Profesor Drahoš není vítač imigrantů? Aha... Aneb Oblbovat je kumšt

Autor: Benjamin Kuras | Publikováno: 18.9.2018 | Rubrika: Zamyšlení
Drahoš

„V politice mnohdy stačí jen oblbnout lidi a oni vám dají důvěru. Ve vědě to nejde,“ vyprávěl nedávno svým fanouškům hojně předpovídaný budoucí senátor profesor Jiří Drahoš. Proto také odchází z vědy do politiky, řekl by humorista. My to však říkat nebudeme a podíváme se na oblbovací umění seriózně a vědecky. Aby oblbování fungovalo, potřebuje mít jeden nebo ještě lépe oba z těchto prvků:

a. musí být hodně chytré, aby bylo neprokouknutelné, nebo
b. musí být sdělováno hodně velkým blbům.

Odstartování jeho kampaně nám skýtá několik znamenitých příkladů ke studování.

1. „Nejsem vítač, to je fake news.“ Je fake news že je vítač? Nebo že není vítač? V prohlášení vědců podepsal, že migranty chce. Pak to upřesnil na pouhých 2600. Dnes říká, že nesouhlasí s migračními kvótami, ale dodává, že křičet „stop migraci“ ji nezastaví. Vážně mu ušlo, že o kvótách se už půl roku nemluví a nikdo je už nenavrhuje, a že tedy tento výrok nic neznamená, ale má na nepozorného posluchače „ne kvótám“ působit jako „ne migraci“? A jestliže ji „stop“ nezastaví, tak ať tedy migrační toky tečou dál? Přesně podle Bruselu, k němuž lnou všechny čtyři jeho podpůrné strany, od rádoby pravicové TOP 09 napomínající svůj xenofobní národ, že neposlušnost Bruselu mu dělá špatnou pověst, po ultralevicové Zelené toužící po pěti tisících migrantech jen pro Prahu? Vážně by ho podpořily, kdyby byl nevítač?

2. „Chci národ sjednocovat,“ uvedl jako jeden ze svých hlavních programových bodů. Co, koho a jak „dává dohromady“ to billboardové „oni se nás bojí“? Kdo jsou ti bojácní „oni“ a kdo ti zřejmě nebojácní „my“? Jsou „my“ ty čtyři podpůrné straničky vědoucí ze všech nejlíp, jak se má celý národ chovat, plus pár desítek divadelníků vděčných za granty, jeden homosexuální profesor a jeden farář? A „oni“, to je těch 80 %, které této čtyřce nefandí? Ale protože „my“ to „dáme dohromady“, zatímco oni zůstanou nejednotní, tak to nad nimi vyhrajeme, takže se od nás mají opravdu čeho bát? Nezní to jako vyhlášení boje? Nebo to znamená něco úplně jiného? Co vlastně?

3. „Paní nynější senátorka profesorka byla vyhozena z Akademie věd, protože páchala trestné činy?“ Jak to, že za ně nebyla odsouzena a naopak byla zvolena do Senátu? Není to, právně řečeno, pomluva a nactiutrhání? Tak jako jsou jistě pomluvami a nactiutrháním šeptandy o jeho vlastních trestných činech, neprokázaných, neodsouzených, a tudíž nenapadnutelných? Nejsou si oba tak nějak kvit a neprospělo by jim o tom mlčet?

Po této malé konstruktivní kritice se určitě můžeme těšit na vylepšení, dramatické i komediální, těch dalších oblbovacích pokusů. Hodně chytrá neprokouknutelnost se nepodařila. Spoléhat na blbost publika není zrovna nejlepší strategie.

Ale ti jeho loutkáři si vážně myslí, že jeho hlavním soupeřem je paní doktorka?

Autor je spisovatel kandidující do Senátu v Praze 4 za Realisty.

Kurasovy knihy jsou k dostání ZDE.

Klíčová slova: imigrace  | pravdoláska
3603 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

A pohádky je konec... Jak to bylo v listopadu 1989 doopravdy: Státní převrat, žádná revoluceMusíme znovu statečně bránit naši vlast jako naši předci! Když se nebudeme bát, znovu se společně ubránímeVrahy z Islámského státu pouštějí na svobodu a soudí bojovníky proti IS. Anglie již definitivně zešílelaChcete, aby EUportal.cz dále vycházel? Za svobodu a bezpečnost je potřeba něco obětovat...Vystoupení z Evropské unie je výhodné. Zde máte fakta

euServer.cz

Mám pro premiéra Babiše dvě zprávyTa nejhrubší protiruská propaganda v České televizi... Aneb právo Krymu na odtržení od Ukrajiny

ePortal.cz

Čtenáři a přátelé Eportalu, podpořte nás prosím, nebo ukončíme činnostProdej kovů ze státních hmotných rezerv je naším bezpečnostním ohrožením.

Eurabia.cz

Muslimové ve Španělsku poškodili nápis na památníku oběti islámského teroristického tokuUSA už schválily sankce i proti Evropě..!

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Jak se „slavil“ Listopad v Senátu. Jitka Chalánková odešla z komise po cenzorském výstupu Hilšera s Bekem Volby, které daly většině Britů naději. Padla „rudá hradba“, Boris píše historii. Lékař Rogozov přináší dojmy řadových britských voličů
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění