Ajajaj. Vojenská převaha USA klesla do takové míry, že Spojené státy by prohrály ozbrojený konflikt proti Rusku či Číně, říká komise amerického kongresu. Studie varuje před vážnými následky

Autor: odjinud | Publikováno: 20.11.2018 | Rubrika: Politika
usa_russia

Vojenská převaha USA klesla do takové míry, že Spojené státy by prohrály ozbrojený konflikt proti Rusku či Číně, říká komise amerického kongresu. Studie varuje před vážnými následky.

Schopnost Ameriky, jejích partnerů a spojenců ochraňovat své klíčové zájmy, je stále více v ohrožení, varuje zpráva, která byla ve středu publikována komisí pro strategii národní obrany (National Defense Strategy Commission). Pokud vláda neučiní neodkladné kroky, aby zlepšila situaci, která se rovná „krizi národní bezpečnosti", budou následky vážné a dlouhotrvající, stojí ve zprávě.

Americká armáda by mohla při konfliktu nést vysoké lidské ztráty a přijít o velké množství hardwaru a infrastruktury. K tomu hrozí ztráta globálního vlivu.

„Bezpečnost a úspěch Spojených států jsou ve větším ohrožení než kdykoli předtím v uplynulých desetiletích. Americká vojenská převaha — (…) páteř globálního vlivu a své národní bezpečnosti — degradovala do nebezpečné úrovně. (…) Rivalové a oponenti vyzývají Spojené státy na mnoha frontách a v mnoha oblastech."

Díky tomu může být pro Spojené státy těžké vyhrát válku pro Rusku či Číně.

Vojenský rozpočet USA činí 716 miliard dolarů, je čtyřikrát vyšší než čínský a desetkrát vyšší než ruský. Nehledě na to zpráva říká, že obrana se smrskla „na nebezpečnou úroveň". Hlavně v případě, že by USA musely bojovat na několika frontách zároveň.

Spojené státy nejvíce ztratily hlavně v oblasti kybernetiky a vesmíru. Také jaderné vybavení je, podle názoru expertů, potřeba modernizovat.
„Vojenská převaha USA není již více zajištěna a vliv na americké zájmy a americkou bezpečnost je velký."

Podle slov autorů se rivalové Washingtonu — Čína a Rusko - snaží o „regionální hegemonii a hledají prostředky projekce své moci na světovou úroveň".

„Cíleně budují vojenské síly, aby neutralizovali přednosti Spojených států," myslí si experti.

Zdroj: usip.org

www.ac24.cz

Klíčová slova: armáda  | Rusko  | USA  | bezpečnost
908 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Další zpráva z bruselského Kocourkova...Německo: Počet útoků nožem kvůli přílivu imigrantů láme rekordy. Fakta jsou naprosto děsiváNěkdy je lepší selský rozum ze čtvrté cenové, než všechna nažehlená moudrost v nóbl kavárně. Za sebe mohu slíbit, že z pojetí svobody, kterému jsem se naučil v devadesátých letech, neslevímOrbán prosazuje protimigrační spolupráci mezi Estonskem a Maďarskem, ale i mezi Visegrádem a Pobaltskými státyMaďarský premiér Orbán takto vyběhnul s delegací Spojených států... Šlo o Rusko

euServer.cz

Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslné

ePortal.cz

Smutná realita Palestinské samosprávy- „je nás tisíce ochotných zabíjet“Tomáš Klus chátrá. Chce se stát domovníkem, kuchařem, nebo odchází do ústraní?

Eurabia.cz

Jak zastavit oteplování planety? Je nutné přijmout okamžitý zákaz kosmického zářeníMatka dívky zavražděné islamisty v Maroku: "Nejspravedlnější by bylo vynést nad těmi zvířaty trest smrti"

FreeGlobe.cz

Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)Zoufalí Katalánci zaútočili na středisko pro uprchlíky (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životMilióny obětí podvodu s cholesterolem. Vejce a tučná jídla potřebujeme! Impotence a infarkty v důsledku "zdravé výživy? Kudy z toho? Nespoléhejme na vědce, ale na rozum

eOdborar.cz

Nová šéfová Evropské centrální banky Christine Lagardeová je součást zkorumpované mafie státních úředníkůAndrej Babiš a konflikt zájmů

ParlamentniListy.cz

Pamatujete intervence? ČNB nyní podle Markéty Šichtařové chystá ještě větší hloupostMoravec chtěl pitvat Babišův audit, ale narazil. A zněla Havlova slova
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění