Drazí zednářští bratři... Koncilní církev se přibližuje svobodnému zednářství

Autor: odjinud | Publikováno: 5.1.2019 | Rubrika: Kulturní válka
zednari

Salwa Bachar

7. listopadu 2018

Od progresivistického puče na Druhém vatikánském koncilu koncilní církev projevovala bezprecedentní otevřenost světu a jeho falešným náboženstvím. Nyní se zdá, že připravuje sňatek s dávným nepřítelem katolické Církve, se svobodným zednářstvím.

Církev a zednáři se spojují na setkání v Gubbiu; ve svém proslovu P. Gianni (níže uprostřed) ujišťuje: „Musíme se přestat bát dialogu se zednářstvím“

Jedním takovým příkladem této přípravy byl dopis zaslaný zednářům ze strany kardinála Gianfranca Ravasiho. 4. února 2017 tento kardinál, který je prezidentem Papežské rady pro kulturu, publikoval otevřený a kontroverzní dopis s názvem „Drazí zednářští bratři“. V něm prohlašoval, že minulá odsouzení zednářství ze strany Církve „nezabraňují dialogu“ mezi těmito dvěma entitami, a že mnohé filantropické aktivity vykonávané zednáři jsou chvályhodné.

V této linii se konala i veřejná konference 19. října 2018 v [hotelu] Castello di Baccaresca v Gubbiu v Itálii v provincii Perugia. Konference s názvem „Církev a zednářství: možný dialog?“ byla společným dílem Umbrijského zednářství Velkého orientu Itálie (VOI) a Italského sdružení křesťanských dělníků (ISKD), což je katolická organizace. Řečníci zahrnovali zednářského velmistra Stefana Bisiho, prezidenta ISKD Sante Pirramiho (z místní pobočky z Fossato di Vico), dva místní starosty, valdenského „pastora“ Pawla Andrzeje Gajewsiho a katolického představitele P. Gianniho Giacomelliho, převora kláštera Fonte Avellana.

Tato konference zjevně měla schválení ze strany diecézí Assisi a Gubbio, což ukazují následující fakta:

 • Pirrami prohlásil, že o události byli informováni všichni místní preláti, což zahrnovalo i arcibiskupa Domenica Sorrentina a kardinála Gualtera Bassettiho. „Byli informováni“ znamená, že tito preláti nevznesli jakékoliv námitky proti tomuto setkání. Proto byl Pirrami natolik smělý, že prohlásil, že od nikoho „neviděl žádný důvod ke kritice“.

 • Do dneška žádný ze zmíněných arcibiskupů ani jiných biskupů veřejně tuto konferenci neodsoudil, což potvrzuje, že se setkala přinejmenším s jejich nepřímým schválením.

 • Toto pasivní schválení se ve skutečnosti odkrývá jako aktivní souhlas, když se vezme v potaz, že diecéze Assisi propagovala toto setkání na svých webových stránkách. Propagační článek v novinkách konstatoval: „Tato událost vyvolává zvláštní zájem v historické chvíli, kdy tváří v tvář oficiálnímu postoji neslučitelnosti [katolické] víry a vstupem do svobodného zednářství, což je postoj, který byl vždy katolickou Církví potvrzován – existují jiné možnosti. Jednou z nich je ta, jíž nedávno vyjádřil kardinál Gianfranco Ravasi, prezident Papežské rady pro kulturu.“

  Printscreen webových stránek diecéze Assisi propagující toto zednářské setkání

 • Někteří novináři volali na tiskový úřad diecéze Assisi a dotazovali se na tuto událost a obdrželi tuto odpověď: „Ne, diecéze s ní nemá nic společného“. Když novináři poukazovali na to, že diecézní webové stránky představily článek v novinkách, který tuto událost propaguje, oficiální představitel tiskového úřadu opět odpověděl: „Ne, vlastně … ne. Krátce řečeno, nevíme, proč to bylo na diecézním webu.“ Jak hlásí zpravodajové, několik hodin po tomto telefonátu článek z webu zmizel. Výše můžete vidět printscreen onoho článku z diecézního webu.

  rozhovoru s Radiem Gubbio P. Gianni Giacomelli řekl: „Myslím si, že setkávání je vždy důležité… má svou vlastní přirozenou hodnotu. Bez setkávání se lidé nemohou konfrontovat, nemohou pochopit, na které straně jsou; dokonce ani nemohou pochopit, kdo jsou. Proto mám zájem se setkávat na blízko i na dálku, přesto však setkávat.“

  Další veřejná konference

  Zatímco jsem psala tuto analýzu, nastal další vývoj tohoto „dialogu“. 3. listopadu 2018 tatáž zednářská skupina (VOI) zorganizovala další veřejnou konferenci pod názvem „Vztah mezi Církví a zednářstvím“, konanou tentokrát v Mateře v Itálii v Palazzo Vicecontedi.

  P. Renner tlumočí pozdravy arcibiskupa Pina Caiazzo

  Hovořit byl pozván další kněz, P. Paolo Renner, ředitel Institutu náboženské vědy v Bolzanu. Tentokrát P. Paolo Renner skutečně předal pozdravy od arcibiskupa Pina Caiazza z diecéze Materna-Irsina. Nyní se tedy jasně posouváme od nevyslovené k přímo vyjádřené podpoře.

  rozhovoru s Rádiem del Mezzogiorno se reportér zeptal na historický kontext toho, kdy se vztahy mezi Církví a zednářstvím zlepšily. P. Renner odpověděl: „Nastalo to, když již Církev neměla světskou moc jako v minulosti. Proto měla méně politické zájmy a byla více na straně člověka spíše než na straně té či oné formy moci či bohatství. Zároveň i svobodné zednářství dalo stranou své protiklerikální postoje, jež pro něj kdysi byly tak silně charakteristické. Slyším mnoho kritiky, když mluvím se zednáři, myslím si však, že se musíme učit od papeže Františka, když říká, že musíme být normální a hovořit a mít vztahy s každým, protože z toho vždy vzejde něco dobrého.“ (italský text zde)

  Vezmeme-li v potaz všechna tato fakta, uvědomíme si, že proběhla dvě veřejná a společná setkání, jež vybízejí k „dialogu“ mezi zednáři a katolíky, a obě měla schválení místních prelátů.

  Co si mají katolíci o těchto „setkáních“ myslet? Když vezmeme v úvahu, že Kodex kanonického práva Jana Pavla II. z roku 1983 zrušil exkomunikaci katolíků, kteří se stali zednáři, nemělo by to překvapit. Po Druhém vatikánském koncilu koncilní církev učinila mnoho veřejných projevů tolerance a přátelství vůči zednářskému establishmentu, nejen skrze své papeže, ale také skrze jiné členy její viditelné hierarchie (zdezdezde).

  Aby progresivisté povzbudili věřící, aby jednali v souladu s těmito iniciativami, využívají pozitivní termíny jako jsou „kultura“, „budování mostů“, „dialog“ a „setkávání“. Bohužel katolíci si již zvykli přijímat tyto iniciativy, protože progresivismus je indoktrinoval, aby tolerovali omyl a zlo, a aby nenáviděli dřívější bojovnost katolické Církve vůči svým nepřátelům. Navazuje to na mentalitu aggiornamenta, která byla v Církvi zavedena od Druhého vatikánského koncilu.

  Tyto veřejné zednářsko-katolické konference dialogu jsou jistě pouze prvními z mnoha takových „setkávání“ mezi koncilní církví a jejími novými zednářskými přáteli.

  Člověk dumá nad tím, co bude následovat? Budeme mít společnou zednářsko-katolickou deklaraci, jako byla luteránsko-katolickáaugšpurská dohoda? Nebo vztyčení zednářského pomníku ve Vatikánu jako to papež František udělal se sochou Luthera? Nebo začnou koncilní papeži nosit zednářské symboly? Nevíme, kam to povede, ani jak dlouho to bude trvat. Jen jediná věc je jistá: Musíme vzdorovat, být bdělí a odsuzovat to, co je proti dvoutisícileté nauce katolické Církve.

  Zdroj: Tradition In Action

  Překlad: D. Grof

REX!

957 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

EU je diktaturou nevolených a neúspěšných politiků, kteří v rámci svých vlastních národů selhali. Tito nezvolení diktátoři nám vnutili masovou a nekontrolovanou migraci. Na svých rukou mají krev EvropanůPotvrzená podřízenost Babišovy vlády a Ústavního soudu Spojeným státům americkým. Nezávislí čeští vojenští zpravodajští analytici přinášejí rozbor mocenských vlivů, které působí na českou politiku Dokaž, že jsi nevinen. Do poslanecké sněmovny jde návrh zpřísnění antidiskriminačního zákonaEU podstrčila 2 milionům migrantů protizákonné bankomatové karty s hotovostí 1,55 miliardy eur ve snaze legalizovat tak ilegální migraci, pohoršuje se MaďarskoJak ruská prostitutka nastrčená německým komikem zbořila rakouskou vládu v předvečer voleb do EU. Podobala se manželce vicekancléře jen náhodou? Kolik jí zaplatili?

euServer.cz

Zběsilému úsilí téměř všech našich oficiálních médií, aby všichni naši lidé proklínali Rusko, do nebes vynášeli Ameriku a byli náruživými fandy EU a NATOBezradnost KSČM podporující v čele vlády oligarchu a současně se tvářící jako sociálně, ekologicky, a kdoví jak ještě starostlivou politickou stranu

ePortal.cz

Cirkus bude!Mediální mainstream vědomě zamlčuje islámský antisemitismus

Eurabia.cz

Kompromitující fotografie šéfa ČSSD s muslimy ze Saúdské Arábie. Už víte proč za schvalování útoku na muslimy je v ČR větší sazba jak za vraždu?Britská media informuji o útoku muslimů na shromáždění Robinsona stylem, jakoby za vše mohli jeho stoupenci

FreeGlobe.cz

Digitální vražda a vymazání ze světa. Ukázkový případ nepohodlného novináře Alexe JoneseLidé ve Švýcarsku se obohatili! Tedy alespoň osmdesát procent těch, co pocházejí ze Somálska

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

eOdborar.cz

Britští dělníci tleskají stoupencům Brexitu, které by před třiceti roky hnali klackyČeši jsou zase pro smích a za totální idioty aneb sankce proti Rusku dodržujeme asi jenom my ...

ParlamentniListy.cz

Klus a Hašek se s Babišem „nes*ali“. Padla vážná výzva. A pak přišel na řadu Zeman a vraždyČT? Trapný. Ozval se poslanec, na kterého Václav Moravec „zapomněl“. Velmi ostře
Články autora
Průzkum
Volby do Evropského parlamentu 24. a 25. května Koho budete volit ve volbách do Evropského parlamentu?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění