy.cz

Nechtějí dělat! Babiš se naštval na lidi. Migrace? Jasně k BruseluNakopl nepřítele: Zeman řekl, koho bude volit
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění