Neskutečně prasácké a ryze nedemokratické, často nezákonné nastroje. Poláci a Maďaři nyní nedemontují demokracii. Demontují pouze a jen pseudoliberální rakovinu, která demokracii prožrala

Autor: Zbyněk Passer | Publikováno: 17.9.2018 | Rubrika: Zamyšlení

Rezolucí proti Maďarsku jsme si připomněli dvouleté výročí rezoluce proti Polsku. Pokud se ve V4 nebudeme navzájem opravdu držet a neodložíme oportunismus, dočkáme se i rezoluce proti Česku.

EU není ochráncem demokracie. V Maďarsku a Polsku není demokracie ohrožena, natož demontována. Do obou zemí jezdím a trávím hodně času debatami. V obou zemích mají kroky vlád nezpochybnitelný mandát i podporu lidu.

Co spojuje bruselskou potřebu trestat Poláky a Maďary?

Oba národy už prozřely z duhového oparu zdánlivého univerzálního dobra liberální cesty společenského progresivismu. V Polsku i Maďarsku se dle zákonů akce a reakce dostaly k moci síly, které postupně obnovují rovnováhu, řád a posilují oslabenou vertikálu vazby současnosti s historií, která ukazuje mnohé ve světle, které globalisté potřebují zhasnout.

A tak zatímco u nás elity "zapomínají" na anšlus Rakouska, Mnichovskou dohodu, pasivitu Západu v letech 1948 a 1968, rozvolňují historické vazby na kulturu, víru a zkušenosti, zpochybňují hodnotu národní i monokulturní identity, drolí koncept klasické rodiny a vyklešťují školství povinným brainwashingem lásky k EU, chaosu dětí v pochopení role pohlaví a akceptace nemorálnosti a abnormality jako nových norem, oba nejodvážnější národy vrámci V4 se vydaly opačnou cestou.

Cesta Polska a Maďarska není cestou od demokracie k diktatuře, jak se to snaží Brusel prodat hlupákům, slepým a hluchým, co mají oči a nevidí, mají uši a neslyší. Copak nemá každý z vás v Polsku a Maďarsku dost přátel, abyste si snadno ověřili, že Brusel i v tomto ohýbá realitu, jak potřebuje?

Že obavy z vývoje obou zemí vyjádřily i mezinárodní instituce? Ty samé instituce by stejnou obavu klidně vyjádřily ( a také jednou vyjádří) i o České republice, ledva by o krok sešla z cesty karavany oslíků, propojených vzájemně šňůrou a přežvykujíc pokojně jdoucích směrem, o němž nepřemýšlejí a nic nevědí.

Co se ve skutečnosti děje v Polsku a Maďarsku?

Pro pochopení procesu musíme nejdřív poukázat na často opakovanou lež globalistických progresivistů, stavících rovnítko mezi liberalismus a demokracii. V první řadě - jejich pojetí liberalismu je v duchu nejlepších satanských tradic po čertech neliberální: svobody okrajuje, smyčku kolem krků stále méně Svobodných občanů utahuje. Což determinuje i druhý postulát: Demokracie nejen že nemá s tímto pojetím liberalismu nic společného, ale jde přímo o oxymoron. Je to dobře patrné tam, kde už progresivisté překonali critical mass: Všude tam se rychle vytrácí jak svobody, tak demokracie. Středem a nejlepším příkladem toho je způsob fungování právě evropských institucí. Najdete tam hodně politikaření, vyvažování a zobchodování vlivu, dotací, výhrůžek, nebo benefitů, dokonce vydírání, ale málo demokracie.

Jak aplikovat výše uvedené na vývoj v Polsku a Maďarsku? Jejich konzervativní elity (pokud si nyní postesknete, že v Čechách nejsou, hrubě se pletete - jsou, rostou, konstituují se, zatím ve fázi podhoubí reálně politické konzervativní síly, pozor, neplést s ODS, nebo sTOP0,9) se ustavily a rozvíjejí se už nejméně tři desítky let. Získaly si časem financování, podporu médií a mohly tak být slyšet a vidět. V obou zemích se vedl skrytý, ale o to urputnější dvacetiletý boj progresivistů bruselského typu proti národním konzervativcům.

V těchto letech používali liberálové proti konzervativcům neskutečně prasácké a ryze nedemokratické, často nezákonné nastroje. Státní (policejní, daňová) šikana, zastrašování a společenská ostrakizace byly na denním pořádku. V o těch dvaceti letech Polsko i Maďarsko kráčelo v oné karavaně oslíků, na což dohlíželi lidé, pro něž nelze mít jiné označení než kolaboranti.

Bruselem a globalisty obecně byli chváleni a podporování. Cílem globálních elit rozhodně není, aby byli občané svobodní, objektivně informovaní, měli široká práva vůči státu a byli ekonomický autonomní a to začalo být v obou zemích stále více patrné. Lidé si stále znovu potvrzovali v praxi, že liberální proevropští socialisté penetrovali celou společnost, vzděláním a akademickými kruhy počínaje, úřady a neziskovkami, ovlivňujícími veřejně dění pokračuje, médii a justicí konče. Všude, kde to bylo možné, byli postupně dosazováni přikyvovači, apologeti a oportunisté federalizace Evropy a globalizace obecně. Občané to čím dál více vnímali. Též vnímali, jak moc s nimi, untermench, rádoby liberální elity zacházejí a jak je vnímají. Dobře to za všechny socialisty, liberály a progresivisty vyjádřil bývalý maďarský premiér Ferenx Gyurcsáni již v roce 2006: "Lhali jsme lidem ráno, lhali jsme jim večer".

Poláci a Maďaři nyní nedemontují demokracii. Demontují pouze a jen pseudoliberální rakovinu, která demokracii prožrala a tváří se jako sama podstata demokracie, což je, jak jsme si výše vysvětlili, protimluv. Neodstraňují instituce, pilíře demokracie, jen jim navracejí původní, ústavou daný význam. Nemění jej. Vracejí vládu věcí národa do jeho rukou. Čistí Augiášův chlév v zaplevelených institucích i veřejnoprávních médiích tak, aby tyto znovu sloužily účelům národním, nikoliv zahraničním a protinárodním. Dělají, co by učinil každý dobrý hospodář, který zjistil, že v jeho spíži jsou moli, ale zásoby vyhodit nemůže, či nechce. Přebírá a čistí. Zrno od plev. Kéž se nám toto stane taky. Čeká nás ještě daleká cesta.

Hodně štěstí, Maďarsko a Polsko. Bůh vám žehnej.

 

Na obrázku může být: 9 lidí, smějící se lidé, text

 

Není dostupný žádný alternativní text.

Klíčová slova: konzervatismus  | nacionalismus  | Západní civilizace
1667 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Chudí se dále propadnou, může padnout Euro i Evropská unieSvět po koronaviru. Podle odborníků pandemie povede nejen ke skutečnému zastavení globalizace, k poklesu vůdcovství USA na světové scéně, ke zvýšení nacionalistických náladPomozte nám, prosím, bez Vás to nedáme. Byla by škoda, kdybychom po 15 letech existence museli skončitV Evropě bude čím dál větší nedostatek čerstvého ovoce a zeleniny. Bodejť by nehrozil nedostatek zeleniny, když naše země není potravinově soběstačnáSkutečně vidíme, že prakticky neexistuje žádná oblast současné koronavirové pandemie, kde bychom nenašli otisky všudypřítomného Billa Gatese...

euServer.cz

ČT v nejvyšším vzepětí své nestrannosti. Zatím vystoupili herec Mádl, kněz Halík, sportovec Hašek a dramatik Svěrák. Další podobní jsou připraveni...Pomoc Ruska a nepomoc NATO a EU Itálii...

ePortal.cz

Koronavirus jako chřipka, neomarxismus jako morV případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončena

Eurabia.cz

Česká armáda odmítla pomoci českým lidem, musí totiž zajišťovat zájmy Francie v Africe a USA v AfganistanuZápad EU Čechy opovrhuje, ale Španělé nám děkují: "Byli pouze Češi, kdo nám v těžké chvíli přišel na pomoc.“

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Sundali jste Koněva, teď? Hanba republiky, Koláři! Ovčáček v ráži. A nejen on„To si ta tlama dělá *****?“ Získali jsme mail náměstka ČSSD, který ráno zvedl ze židle nejednoho ministra
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění