BIS nejsou čučkaři, Zeman útokem na civilní kontrarozvědku jen kryje vlastní zájmy! Prostorové odposlechy Pražského hradu potvrdily slabost hlavy státu Miloše Zemana pro Mášu...

Autor: Zbyněk Passer | Publikováno: 13.12.2018 | Rubrika: Zamyšlení
rusko_cina

BIS nejsou čučkaři, Zeman útokem na civilní kontrarozvědku jen kryje vlastní zájmy!

Prostorové odposlechy Pražského hradu potvrdily slabost hlavy státu pro Mášu.

Zeman se kvůli ní letos fyzicky potýkal s medvědem, který po ztrátě Máši bezcílně bloudí Zlínskem.

Vážná zjištění BIS následně potvrdily i britské bezpečnostní zdroje s povolením nabíjet.

„Máša je divoká, až zlobivá, ale také kurážná. Troufá si na víc, než na kolik zdánlivě má. Není přehnané ji vidět ‚putinovskou‘,“ citovaly The Times analytika britské civilní kontrarozvědky - aka bezpečnostního experta Anthonyho Gleese z Buckinghamské univerzity.

Po těchto zdrcujících důkazech se Zemanova argumentace rozpadla, jak Putlerovy zteřené spodky.

A teď chvíli vážně, několik úvah k BIS:

- ruské a čínské ale zájmy nejdou identické, ani stejně nebezpečné. Ruské kromě ekonomického lobbingu zahrnují ve větší míře i snahu přímo ovlivnit mediální prostor, občanské spolky, vládní instituce a prosazovat v nich vlastní diskurz, podporující skepsi vůči NATO a EU. Zároveň s tím Rusko tvrdě lobbuje za svůj byznys, často za zákonnou hranou. Čína jde naproti tomu primárně obchodní cestou a ČR používá jako beranidlo pro evropské trhy. Jejím zájmem je udržet úzké a stabilní vztahy pro další rozvoj byznysu s ČR i Evropou a získání strategických výhod informací a přístupu k decision makerům ve státě.

- Co se ale ze zpráv BIS dlouhodobě nedozvídáme je, že ruský způsob vlivového působení agenturní sítě rozsahem, hloubkou i strukturou zájmu odpovídá americkému zpravodajskému působení v ČR. Máte li pocit, že USA dlouhodobě neusilují o strategické energetické, či zbrojní zakázky v ČR i za použití vlivových zpravodajských prostředků, sněte dál. Pokud vidíte všude ruské troly a domníváte se, že američané nemají v ČR rozsáhlou síť "svých" novinářů, kteří píší v souladu se strategickými zájmy USA, jste naivní. Doporučuju přečíst si mezi svátky knihu Dr. Udo Ulfkotta Koupení novináři. V ČR je situace analogická k německé. Americká zpravodajská komunita v ČR je masivní, používá i mnoho Čechů v důležitých postech a má přes mnoho pseudoobčanských organizací velký přímý vliv na občanskou společnost, média a politiku. Argument, že jde o našeho jde o našeho spojence je směšný. USA mají své vlastní zájmy, zájmy kohokoliv jiného jsou jim u zadku, včetně těch našich. Velmoci, Moskvu a Washington nevyjímaje, přátele nemají, mají jen zájmy.

- Kdysi jsme mívali "spojence" a nepřátele s opačným znaménkem. I tehdy naše bolševická kontrarozvědka trpěla zkreslením a vlčí mlhou. Zatímco (zjednodušeno za cenu zkreslení) tehdy za vše mohl americký brouk, agenti imperialismu a sionismu byli pod každým kanálovým víkem, vše ovlivňovali a mohli za každý neúspěch při budování naší rozvinuté socialistické vlasti, porušování zákonů ČSSR ze strany našich sovětských spojenců a jejich agenturní sítě a jejich vlivové působení naše kontrarozvědka povětšinou přehlížela; nikdo si to nechtěl v ústředí mocenského bloku rozházet a stopnout si kariérní růst.

Dnes jsme ve stejné situaci, jen strany se nám obrátily. Tehdy, jako dnes není kontrarozvědka objektivní a ani být nemůže. Tehdy, jako dnes sedí její rezidenti na katedrách prestižních univerzit, profilují a rekrutují budoucí agenty a analytiky ze studentů. Tehdy měla část studentů po ideologickém bolševickém brainwashingu (marxismus-leninismus) v mozečku "jasno" a tito kovaní soudruzi byli pro kontrarozvědku politicky spolehliví, jak se tehdy říkalo. Dnes tomu není jinak. Karlova, Masarykova i Palackého univerzita ročně chrlí tisíce mladých, z nichž určitá část je ideologicky zpracovaná a "politicky spolehlivá", neboť už i ČR "patří na Západ", což se projevuje alarmující mírou levicově liberálního zkreslení, chcete li neomarxismu, který ovládá kolektivní duch většiny alma mater. Tito noví nadějní soudruzi posilují kádr BIS už nejméně posledních patnáct let. Čekáte snad od nich, že získané zkreslení nepromítnou do své práce? A čekáte od jejich nadřízených, že ve zpravodajsky otevřeném prostoru (eufemismus pro nezvládnutý základní úkol civilní kontrarozvědky) nebudou výrazně nachýleni ke stávajícímu mocenskému centru bloku, jehož jsme členem?

Ironií osudu si BIS v aktuální zprávě ztěžuje na zkreslení a ideologii ve školství. V tom má pravdu, ale BIS vidí jen malý výsek zkreslení, tu většinu neomarxistické ideologie, která ji vyhovuje, nezmiňuje a přehlíží.

Za bolševika naše zpravodajské sítě přehlížely sovětské prasárny, teď nevidí ty americké. Před listopadem nás popadala hysterie z agentů imperialismu, dnes neuplyne týden, aby nás Kubajanda nevarovala před násilnou, hlubokou a procítěnou XXL penetrací (18+) putinových poskoků.

Na svoji politiku, vlastní postoje a autonomní zpravodajství jsme rezignovali předtím, jako teď. Jsme jak hejno ustrašených slepic, zděšeně běžících kdysi že Západu na Východ a teď obráceně, aniž bychom se postavili tomu, co nás údajně honí a kriticky analyzovali, kamže to vlastně běžíme. Že to jde, ukazuje např. Izrael, malá země, která se nehroutí a nepanáčkuje před velmocemi, ale jedná s nimi z pozice silného a autonomního hráče. Takže to jde.

Obdobná analogie je s Čínou a např. Francií. Obě země nemají zájem zásadně a hluboce ovládat vnitřní i zahraniční politiku ČR. Stačí jim vlivová základna, zaručující přístup k informacím, udržení a budování vztahů pro zajištění obchodu pro vlastní firmy. Číňané nás penetrují stejně, jak to dělali Francouzi, když se chystala vlna prodejů veřejných sítí vodovodů, kanalizací, vodních zdrojů a čističek Veolii. I tehdy šlo o masivní tunel, práci francouzských zpravodajců, politické a mediální tlaky, profilace decision makerů a jejich brutální korupci. Kde tehdy byla BIS?

Zvonily poplašné zvony v pražských Jinonicích, když si skupinka českých a rakouských byznysmenů a politiků rozdělila za oponou akcie Kapsche a naplánovala vznik účelové politické strany, za jejímž rychlým startem stala kromě přízně americké rozvědky a její zdejší mediální sítě i hromada černých peněz z hazardu a systému mýtných bran?

Alarmovala BIS veřejnosti, když došlo za spolupráce jedné z největších vládních stran k obrtunelům v MuS, Škodě Plzeň, nebo když Sobotka opomněl Bakalovi naúčtovat pár desítek tisíc bytů v Ostravě? Byly to snad z hlediska dopadů a škod řádově méně nebezpečné kauzy?

BISka má pravdu, Čína a Rusko tu masivně prosazují své zájmy.

Zeman má pravdu, BISka vidí jen to, co vidět chce a přehlíží, co se jí nehodí.

Z toho titulu jako civilní kontrarozvědka selhává, neboť se sama podlehla ideologickému zkreslení v hloubce a míře, odpovídající neblahému období bolševismu.

Klíčová slova: Čína  | Rusko  | bezpečnost
1871 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Podle sluníčkářů u nás žádní imigranti nejsou… Ve Stockholmu vyhazují důchodce z bytů, aby je mohli obsadit migrantyŠtvaní proti Rusku není „předsudečná nenávist“, proti Rusku se štvát může... Vládne nám jakýsi deep state ovládající média, univerzity a další instituceCo se změnilo ve vojensko-politickém myšlení TureckaMédia bojující za zájmy globalistů na nás hází špínu. Pomozte nám prosím

euServer.cz

Zelený úděl, Velký skok, kulturní revoluce a Zelení gardistéDalší kapitola v dlouholeté nevyhlášené válce mezi Izraelem a Íránem?

ePortal.cz

Čtenáři a přátelé Eportalu, podpořte nás prosím, nebo ukončíme činnostNATO: Zelený tank na baterky

Eurabia.cz

Děsivý týden ve Stockholmu: Extrémní! Takhle vypadá multikulturní rájO radikalismu pražského muslimského duchovního se veřejně vědělo dávno, proč úřady nezasáhly?

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Hnůj po smrti Kubery: To jste nechtěli číst. Jde i o Zemana. A Karla Gotta. No a co, že zemřel? píše „umělec“. A dále...A je to: Milion chvilek chce „řídit“ Českou televizi. Organizuje akci, jak tam prosadit „ty správné“
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění