Čeho se Babiš mladší bojí? Jaká hra se kolem hraje?

Autor: Milan Vidlák | Publikováno: 19.11.2018 | Rubrika: Zamyšlení
babis

Reportéři Seznam.cz Sabina Slonková a Jiří Kubík našli a vyzpovídali pětatřicetiletého Andreje Babiše, ztraceného syna českého premiéra. Dokázali tak to, co se nepodařilo české policii, která se jej marně snaží najít už rok, neboť je obviněn v kauze dotačního podvodu.

To, co novinářům řekl, je dosti šokující. Jednak přiznal, že něco k Čapímu hnízdu podepsal, ale nevěděl co. A pak také potvrdil, že byl unesen na Krym. Proti jeho vůli jej tam držel Petr Protopovov, který pracuje pro jeho otce. Pan Protopopov a jeho manželka Dita, která byla psychiatričkou Babiše mladšího, prý zneužili jeho důvěry a dle jeho slov šlo o velmi nepříjemný zážitek. Andrej Babiš mladší má psychické problémy a přiznal, že bere léky. Reportéři Seznamu jej vypátrali ve Švýcarsku, dostali se ke dveřím jeho bytu a celé setkání natočili na skrytou kameru.

Po odvysílání reportáže se strhla se mela. Na premiéra se vrhla celá opozice, která požaduje jeho demisi. Ten se ale brání: „Můj syn Andrej, kterého novináři přepadli ve Švýcarsku, kde žije s matkou, a tajně ho natáčeli kamerou a kladli mu sugestivní otázky, to je skutečně vrchol hyenismu. Natáčet takto psychicky nemocného člověka je odporné a hnusné.“ A dodal, že nikdy netušil, že bude jednou muset komentovat zdraví svých dětí. „Za své děti jsem ochoten položit život,“ řekl Babiš, jenž je přesvědčen, že jde o připravený scénář, který jej má dostat z politiky. Na to ve sněmovně zareagoval tradiční Babišův kritik Miroslav Kalousek s tím, že „do hnoje kriminální kauzy své děti zatáhl jejich otec, rozhodně ne opoziční politici nebo novináři“. Kalouskův kolega Jiří Pospíšil označil novou kauzu jako jednu z nejhorších po roce 89.

Andrej Babiš, jenž je zrovna – možná trochu příznačně – v sicilském Palermu, si ale myslí, že mají tyto nové události jasný terč – jeho působení v politice, a novináře označil za hyeny: „Tahle kampaň souvisí s tím, že se blíží 17. listopad, kde už se svolává živý řetěz proti mně, který mi má znemožnit, abych uctil památku oběti 17. listopadu. Celá tato kampaň má za cíl vyštvat mě z politiky.“ A dodal: „Je to další pokus destabilizovat politickou situaci v České republice, které se daří, a tentokrát ji destabilizovat odporným útokem na moje děti.“

Šokující jsou obě varianty – ať už jsou informace novinářů pravdivé, nebo jde o připravenou kampaň. Andrej Babiš starší trvá na tom, že o žádný únos nešlo, je jeho syn Andrej Babiš mladší psychicky nemocný a musí být pod dohledem. Bipolární poruchou prý trpí i jeho dcera. To je náhoda.

Celá kauza přináší víc otázek než odpovědí. Čeká nás zřejmě horký podzim. Celé to působí každopádně zcela bizarně a bude zajímavé pozorovat, zda to Babišovi uškodí, nebo se ho zase naopak národ zastane a on vyjde z kauzy zase silnější. Pokud se potvrdí druhá varianta, začnu si myslet, že jde o další geniální marketingovou kampaň v duchu „chudák Andrej, podívejte se, co mu zase provedli“.

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojího.

Milan Vidlák, časopis Šifra

Klíčová slova: Babiš
627 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Andrej Babiš: Euro musí být klíčové téma pro jakoukoliv budoucí vládu. Nechápu, proč to politici konečně nepochopíAustralan povraždil lidi v mešitě. Ovšem media již neřeknou, že v této mešitě verbovali muslimy pro džihád proti nevěřícímTohle je opravdu brutal. Tato velmi, velmi nehezká věc se stala Angele Merkelové. Podívejte se a sdílejte, než to smažou...Podívejte se na šokující dokument o tom, jak imigrace a multikulturalismus zničily Švédsko...Šéf pražské muslimské obce Leonid Kušnarenko a přítel podporovatele terorismu vyzývá otevřeně muslimy v ČR k ozbrojování! Sám jim prý pomůže získat zbrojní pas…

euServer.cz

Nadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSDMadeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti Kosova

ePortal.cz

„Nepovedený“ příměr Václava Klause ml. naplno odhalil nedemokratickou podstatu současné EU Kdo jsou protiizraelští aktivisté EAPPI?

Eurabia.cz

Rvou se čeští muslimové o peníze původně určené islámským teroristům v Sýrií??!Okamura vyzval českou pilicií, aby nevydávala muslimům povolení vlastnit zbraně. Okamura opět i upozornil na radikalismus českých muslimů

FreeGlobe.cz

Teroristický útok v pražském metru: Hřib naštěstí nebyl atomovýBílé feministky sklízejí plody své tolerance! Barevné sestry jim nadávají do bílých ku.ev (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

eOdborar.cz

Boj za klima? Ale jděte! Naopak velice dobrý kšeft. Greta Thunberg je pro rodiče slepice snášející zlaté vejcePrivatizace sociálních služeb ve Finsku vede k zhoršení péče a otřesnému zacházení s lidmi

ParlamentniListy.cz

Václav Moravec má problém: Nový kontrolor všech televizí promlouvá o něm i o ČTDěti, neklikejte: Zatím nejdrsnější obhajoba Václava Klause ml.
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění