reklama

Český kněz a profesor Piťha varuje: Vaše rodiny budou roztrženy a rozehnány! A svá slova dokládá důkazy...

Autor: odjinud | Publikováno: 27.11.2018 | Rubrika: Politika
rodina

Katolický kněz Petr Piťha po svém nedávném kázaní o tradiční rodině, které upoutalo pozornost mnoha lidí a médií, poskytl další vyjádření deníku MF Dnes, aby tak svůj názor podložil konkrétními příklady.

Během kázání, které proběhlo 28. září u příležitosti státního svátku svatého Václava, Piťha oznámil: „Vaše rodiny budou roztrženy a rozehnány. Bude k tomu stačit, že dětem řeknete, že muž a žena nejsou totéž. Vezmou vám děti a zatají vám, kam je zašantročili, kam je prodali, kde je vězní. Postačí k tomu křivé obvinění." V komentáři pro MF Dnes uvedl, že jeho tvrzení vychází z Istanbulské úmluvy, podle které může dojít k odnětí rodičovských práv, a to v rámci nejlepšího zájmu dítěte.

Pojem „nejlepší zájem dítěte" se dá ale snadno zneužít. Podle prof. Piťhy by jako názorný příklad mohla posloužit kauza Strand Lobben. V rámci tohoto případu je žalován norský stát za odebrání novorozence a jeho následnou nucenou adopci. Piťha vysvětluje, že norská rodina již požádala o přezkoumání daného rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva.

„Nový přístup k dětským právům mění pojetí tradiční rodiny, systém klade důraz na dítě v neprospěch práv rodičů," zdůrazňuje Piťha. Podle portálu profesor na základě dalších příkladů trvá na tom, že Úmluva umožňuje odebrání dítěte.

Dalším bodem kázání bylo varovaní kněze o určení pohlaví novorozenců. „Určení pohlaví vašich novorozenců podle pohledu do jejich klína bude zrušeno. O svém pohlaví rozhodne dítě samo, a proto budete povinni je vychovávat bezpohlavně a potažmo mu nebudete moci dát ani jméno," prohlásil také profesor Piťha. V rozhovoru vysvětlil, že jeho slova vycházejí z výkladu Istanbulské úmluvy, jež podle kněze vymezuje kategorie jedinců, jako jsou transgenderové či transsexuální osoby, crossdresserové, transvestité a další skupiny lidí, které nekorespondují s tím, co společnost řadí do kategorie „muž" či „žena".

Piťha dokládá svá slova i příklady z legislativy jiných států. Jako příklad uvádí australský stát Nový Jižní Wales, který již přijal zákon kriminalizující násilí založené na genderové identitě a výslovně chránící intersexuály. Profesor dále dodal, že v září Švýcarská sněmovna zahrnula do trestního zákona homofobii a transfobii, ale také diskriminaci založenou na genderové identitě či sexuální orientaci.

„Homosexuálové budou prohlášeni za nadřazenou vládnoucí třídu, vy budete patřit k podřadné výpomocné třídě a pracovat podle pokynů mocných elit, které budou určovat, co se smí a co se nesmí říkat. Budete postaveni pod všechny živočichy, kteří se pohlavně rozmnožují, protože pro kočky, žáby ani hmyz zaváděné zákony neplatí," zaznělo tehdy ve svátečním kázání kněze.

Na závěr svou kritiku Istanbulské úmluvy označil za jakousi snahu o udržení výlučnosti rodiny, ochranu práv dítěte, obranu člověka před jeho degradací a společnosti před jejím rozvratem. „A také o zachování práva na svobodu projevu a svobodu vyznání a možnosti svobodného fungování církve v Česku," doplnil svá slova.

Istanbulská úmluva neboli Úmluva Rady Evropy o prevenci a boji proti násilí na ženách a domácímu násilí byla přijata Výborem ministrů při Radě Evropy dne 7. dubna 2011. Dokument vstoupil v platnost ratifikací desátého členského státu Rady Evropy, a to dne 1. srpna roku 2014. Portál rovnesance.cz uvedl, že za Českou republiku podepsal Istanbulskou úmluvu dne 2. května 2016 stálý představitel při Radě Evropy JUDr. Emil Ruffer, Ph.D. Je třeba poznamenat, že Česká republika připojila svůj podpis jako jedna z posledních zemí Evropské unie.

Zdroj: snews.com

www.ac24.cz

Klíčová slova: Katolická církev  | gender
982 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Česká televize je bez jakékoliv parlamentní kontroly, je to stát ve státě To je síla a šok. Takhle vypadá islamizovaná Anglie, žádná fake news, ale osobní zkušenost redaktora světoznámého deníkuTahle směska okoukaných vykopávek a beznadějných eurohujerů chce, abyste je volili...Potřebujeme 260 000 imigrantů ročně, hlásí z NěmeckaPřátelé, pomozte, prosím, abychom mohli dále vycházet

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasí

ePortal.cz

Velké změny neřídí konspirátořiBrexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!

Eurabia.cz

Blíží se eurovolby a boj o pozici leadera vlastenců zesiluje. Okamuroví se hroutí SPD a sám Okamura obviňuje ostatní vlastenecké kandidáty ze spiknutí proti němuTrump lump? Kubánský prezident kritizoval imperiální výhrůžky USA vůči Venezuele

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

eOdborar.cz

Vyjádření Českomoravské konfederace odborových svazů k tragické smrti operátora v Kvasinách Vedení neziskovky se má jak prasata v žitě a česky občan to platí aneb realita neziskovky podporující uprchlíky

ParlamentniListy.cz

Věděl příliš mnoho: Plukovník Komárek ukazuje, kdo a jak odposlouchával Babiše a zadal Čapí hnízdoPodvodník Altner, podojil nás. Drsná slova z ČSSD, jde i o Zemana
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění