Rozpad pravice...

Autor: Benjamin Kuras | Publikováno: 31.12.2018 | Rubrika: Zamyšlení
nigel

Rozpad britské pravice
 
Probíhá podobně, jako v ostatních evropských zemích rozpad levice, nebo v Česku rozpad toho, co se za pravici pokládalo, ale provádělo, či i jen doporučovalo tak málo pravicové politiky, až se stalo levicí, aniž si toho všimlo. Tam teď přeteklo všecko od ODS po TOP 09.
Děje se to proto, že liberalismus, který se kdysi pokládal za „středopravý“ (na rozdíl od „středolevé“ sociální demokracie), se posunul do „středoleva“ a konzervatismus (kdysi „klasická pravice“) se posunul na „středopravé“ místo liberalismu. Sociální demokracii (v případě Británie „Labour“) to vyšouplo na extrémní levici.
 
Klasický konzervatismus zůstal, kde byl, takže se v kontextu celého doleva posunutého spektra stal pravicí „extrémní“, též přezdívanou pravice „populistická“. A protože nikdo nechce být označován za extrémistu, zůstalo jich tam málo. Jestli vám to není hned jasné a potřebujete nad tím trochu přemýšlet, dejte si tady pauzu.
 
Tím zbylým pravicovým málem se po Cameronově vyhlášení „liberálního konzervatismu“ stala Strana nezávislosti Spojeného království UKIP, s předsedajícím elokventním a zábavným anti-eurounijním řečníkem europoslancem Nigelem Faragem. Ten stranu dotáhl na nejpočetnější britské zastoupení v europarlamentě, ale bez znatelné přítomnosti v parlamentě domácím.
 
Our Nation čili Náš národ
Po úspěšném referendu o vystoupení z EU pokládal svůj úkol za splněný, z předsednictví odstoupil, odevzdal jednání o brexitu do rukou konzervativců a stal se mediální hvězdou. Následovaly tři volby a tři demise předsedů, z nichž jeden byl označen za rasistu, když si jeho milenka, též členka UKIP, udělala rasisticky vnímanou srandu z Meghan, tehdy ještě jen snoubenky prince Harryho.
 
Pak si po demisi založil další stranu, zřejmě ještě nacionalističtější než UKIP, neboť ji nazval Our Nation, čili Náš národ. Předsednictví v únoru 2018 převzal europoslanec Gerard Batten. Ten stranu obohatil – s pomocí spolustraníka lorda Pearsona – novým námětem. Totiž kritikou multikulturalismu a tím nevyhnutelně i islamizace.
 
Do té doby byla Británie poslední evropskou zemí bez mainstreamové antiislamizační strany. V tu ji Batten proměnil letos v listopadu jmenováním lidového internetového reportéra Tommyho Robinsona poradcem pro témata související s islamizací a muslimským gangovým znásilňováním nezletilých Angličanek, na něž je Robinson nejinformovanějším odborníkem. Ale protože je z dělnické třídy a mluví s dělnickým akcentem města Luton, nemají ho rádi intelektuálové, politici a média, včetně pravicových a třeba i islamokritických, a rádi ho označují slovem thug znamenajícím něco mezi gaunerem a hrdlořezem.
 
Jako supi na mršinu
Vysloužil si světovou popularitu, když byl letos v létě zatčen, během několika hodin odsouzen bez právního zástupce, okamžitě převezen do věznice plné vzteklých muslimů a po několika týdnech propuštěn, když vyšší soud rozhodl, že onen nižší soud s ním zacházel protiprávně.
 
Battenův UKIP tím získal podporu okrajových islamo-kritických straniček jako Britain First, LibertyGB a hnutí English Defence Laegue (EDL), jejímž byl Tommy Robinson zakladatelem. Ale ztratil Nigela Farage a několik dalších útlocitnějších členů, kteří ze strany vystoupili a označili ji za „extrémistickou“. A vytvořili tak zábavný paradox: „extrémisté“ (jak Farageovi přezdívají někteří konzervativci) nadávající jiným extrémistům do „extrémistů“.
 
Mezitím vře rozkol v Konzervativní straně, jejíž početná část označuje premiérku Mayovou ze zrádkyni za její brexit-nebrexit. Další početná část nadává Borisi Johnsonovi do „extrémistů“ a „islamofobů“ za vtipkování na adresu muslimek zahalených do „poštovních schránek“. Někteří mluví o odcházení ze strany, druzí o vylučování druhých, jiní o zakládaní dalších stran, pro Johnsona žádají povinné školení „diverzity“.
 
Za dveřmi se už chechtá labouristická strana, z níž se za Corbynova předsednictví stalo hnízdo marxistů, trockistů, antisemitů a fanoušků islámského terorismu. A slétají se na konzervativce jako supi na mršinu.
 
Kurasovy knihy jsou k dostání ZDE.

Klíčová slova: konzervatismus  | pravice  | neomarxismus  | liberalismus
1215 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Klimanáboženství nás vychází zatraceně draho. No ano, zdá se, že PR agentura slečny Gréty z Arku poblouznila dokonce už i politiky v čele centrálních bankČeská televize šíří lži a „fake news“Švédskem otřásá další z mnoha děsivých případů. Dvacetiletý Afghánec, který je podezřelý z vraždy své 69leté milenky, tvrdí, že je blázen a že se chce raději vrátit domů do Afghánistánu… Každý, chudý i bohatý, může díky sluníčkářům a islamizaci přijít o vše…Karel Gott varoval před totalitní světovládou zednářů a iluminátů: Naplní se orwellovské vize

euServer.cz

Jsme ohroženi jadernou válkou s Ruskem víc, než si myslímeProč si Karel Gott získal národ a proč původní pokus mediálního mainstreamu a některých politiků prezentovat jej jako "rozporuplnou osobnost" skončil fiaskem, trapnými výlevy několika jedinců

ePortal.cz

Česká televize nehraje férPutna plná morálky

Eurabia.cz

Proč Česká republika již 30 roků podporuje ničení islámského světa a podporuje tak islámský terorismus?„Zasr.. bílý!“ Odporný rasistický útok ve Francii

FreeGlobe.cz

Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxiTak tohle nedokážete! Greta prý vidí oxid uhličitý pouhým okem!

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Poslední zpráva: Jaderný střet? USA a Rusko jsou vždy vteřinu od odpalu. A omyl...Na to nemáte nárok! Profesor Pafko uzemnil Žantovského. Jde o Zemanovo zdraví
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění