Počernický homofob a heretik

Autor: Marek Skřipský | Publikováno: 29.10.2007 | Rubrika: Kulturní válka
Homosexuálové

Ředitel gymnázia v Horních Počernicích, Jan Podešva, se dopustil strašného, zločinu. V prostorách "své" školy totiž nechce připustit debatu o homosexualitě, ani působení organizace Člověk v tísni. V současné (post)západní společnosti, která přichází s představou homosexuálního svazku postaveného na úroveň tradiční rodiny, je to dostatečný důvod k jeho mediální skandalizaci a ostrakizaci. Rovněž všelijaké NGO, nestydatě parazitující na státním rozpočtu, usilují o svou nedotknutelnost, o čemž se přesvědčil například prezident Klaus, když si dovolil na tato božstva "báječného nového světa" sáhnout.    

Podešva měl údajně roztrhat propagační létáky Gay iniciativy a jejímu předákovi pak sdělit, že žádnou propagaci homosexuality v prostorách gymnázia nehodlá trpět, neboť škola slouží k výchovně vzdělávacím účelům a ničemu jinému. V případě kauzy "Člověk v tísni" prý na adresu případného přednášejícího prohlásil , žádný muslimský terorista nepřekročí práh jeho školy a pracovníky sdružení přirovnal k lidem, žijícím v kanálech.

Pan Podešva jistě používá ne zrovna vhodné výrazivo a je bez debat, že člověk  v jeho funkci by měl volit jiná slova, přesto jsem přesvědčen, že jeho chování je v zásadě správné a v následujících řádcích bych se rád pokusil vysvětlit proč.

Osobně soudím, že "osvětová činnost" homosexuální lobby do škol jednoduše nepatří. Nestarám se o to, co homosexuálové dělají ve svém soukromí a na oplátku požaduji, aby přestali se svými pokusy o posunutí hranice normality. Klasickou monogamní rodinu považuji za základ západní společnosti a proto má, podle mého mínění, nárok na určitá privilegia, která homosexuálům prostě nepatří (stejně tak ovšem nepatří lidem, žijícím "na hromádce", ačkoliv mě tato forma vztahu v nejmenším nepobuřuje). Debaty o homosexualitě pouze zbytečně rozdělují lidi, vedou k neustálým řevnivostem a spíše problémy vytvářejí, než aby vedly k jejich řešení. Možná je na čase vrátit se ke starému konzervativnímu pravidlu - Vy nechoďte ven s nějakými nároky a my si vás nebudeme všímat.

Ředitel Podešva nahlíží na celou věc podobně. Obecné otázky sexuality studenti podle něj řeší v jiných hodinách a pokud je homosexuální problematika nějak výrazněji interesuje, pak ve věku internetu jistě není problém vyzbrojit se dostupnými informacemi širšího záběru. Podešva se rovněž chtěl vyhnout případným nesouhlasným reakcím, které mohly v souvislosti s debatou nastat, neboť uvedl :"Koneckonců sem chodí i křesťané a jejich rodiče by si asi nepřáli, aby se děti dozvídaly informace, které se zabývají třeba sexuálními minoritami. Nemají to ve školních osnovách a já jim to jako dráždidlo nebudu poskytovat"

Nebohý pedagog nepostřehl, že v kontextu postmoderní společnosti už děti nevychovávají pouze rodiče a učitelé, ale také "nevládní neziskové organizace", které si z nějakého nepochopitelného důvodu osobují právo zasahovat do vzdělávacího a výchovného procesu. Aby toho nebylo málo, samozvaná NGO jsou velmi často nedobrovolně podporována z peněz daňových poplatníků. Nevím, jak smýšlí laskavý čtenář, nicméně já si nepřeji, aby jediná koruna z mých daní přišla do rukou feministickým, multikulturalistickým nebo homosexuálním neziskovkám a jim podobným. Pokud někdo chce tyto organizace podporovat, nechť tak dobrovolně učiní formou daru...

Druhý problém představuje otázka podoby oné "debaty". Debatu si představuji tak, že spolu polemizují dva názorově protichůdní diskutéři a publikum poté oběma klade otázky. Vzhledem k tomu, že jediným přednášejícím měl být na počernickém gymnáziu mediálně hýčkaný homoaktivista Jiří Hromada, docházím k podezření, že se mělo jednat spíše o klasickou "nalejvárnu". Propagandistický expres se v takových případech prohání po vyjetých kolejích - když jsi gay je Ti hej, rodina je přežitek, homosexualita je úplně normální a kdo tvrdí opak, musí být potřen coby "homofob".

Stejně jako dříve strážci socialisické společnosti odhalovali třídní nepřátele a protisocialistické živly, dnešní Taliban postmoderny odhaluje homofoby, xenofoby a šovinisty.

"No, dobře, ale co ten Člověk v tísni ? Ten přece pomáhá lidem, ne ?" Takto může laskavý čtenář reagovat na  Podešvovy výtky ohledně školní přednášky, podporované organizací Člověk v tísni a do jisté míry bude mít pravdu. Ovšem skutečně jen do jisté míry...

Mé první bezprostřední setkání s Člověkem v tísni přišlo shodou okolností na gymnáziu ve formě školní přednášky, které jsem se účastnil coby šestnáctiletý středoškolák. Přednášející byl muž poměrně ošuntělého vzhledu, který nám během "besedy" předložil několik nesmyslných tvrzení, z nichž ve zkratce vybírám ta "nejvýživnější" : čečenští ozbrojenci a kosovská UCK nejsou teroristé, s drogami vůbec neobchodují a zbraně mají pouze z kořisti na útočících ruských a srbských jednotkách, v USA není opravdová demokracie, protože opravdoví demokraté se starají o třetí svět, Kavkaz byl vždy samostatný a my všichni jsme sobci, protože nedostatečně sledujeme dění ve třetím světě.

Poté co náš třídní profesor vytkl aktivistovi příliš jednostranný pohled, začal se přednášející lidumil chovat velmi arogantně, lépe řečeno drze. "Beseda" byla půvabně ukončena zveřejněním konta nadace, kam můžeme (vyznělo tak, že musíme) posílat peníze.

Pokud Člověk v tísni pořádá besedy v tomto stylu, vůbec se nedivím, že pan Podešva nechová k této neziskovce důvěru. K tomu připočtěme obecně známé názory představitelů této organizace, kterými se řadí do onoho pomyslného "Bratrstva pravdy a lásky".

Ovšem i kdyby Člověk v tísní nebo Gay iniciativa prezentovala své názory serióznějším způsobem, nikde není řečeno, že mají automatický nárok na působení ve státních, církevních, či soukromých školách. Jejich případné akce na školní půdě jsou jen a jen výsledkem dobré vůle vedení školy, které může kdykoliv aktivisty z prostor školy vypovědět. To, že je pan Podešva za využití svého práva mediálně skandalizován a líčen bezmála jako diktátor, považuji za naprosto skandální a nepřijatelné. Stejně znepokojivá je pro mě i skutečnost, že do celé záležitosti hodlá zasáhnout ministryně české vlády pro záležitosti lidských práv a národnostních menšin, paní Džamila Stehlíková. Nejvyšší představitelka tohoto úplně zbytečného "ministerstva" jistě panu Podešvovi dobře vysvětlí novou otrodoxii postmoderního relativistického světa, proti níž se ředitel provinil svou herezí.

V této bitvě kulturní války se totiž finálně rozhoduje  tom, kdo může a nemůže ovlivňovat výchovu a vzdělání dětí. Zda pouze rodina a škola, nebo všelijaké nevládní neziskové organizace, které násilně propagují představu "báječného nového světa". Světa bez autorit, objektivního morálního řádu, vlasti a tradičních vazeb, světa,kde jsou si povinně všichni vždy rovni a všichni vše tolerují. Bez ohledu na to, zda je to dobré nebo špatné.

Poněkud komicky, avšak výstižně shrnul působení NGO na školách jeden z internetových diskutérů. Jeho příspěvkem bych svůj článek rád ukončil :

"Homosexuálové udělají přednášku, uzdravení feťáci vysvětlí jak pěstovat marihuanu, vyléčení gembleři přijdou varovat před automaty ze kterých jsou údajně živi, romové vysvětlí že pracovat je vlastně špatně, ekologičtí aktivisté přijdou přesvědčovat že nejlepší je vyrábět elektřinu z prasečího trusu, další osvícenci zase vypráví že souložit by se mělo začít ve třinácti... všichni by byli nejraději, aby u té jejich přednášky nebyli žádní dospělí.... já takové školy nechci a kdo ano tak ať si je založí a posílá si tam děti."

5217 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Moudrá ekonomická politika ruského prezidenta Vladimira Putina přináší své ovoce a tím bychom se měli inspirovatPomozte, prosím, bránit Vaše blízké, Vaše domovy a naši vlastTehdy se Havel dozvěděl, že se stane prezidentem… George Soros hovoří o svých setkáních s Václavem Havlem a Karlem Schwarzenbergem…Skutečný necenzurovaný životopis Tomáše Halíka. No to si tedy počtete. FaktUdálost 11. září proměnila svobodnou Ameriku v policejní stát a učininila z ní válečného štváče 21. století

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupuje

Eurabia.cz

Orbán elegantně setřel notorického opilce a šéfa EU: Lucembursko? A co ten národ dokázal? Na co může být hrdý?Socialisté s vedením EU otevřeli italské přístavy a již mají úspěšné výsledky: Nový africký uprchlík zneužil desetiletou holčičku

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Zeman brutálně rozdráždil chvilkaře, 17. listopadu bude pořádně horko. K Babišovi řekl toto...Kalouska už nikdo normální nebere vážně. Chvilkaři by udělali nejlépe, kdyby konečně dali pokoj... Ivo Strejček sundal rukavice, odnesla to i Čaputová s Jourovou
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění