Založíme Ligu proti christianofobii ?

Autor: Marek Skřipský | Publikováno: 5.11.2007 | Rubrika: Zamyšlení
Ježíš

Křesťanská misie zahubila víc židovských duší než všechny pogromy. Odpadnutí od židovství je totiž chápáno jako ztráta duše, jako totální smrt. Pravda je, že křesťanská misie působí podobně jako sekularismus, decimuje židovské náboženské obce, rozvrací rodiny a odvádí mladé lidi od víry předků.

„V židovské komunitě není sporu o tom, že křesťanská misie je nechutná. Obzvláště znepokojivá je po holokaustu, poněvadž znamená jeho pokračování, genocidu ducha. Což si někdo skutečně myslí, že to přispěje k větší slávě Boží, když už na světě nebudou žádní Židé?" (Susannah Heschel)".

Věra Tydlitátová, Th.D. členka přípravného výboru Ligy proti antisemitismu

Zdroj : http://tydlitatova.net/moznostidialogu.htm

 

S takovými výroky na hraně žalovatelnosti veřejně operuje paní Věra Tydlidátová, jedna z čelných představitelů Ligy proti antisemitismu (LPA), organizace, která si klade za cíl monitorovat a odhalovat projevy antisemitismu či antijudaismu v České republice. Na takovéto činnosti by snad nebylo v zásadě nic špatného, i když nějaký antisemitismus v české společnosti téměř vůbec neexistuje a vyskytuje se pouze coby krajně marginální jev.

Výše zmiňovaná vyjádření paní Tydlidátové ovšem staví působení LPA do poněkud jiného světla. Předně nám všem naznačují, že za antisemitismus paní Tydlidátová považuje i vyznávání, praktikování a šíření křesťanské víry a učení z ní odvozené. Také si myslíte, že něco takového postrádá smysl i elementární logiku ? Pak vítejte mezi údajné antisemity a antijudaisty, dámy a pánové.

Pokud paní Tydlidátová nemístně přirovnává křesťanství k holocaustu, dopouští se jednak naprosto neakceptovatelného znevažování památky obětí nacistických vrahů (mezi oběti nacistů byli i lidé židovského etnika s křesťanským vyznáním, Hitler vedl vyhlazující válku proti křesťanství), jakož i naprostého opomenutí společného základu židokřesťanské víry, která stálo u zrodu západní civilizace. O tom, že také urazila všechny křesťany asi netřeba blíže psát. Ačkoliv se formálně nehlásím k žádné církvi, považuji se za věřícího křesťana (v žertu se označuji za „bezpartijního“ křesťana) a slova Věry Tydlidátové vnímám jako krajně urážlivá, ačkoliv nemyslím, že bych byl nějak malicherný. Osobně se znám se dvěma fanoušky satanského black metalu a musím říci, že v protikřesťanském zápalu strčila paní Tydlidátová oba ocvočkované hochy do kapsy. Chlapci alespoň nemají problém urazit se mnou pár piv a na rozdíl od Tydlidátové ve mně nespatřují šiřitele holocaustu.

Na tomto místě považuji za dobré podotknout, že doposud nikdo z představitelů LPA výroky paní Tydlidátové neodsoudil, ani je jiným způsobem nekomentoval. Pochod neonacistických frustrátů s nulovým společensko politickým potenciálem dohání LPA k šílenství (byť pochopitelnému), zatímco ostré protikřesťanské výpady své spoluzakladatelky liga nekomentuje. Zřejmě je považuje za přijatelné. Kdyby se však někdo podobně neurvalým způsobem otřel o judaismus, už by létala trestní oznámení na všechny strany a LPA by varovala před vzrůstající mírou antisemitismu.

Aby mi snad někdo nepodsouval „vedlejší úmysly“, na rovinu říkám, že antisemitismus považuji za rakovinu mozku a souhlasím s Patem Buchananem, když tvrdí, že žádný opravdový křesťan nemůže být antisemitou. Mám několik židovských přátel, v rámci Mladé pravice dobře vycházím s naším členem, který je praktikující žid a volbu žida Benjamina Kurase za čestného člena MP jsem bez váhání podpořil. Už jen kvůli jeho knihám a článkům, které mi často mluví z duše. Je mi ovšem jasné, že i přesto se po vydání tohoto článku nejspíš ocitnu na indexu LPA. A je mi to srdečně jedno.

Nehodlám totiž jen tak přihlížet tomu, jak pod záminkou boje proti antisemitismu dochází k cejchování a osočování těch, kdo si dovolí s Paní Tydlidátovou a jejími sympatizanty nesouhlasit, anebo se příčí jejich vidění světa. Dnes paní Tydlidátová označila křesťany za pokračovatele holocaustu. Kdo bude na řadě zítra ? A kdo pozítří ?

A už vůbec nehodlám akceptovat situaci, kdy boj proti antisemitismu – sama o sobě jistě pozitivní věc – slouží jako pouhá zástěrka k šíření christianofobie, tedy nenávisti a iracionálního strachu vůči vyznavačům křesťanské víry a křesťanského učení.

Christianofobie není úplně nový pojem, nicméně v mediálním diskursu se s ní moc často nesetkáme. Multikulturalisté a liberální levičáci sice rádi operují s homofobií, xenofobií a dalšími zhruba deseti fobiemi,avšak slovo christianofobie do svého politicky korektního slovníku nezařadili.

Ani já jsem ho v žádném článku vlastně doposud nepoužil, neboť jsem christianofobii považoval za společensky totálně okrajový fenomén, rozšířený mezi některými subkulturami a zamindrákovanci ze „svobodomyslných“ časopisů. Nyní si ale christianofobii osvojila čelná představitelka mediálně poměrně výkonné NGO, kterou podporují rovněž některé osobnosti akademické sféry. Tohle už začíná být vážné.

A já musím zákonitě vyslovit otázku, proč ostatní představitelé LPA na tato slova nereagují. Pokud o nich neví, pak zřejmě nemají přehled o veřejném vystupování své blízké kolegyně, což by měli ve vlastním zájmu napravit. Jestli však se slovy Věry Tydlidátové mlčky souhlasí, pak považuji jakoukoliv podporu akcí LPA za nepřijatelnou.

Rád bych se proto dočkal oficiálního vyjádření z kompetentních míst.

Když si navíc uvědomím, že do okruhu LPA patří taktéž známé či méně známé osobnosti typu pánů Sokola, Gála a Taranta, nebo paní Šiklové (ale i např. Jan Vidím a Dan Drápal-pozn. LP), pak jde o důvod navíc proč být ve vztahu vůči LPA maximálně ostražitý. Rovněž sympatie k pověstnému prvomájovému divadlu Kateřiny Jacques ze strany aktivisty LPA, Jiřího Ashera, mě klidem příliš nenaplňují.

Co myslíte, milí čtenáři ? Omluví se paní Tydlidátová za výše uvedené nepřijatelné výroky sama od sebe, nebo ji snad k tomu přimějí její kolegové ? Anebo bude muset vzniknout „Liga proti christianofobii“, která bude monitorovat a odhalovat christianofobní projevy ? J

13222 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Vědci přišli na to, že ti, kteří uprchlíky nechtějí, nejsou xenofobové, ale svědomití a pečliví lidé používající rozum. Emoční centra, a tedy ani strach, se totiž v postojích odmítačů nezapojujíVíce než polovina Poláků (58 %) si myslí, že Německo by jejich zemi mělo vyplatit odškodnění za škody napáchané za druhé světové války. České republice Německo dluží až patnáct tisíc miliard korunPřátelé, pomozte, prosím, a přispějte na dobrou věc...Tehdy se Havel dozvěděl, že se stane prezidentem… George Soros hovoří o svých setkáních s Václavem Havlem a Karlem Schwarzenbergem…Skutečný necenzurovaný životopis Tomáše Halíka. No to si tedy počtete. Fakt

euServer.cz

Odstranění pomníku maršála Koněva z náměstí Interbrigády je vítězstvím fašizmu v naší zemiLubomír Zaorálek, jedna z nejchmurnějších postav ČSSD, kterého v době jeho ministrování zahraničních věcí nazval lid oranžovým Schwarzenbergem...

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupuje

Eurabia.cz

Muslimové ve Skotsku usiluji zákeřný způsobem o zrušeni zákazu ženské obřízkyNěmecka vláda utratila zhruba 125 milionu korun, aby zaměstnala dva syrské uprchlíky ...

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Švédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....Agent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituály

ParlamentniListy.cz

Babiš se vysmál Milionu chvilek. A vyprášil ministra ČSSD Debilové. Přepište listopad, ČT! Šméčko, Babiši. Čapí hnízdo rozpálilo umělce
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění