reklama

Je těžké číst islámské právní knihy a nedospět k závěru, že islámské hodnoty jsou v podstatě vzpourou proti Desateru

Autor: odjinud | Publikováno: 15.12.2018 | Rubrika: Studie
Mohamed - karikatura

napsal Nonie Darwish
 

Překlad původního textu: What Sharia Prescribes: Same as the Ten Commandments?
Překlad: Iveta Racková

 

  • Islám vznikl 600 let po křesťanství ne proto, aby se přihlásil k Bibli, ale aby ji zdiskreditoval, ne proto, aby muslimové žili vedle "lidí knihy" - židů a křesťanů, ale aby je nahradili.

  • Je těžké číst islámské právní knihy a nedospět k závěru, že islámské hodnoty jsou v podstatě "vzpourou proti Desateru".

  • Islám porušuje přikázání "Nezabiješ" tím, že Alláh přikázal muslimům zabíjet jeho nepřátele, a také tím, že pokud muslimové na cestě džihádu někoho zabijí, nebo jsou zabiti, tak mají zaručen vstup do nebe.

  • Akceptování paralelního právního systému by ve skutečnosti zničilo skutečnou svobodu mnoha lidí, kteří by pravděpodobně byli nuceni se mu podřídit, a tak by se nedočkali spravedlnosti podle zákona. Podle práva šaría byl nad autorkou tohoto textu vynesen rozsudek smrti z důvodu odpadlictví, stejně jako nad Salmanem Rushdiem a dalšími.

Feisal Abdul Rauf, imám z "mešity Ground Zero", napsal opět velmi nepřesný a zavádějící článek, ve kterém kárá Američany za jejich údajně "pravicovou karikaturu" islámského práva šaría. Imám si stojí za tím, že šaría není pro americké právo žádnou hrozbou. Ve svém nedávném článku "Hloupý americký strach ze zákona šaría" popřel, že by zákon šaría byl neslučitelný s americkými zákony a ústavou. Je to však opravdu tak?

Vinu za usekávání končetin a kamenování podle zákona šaría se imám Rauf snaží svalit na biblické zákony:

"Šaría není o amputacích a kamenování. Tyto extrémní tresty byly do islámu přeneseny ze starších biblických zákonů" a "v historii islámu se tyto tresty vyskytují jen zřídka". Islámské právo předepisuje stejné příkazy [sic] a zákazy jako Desatero."

Článek imáma Raufa je přinejmenším zavádějící, zvláště pokud jde o Desatero přikázání. Šaría je nejen neslučitelná se západním právním systémem, ale je přímo v rozporu se západními hodnotami. Zákon šaría porušuje všech deset přikázání.

Islám vznikl 600 let po křesťanství ne proto, aby se přihlásil k Bibli, ale aby ji zdiskreditoval, ne proto, aby muslimové žili vedle "lidí knihy" - židů a křesťanů, ale aby je nahradili. Je těžké číst islámské právní knihy a nedospět k závěru, že islámské hodnoty jsou v podstatě "vzpourou proti Desateru".

V islámu najdeme jen málo úcty k lidskému životu – ať muslimů či nemuslimů. Začněme přikázáním "Nezabiješ", které islám porušuje. Provinění proti Alláhovi, jako je rouhání a apostáze (odpadlictví od víry), šaría trestá smrtí. Současně však zakazuje stíhat muslimy, kteří zabijí odpadlíky, zrovna tak jako rodiče a prarodiče, kteří zabíjí své potomky. Alláh přikázal muslimům zabíjet jeho nepřátele, a pokud muslimové na cestě džihádu někoho zabijí, nebo jsou zabiti, tak mají zaručen vstup do nebe.

"A Bůh věru koupil od věřících jejich osoby i jejich majetky s tím, že jim budou dány zahrady. A oni bojují na cestě Boží - zabíjejí a jsou zabíjeni. A to je slib Jeho pravdivý, daný v Tóře, v Evangeliu, i v Koránu. A kdo věrněji dodržuje slib svůj než Alláh? Radujte se tedy z obchodu svého s Ním uzavřeného a to úspěch je nesmírný. (Korán 9:111)

Také koncept cizoložství a věrnosti v manželství je naprosto odlišný. Pod trestem smrti se věrnost očekává pouze od ženy, muži mají v tomto ohledu volnost, což je výsledek práv polygamie a dočasného manželství pro muslimské muže. To znamená, že v islámu koncept manželství jako smlouvy věrnosti mezi jedním mužem a jednou ženou prostě neexistuje.

Pokud jde o krádež, nenechme se oklamat islámským barbarským trestem za krádež, tj. amputací končetiny. Islám to myslí vážně, jen pokud muslim okrádá jiné muslimy. V islámu jdou zabíjení a krádež ruku v ruce: pokud jsou nemuslimové zabiti na cestě džihádu, jsou muslimové odměňováni jejich majetkem, jejich domy, podniky, ženami a dětmi. To vše je považováno za legitimní válečnou kořist. Někteří lidé tvrdí, že tato praxe dnes neexistuje, ale zkuste to říci křesťanům a židům ze Středního východu, kteří byli okradeni o svůj majetek a jejichž pozemky a domy byly převzaty muslimy.

Hlavní imám a profesor na vysoké škole Rhodes College v Memphisu v Tennessee Yasir Qadhi řekl: "Muslimové mají právo převzít majetek špinavých křesťanů a židů." Qadhi byl přitom magazínem New York Times Magazine charakterizovánjako "jeden z nejvlivnějších konzervativních duchovních amerického islámu".

Qadhi ospravedlňuje okrádání židů a křesťanů jako "nástroj k nastolení monoteismu na zemi". Cituje Mohamedova slova: "Bylo mi nakázáno bojovat proti lidem, dokud oni nekonvertují" a vysvětluje, že "jestliže nekonvertují, jejich život a majetek jsou pro muslimy halal (volné k převzetí)".

Pokud jde v právu šaría o pravdomluvnost, je to stejné jako s krádeží. Islám má mnoho skulinek a šaría jasně říká, že lhaní je za určitých podmínek povinností, například když se jedná o lhaní ve prospěch islámu.

Pokud jde o touhu po sousedově příbytku a jeho ženě, tak islám opět využívá touhupo něčem jako motivaci k džihádu.

Celý koncept džihádu je bezostyšným porušením desátého přikázání: znamená podmanění nemuslimů a převzetí všeho co mají.

Islámské knihy nám říkají, že Mohamed neprahl jen po majetku svých nemuslimských nepřátel. Když zatoužil po manželce svého adoptovaného syna Aliho, měl zjevení, které legitimizovalo a posvětilo skutečnost, že se Ali s manželkou rozvedl a Mohamed se s ní oženil.

Desáté přikázání - Nebudeš dychtit po ženě svého bližního. Nebudeš toužit po domě svého bližního ani po jeho poli ani po jeho otroku ani po jeho otrokyni ani po jeho býku ani po jeho oslu, vůbec po ničem, co patří tvému bližnímu. - je islámským hodnotám naprosto cizí. Islámské knihy jsou plné příkladů oloupení nepřátel Alláha zabavením jejich majetku, zboží z obchodních karavan, žen a dětí.

Američané nejsou vůbec hloupí, když odporují právu šaría. Dokonce i údajně neškodná a laskavá část práva šaría, která se týká manželství a rozvodu, jak se nám imám Rauf snaží namluvit, je náboženským právem, které ženě zcela upírá právo na rozvod a zároveň právo udržet si své děti ve vlastní péči.

Akceptování práva šaría v USA by zcela změnilo západní koncepci manželství tím, že by bylo umožněno mnohoženství, bití žen, mrzačení ženských pohlavních orgánů, znásilnění a dětské sňatky.

Každý právní systém, kterým se řídí národ, a který je exportován, musí být podrobně prozkoumán. Akceptování paralelního právního systému by ve skutečnosti zrušilo skutečnou svobodu mnoha lidí, kteří by pravděpodobně byli nuceni se mu podřídit, a byla by to hrubá nedbalost vůči americkým občanům, jejich svobodě, a především vůči schopnosti dočkat se spravedlnosti podle práva.

Podle práva šaría byl nad autorkou tohoto textu vynesen rozsudek smrti, stejně jako nad Salmanem Rushdiem a dalšími, a to z důvodu svobody projevu a odpadlictví a je důvodem, proč nemohu navštívit svou rodnou zemi Egypt a ani další země, ve kterých tvoří muslimové většinu.

Ne, imáme Raufe, strach z práva šaría není "hloupý". Je to pravděpodobně nejjasnější, zoufale naléhavý strach, který musí mít každý, komu záleží na svobodě.

 

Zdroj fotografie: Kancelář ministra spravedlnosti (Attorney General)

v Texasu/Wikimedia Commons.

 

Nonie Darwish se narodila a do svých 29 let žila v Egyptě. Je autorkou knihy: "Wholly Different; Why I Chose Biblical Values Over Islamic Values".

 

Gatestone Institute

 

 

 

Klíčová slova: islám
988 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Přátelé, pomozte, prosímČT manipuluje s historickými fakty a padělala historické dokumenty! Byla podána stížnost Cikáni kradou… Tuto holou větu uslyšíte od nejednoho českého občana. Jenže zkuste to někde publikovat, stačí třeba na facebooku – a nebudete se stačit divit...Je směšné, jak se snaží hyper politicky korektní úřady v západní Evropě při každém teroristickém útoku operovat s variantou, podle které byl útočník jen duševně nemocný...To bude prezident Trump jen přihlížet, jak mu před nosem probíhá státní převrat?

euServer.cz

Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

ePortal.cz

Razítkovací mánie snad nikdy neskončíNedopusťme, aby nám za dvacet let vládli tito lidé

Eurabia.cz

Muslimům připadá v pořádku urážet nemuslimy, ale jakmile je jim oplaceno stejnou mincí, uchylují se k násilí Dnešní pojetí práva v Německu: Policista zajistil zatčení vraha německé dívky a teď je za to stíhán, prý neměl právo zajistit zatčeni vaha

FreeGlobe.cz

Ruské špičky: USA nemají prostředky k nátlaku na politiku RuskaEuroopilec Juncker si užívá za naše peníze! Vůbec se s tím nemazlí. Podívejte se, jak si žije šlechta, poddaní

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

eOdborar.cz

Levicová inkvizice zasahuje: Objevitel DNA, a nositel Nobelovy ceny, poukázal na nižší inteligenci Afričanů a byl okamžitě potrestánRakouští majitelé elektroautomobilů s překvapením zjišťují, že elektřina neroste na stromech

ParlamentniListy.cz

Ty idiote, ministře školství! Zásah BIS do dějepisu rozpoutal bouři. I z nečekaných stranTak to je pecka: Jaromír Soukup prý jde do politiky. Už letos
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění