Imigrační katastrofa v Holandsku

Autor: Jaroslav Teplý | Publikováno: 22.10.2007 | Rubrika: Politika
Vlajka - Nizozemí

De immigratieramp van Nederland. Tak se jmenuje nová knížka autora S. Fritsmy, který pracoval několik let na úřadu pro imigraci a naturalizaci IND, patřícím pod ministerstvo spravedlnosti. Knížka, kterou vydal sám autor, je dostupná na internetu (www.bol.com). Upozornil na ni Martijn Koolhoven poměrně rozsáhlým článkem v deníku De Telegraaf 29. září 2007. Zde jen to podstatné z jeho článku.

Autor, který přišel pracovat do IND bez předsudků, byl přesvědčen, že cizinci musí mít možnost přicházet do Holandska, ale že musí být stanoveny nějaké hranice nebo limity. V praxi se ovšem přesvědčil, že cizinci často žádají o povolení k pobytu a dostanou ho na základě falešných informací. Případné odmítnutí nemá žádnou cenu, protože uchazeči často v zemi zůstanou. Podají si novou žádost, v čemž jim pomáhá celý průmysl "práskaných", státem placených, "cizineckých" advokátů. Autor zjistil, že podvádějícím uchazečům se v podstatě nic nestane.

Mluví-li se o imigrantech jako o uchazečích o azyl, jde o omyl. "Azylantů" je jen malá část imigrantů (a z nich jen nepatrná část je oprávněných uchazečů o azyl - pozn. JT). Holandská čísla to jasně dokumentují.

V roce 2004 dostal IND 9.800 žádostí o azyl, ve stejné době bylo podáno 125.800 ostatních žádostí o povolení k pobytu. V roce 2005 byl tento poměr 12.350 ku 99.200. Mezi těmito ostatními byly nejčastěji uváděny jako důvody sjednocení či spojení rodiny a založení rodiny. V této oblasti jsou to etnické skupiny turecká a marocká, které v krátkém čase enormně vzrostly. Více než polovina obyvatel pod 21 let v Amsterdamu a Rotterdamu je tvořena allochtony - lidmi nenarozenými v Holandsku (55 %). V roce 2006 bylo vydáno podle IND dokonce 30.603 povolení k pobytu "rodinným" migrantům, v roce 2005 jich bylo 24.443.

Migranti uvádějí ve velké většině "rodinné" argumenty, protože ty mohou úřady mnohem hůře kontrolovat, než žádost o azyl. V praxi jsou "partneři" s dětmi nebo bez masově přestěhováváni do Holandska, kde dostanou povolení k pobytu platící s podmínkou, že relace nebo manželství vydrží tři roky. Pak si může importovaný partner požádat o vlastní samostatné povolení k pobytu či holandský pas. Počet relací končících po třech letech je mimořádně vysoký. Často se ukáže po třech letech a jednom týdnu, že relace nebo manželství skončilo a importovaná osoba požádá o samostatné povolení k pobytu, s kterým si ona pak může importovat dalšího partnera ze své rodné země.

Nejlépe to osvětlí praktický příklad: Marokánec označený jako M.V. je nekorunovaným králem importu partnerů z Maroka. Je spojovacím článkem v tzv. řetězové imigraci, kterou se importují doslova poloviny vesnic z Maroka a Turecka. Ze spisu M.V. vyplývá, že od roku 1977 importoval dokonce 9 partnerů - partnera 1 v roce 1977, partnera 2 v 1981, partnera 3 v 1984, 5 v roce 1991, 6 v roce 1994, 7 v roce 1999, 8 v roce 2002 a 9 v roce 2006. M.V. ukončoval "relace" s ženami rychle. Ale ženy nezůstávaly dlouho samy a po třech letech začaly samy importovat.Tři čtvrtiny Turků a Marokánců si dováží "manželské partnery“ ze země svého původu. Výsledek? Etnická skupina Marokánců a Turků v Holandsku vzrostla mezi lety 1990 a 2000 o 70 procent.

Tento systém má své varianty a překvapující ustanovení. Tak např. importovaní partneři ztrácejí (nebo spíše "ztrácejí") svá povolení třeba několikrát ročně a žádají o vystavení nových, čemuž se běžně vyhoví. Výstrahou je i případ Turka označeného jako H.H. Přišel do Holandska v roce 1994 a podal si několik žádostí o povolení k pobytu bez naděje na úspěch. V určitém okamžiku byl vypovězen nazpět do Turecka, což mu nezabránilo v dalším návratu do Holandska. Přihlásil se u obce se svou novou partnerkou, Turkyní s německým pasem. Poněvadž tato žena má v Holandsku právo na pobyt z titulu EU, platí tento statut v Holandsku i pro H.H.

To by snad stačilo. Čeští poslanci v EU by měli tato a i jiná ustanovení předložit v parlamentu k diskusi a požadovat zásadní změnu, aby příliš politicky korektní nebo jednoduše laxní členské státy EU neměly možnost způsobit imigrační katastrofu i v jiných státech Unie.

www.eurabia.cz
autor žije v Holandsku

4944 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Nic takového se zatím ještě nestalo, Čína investuje přes bilion $ do nového plánu na technické předběhnutí USANáš blok by byl bez migrantů ochuzen, káže eurokomisařka . Jedinými lidmi, kteří popisují imigraci jako problém, jsou podle Johansson „pravicoví extremisté“EU výměnou za peníze na koronaviru vyžaduje podvolit seBez Vás nepřežijeme...KORONAVIRUS: Domácí vězení pro Evropany... ... amnestie pro ilegální imigranty

euServer.cz

Skryté záměry pomníkové válkyZdeněk Hřib by Emanueli Moravcovi udělal radost...

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaGeorge Soros. Génius hybridní války

Eurabia.cz

Švédsko: Levicové noviny útočí na odpůrce vládní strategie proti koronaviru. Odpůrci jsou hlavně židé ...A opět muslimští imigranti zmlátili v Belgií policisty ...

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Ruska vláda zahájila rozsáhlý program finanční podpory pro rodiny postižené koronaviremPrezident Beneš: Nikdy nezapomeňme na to, co s námi Němci v této válce dělali a co zamýšleli s námi učinit

ParlamentniListy.cz

Xaver? Lipovská? Volba do ČT je tu a nastal poplach: Víme, kdo začal „blbnout”, a pročNoví komunisté, ti zelení. Nikdo si je tak ale netroufá nazvat. Takže to Karolína Stonjeková napravila a naložila jim za vše
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění