Globální oteplování

Autor: Václav Klaus | Publikováno: 16.11.2007 | Rubrika: Zamyšlení
Globe


Předmluva prezidenta republiky Václava Klause k manuálu o globálním oteplování Centra pro ekonomiku a politiku

 Hysterie ohledně globálního oteplování a ohledně probíhajících klimatických změn (je pozoruhodné, jak dnešní environmentalisté důsledně mluví o klimatické změně jako o singulárním jevu) dosahuje svého vrcholu, i když se ale asi ani v tomto svém, poněkud optimistickém hodnocení nesmím unáhlit. Možná, že nás čeká ještě něco daleko horšího, než co jsme zažili dosud. Nikoli co se týče počasí, ale v ambicích vyvolených, kteří chtějí diktovat naše životy.

Na první pohled se mi ale zdá, že při všeobecné platnosti zákona klesajících mezních výnosů už skoro není možné jít dál, resp. že jití dál nemůže mít žádný velký efekt. Evidentně byl překročen Rubikon. Překročil ho výbor pro udělování Nobelovy ceny, když letošní Nobelovu cenu za mír udělil Al Goreovi. Překročila ho Angela Merkelová, když definitivně stvrdila hypotézu lidmi způsobeného globálního oteplování svým vlastním pozorováním při své krátké návštěvě Grónska. Překročila ho OSN, když na zářijové konferenci hlav států členských zemí OSN v New Yorku nechala v úvodu této konference – bez časového omezení – promluvit kalifornského guvernéra a mladičkou aktivistku kanadských Greenpeace, zatímco hlavy států měly striktní pětiminutový limit.

Argumentů už je až moc, opakují se a i zainteresovaný čtenář v nich ztrácí přehled. Ztrácí se co je důležité a co není. Je proto zapotřebí opakovat – a to velmi srozumitelnou a názornou formou – to podstatné. Přesně to se podařilo s naším CEPem spřátelenému dallaskému National Center for Policy Analysis, když letos na jaře vydalo A Global Warming Primer.

Přemýšlel jsem, jak přeložit slovo „primer“ a nenašel jsem lepší výraz, než manuál. Je to – v kostce vyjádřené a jednoduše formulované – zopakování základních věcí, které se této problematiky týkají. Navíc s minimem slov a s maximem grafických znázornění. Jakmile jsme tuto brožurku dostali, hned jsme požádali o právo překladu a o možnost vydání této zdařilé publikace. Chtěl bych i touto cestou NCPA, jeho řediteli Johnu Goodmanovi a duši celého tohoto centra Jeanettě Goodmanové za umožnění tohoto překladu a za veškerou pomoc poděkovat.

Věřím, že bude tento manuál užitečný pro všechny. Jak pro ty, kteří o tom dodnes nic nevědí, tak pro ty, kteří se tímto problémem už dávno zabývají.

 

Václav Klaus, 31. 10. 2007

 www.klaus.cz

 

3505 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Imigrantské „děti" hromadně znásilnily 14-letou dívku. Inspirace pro "sirotky" Šojdrové?Martin Fendrych, toho času komentátor Aktuálně.cz, se rozčiluje nad ošklivým nálepkováním, zejména pokud jde o nařčení z neomarxismu, jehož je sám častým terčem...Zhouba křesťanstva: Přizpůsobení se světu. Rozbití komunit, kompromisy a ústupky. Jsme tam, kde nás ďábel chtěl mít. Kdo má strach z Pravdy? Poničenou katedrálu musíme obnovit takovou, jaká původně bylaNelibi se vam reprezentovat stat a narod? Vraťte pul miliardy a valte… Fotbalova asosiace ČR, spolek, kery na svuj provoz dostava každoročně od nas ode všech pul miliardu korun, se asi za svuj narod stydi...Každý, chudý i bohatý, může díky sluníčkářům a islamizaci přijít o vše…

euServer.cz

Pro koho to čučkař Koudelka z BISu vlastně pracuje? Ostatně soudím, že NATO i EU musí být námi opuštěnyUž jste viděli, jak se ztrapnila Vášáryová? Blaha rozdrtil video americké ambasády o 17. listopadu

ePortal.cz

Pokud bude Česká televize nadále vysílat podobné propagandistické paskvily jako s Václavem Moravcem, Rychetským a Čaputovou, poženou je lidé svinským krokemUž i u nás przní duše dětem zpovykaní šílenci z politických neziskovek, které zločinní levicoví politici vpustili do našich škol. Je třeba to zastavit, dokud je čas!

Eurabia.cz

Vojenských zásahů není stále dost, mírem je třeba šetřit. Naštěstí však Washington zbrojí 2.přikázání podle vítačů: "Milovati budeš jižního svého"

FreeGlobe.cz

Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Další otřesné svědectví o brandýské LDN: Buď budeš denně platit, nebo poletíš do černý kobky v patře mezi bezdomovce, sdělili pacientovi po operaciNuly! Novináři, politici a lidé za počítačem. Zeman před 17. listopadem rozdával rány
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění