Nyní tu máme další divadlo. Zase je na něm jistě kousek pravdy, zase nevíme jak je velký, ale zase jsme hotovi ihned jednat a už už se šikujeme na náměstí s předem připravenými transparenty...

Autor: Zbyněk Passer | Publikováno: 19.11.2018 | Rubrika: Zamyšlení
17listopad

S šokující zprávou o střelbě do demonstrantů v Kyjevě měla mainstreamová média okamžitě jasno: Byl to Janukovyč! Hrr na něj!

Veřejné mínění celého Zapadu ani na chvíli neuvažovalo způsobem cui bono. Janukovyč byl ten poslední, komu by to v dané chvíli prospělo.

Když před dvěma lety promluvil bývalý příslušník zvláštních jednotek a jeden ze střelců o okolnostech střelby do davu na Majdanu, nakreslil zcela jiný obrázek, který Janukovyče vůbec nezahrnoval.

Byl jsem na několika akcích, kde svědčili bývalí účastníci Majdanu. Všichni dnes smutné přiznávají, že tehdy byli zmanipulováni médii a stali se nechtěně aktéry představení, které tehdy doufali spoluřídit a až časem zjistili, že režie seděla dost daleko od Kyjeva.

Na Ukrajině skončil nedostatečně prozápadní korupčník, domácí demonstranti a zahraniční konzumenti mediálního mainstreamu jásali.

Jásali podobně, jako v roce 2011 po Arabském jaru. Tehdy jsem tvrdil, že nepřinese ani píď demokracie, ale chaos, rozvrat a zabíjení.

Jásali, důvěřivci a demokratizátoři i po Majdanu. Nechtěli vidět a slyšet o působení Victorie Nuland na Ukrajině, o motivacích jednotlivých aktérů.

Nezajímala je podivná, či děravá minulost mnoha nových ministrů s ještě čerstvými ukrajinskými pasy a novými jmény. Hlavně že je Janukovyč pryč.

Převrat ulice a liberálních médií přinesl Ukrajině ještě větší chaos a rozvrat státních struktur, horší korupci a hlubší bídu obyvatel, nemluvě o občanské válce a odtržení částí území.

Před pěti lety zaplavila česká i zahraniční média jiná mediální vlna. Jeden nechvalně proslulý plukovník pod ochranou státní zástupkyně, oba známí afinitou k tehdejší reprezentaci Schönborského palace Na Tržišti, řádil v Kramářově vile jako černá ruka.

Veřejnost byla zahlcována bombastickými zprávami o propojení mafie na nejvyšší místa, záhadnými hromadami zlata a hotovosti, jen o Temelínu a Westinghousu se tak nějak nemluvilo, přestože to bylo tehdy, stejně jako dnes, velmi aktuální téma.

Po pár letech zbylo několik kabelek, zlato a peníze se musely potupně vrátit, nepotvrdila se ani bombastická tvrzení o obrovském komplotu, média nás amorálním využitím nezákonných úniků z vyšetřování ještě dva roky snažila konejšit aspoň nechutným zásahem do soukromí bývalého premiéra Nečase a přepisy jeho soukromých rozhovorů.

Toto mediální divadlo přineslo rozpačitý úřednický kabinet Jiřího Rusnoka a umožnilo nástup Andreje Babiše na politické výsluní. Na dlouhou dobu byla narušena důvěryhodnost pravice.

Když média informovala o vraždě novináře Kuciaka, měla hned jasno. Může za to Fico. Mafián. Media vykreslila emotivní a falešný obraz, jako v minulých případech, nicméně svůj účel splnil, Fico se musel odklidit, i když síla Smeru a vyjednávací schopnost jeho předsedy zajistily, že neodešel ani úplně, ani natrvalo.

Nyní tu máme další divadlo. Zase je na něm jistě kousek pravdy, zase nevíme jak je velký, ale zase jsme hotovi ihned jednat a už už se šikujeme na náměstí s předem připravenými transparenty, které nám někdo strčí do ruky a poplácá nás po zádech za náš zápal pro demokracii. Nikdy není dost užitečných idiotů.

Nepodléhejte omylu, Babiše jsem nikdy nevolil. Považuju ho za naprostého oportunistu, člověka se strašnou obchodní i lidskou morálkou, s predátorskými praktikami, kterému je demokratický způsob vlády cizí Kauza Čapího hnízda působí dojmem jednoznačného dotačního podvodu. Nicméně nechme v té věci dohodnout soud.

Nepodléhejme na efekt vypointované mediální hysterii. O vládě se rozhoduje ve volbách. Je Zajímavé, jak liberální opozice jednou považuje hlas lidu za tupce a hovoří pejorativně o ulici, zatímco druhdy se jím zaklíná a svolává jej do ulic. Demokracie ale na ulici častěji trpí, než získává.

Na obrázku může být: 6 lidí, text

Klíčová slova: nový světový řád  | demokracie  | Babiš
675 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Salvini šokoval marxistického papeže. Odevzdání hlasu SPD je v těchto volbách i hlasem pro SalvinihoTakhle vypadají "rasově vyvážené reklamy". Podívejte seOtázka "komu to tam hodit“ je pro rozumného vlastence vyřešena: Okamurovi. A pokud jde o Babiše...Podpořte nás prosím a bojujte společně s námi za to, aby naše země byla opět naše, aby se tu dalo dobře a bezpečně žít a abychom tuto zemi ubránili pro nás i pro naše děti a vnuky a další generacePapež František je vinen tím, že kryl a chránil pedofilní kněze. Urážel jejich oběti. Zde jsou šokující informace i o jeho lžích

euServer.cz

Zběsilému úsilí téměř všech našich oficiálních médií, aby všichni naši lidé proklínali Rusko, do nebes vynášeli Ameriku a byli náruživými fandy EU a NATOBezradnost KSČM podporující v čele vlády oligarchu a současně se tvářící jako sociálně, ekologicky, a kdoví jak ještě starostlivou politickou stranu

ePortal.cz

Bezprecedentní pokrytectví ODS?Starosta Čižinský vyhlásil na Praze 7 stav klimatické nouze. Budou se řezat výfuky i ruce, omezí se souložení a Greta dostane pomník

Eurabia.cz

Kulaci dneška?! Švédsko kráčí ve šlépějích bolševizmu - děti nepřátel režimu jsou ve školách mučeny a zesměšňoványChcete volit v eurovolbách KDU-ČSL? A víte, že č.1 jejich kandidátky podpořilo islámské povstalce proti syrským křesťanům?

FreeGlobe.cz

Stovky nelegálních imigrantů z Afriky okupovaly největší francouzské letiště. Křičeli, že Francie nepatří Francouzům. Co dostali za odměnu? (+ video)Digitální vražda a vymazání ze světa. Ukázkový případ nepohodlného novináře Alexe Jonese

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

eOdborar.cz

Britští dělníci tleskají stoupencům Brexitu, které by před třiceti roky hnali klackyČeši jsou zase pro smích a za totální idioty aneb sankce proti Rusku dodržujeme asi jenom my ...

ParlamentniListy.cz

Pithart vzpomínal na Havla. Jen za něj prý fungovalo dnešní blízké spojenectvíČSSD v eurovolbách získala prezidentův hlas
Články autora
Průzkum
Volby do Evropského parlamentu 24. a 25. května Koho budete volit ve volbách do Evropského parlamentu?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění