Zvyšuje se nervozita a agresivita mnohých novinářů a takzvaných „lepšolidí“, je to příznak agónie, ve které se loučí se svou neomezenou mocí. Komentátor České televize, jistý odsloužilý politik a pseudofilozof...

Autor: Tomio Okamura | Publikováno: 6.1.2019 | Rubrika: Zamyšlení
hippies

Vím, že vše, co se událo v roce 2018, nebylo ideální. Zažili jsme dokonce i několik hodně smutných tragédií - od teroru až po důlní havárii. Život je někdy krutý. Na straně druhé, i když jsme mnoha neštěstím zabránit nedovedli, troufám si vidět světélka na konci tunelu. Tam, kde se tragédie dají minimalizovat větší odpovědností odpovědných, tam se přece jen zvětšuje naděje na nápravu a lepší zítřky. Ne proto, že by si to většina z odpovědných opravdu upřímně přála, to bohužel ne, ale atmosféra ve společnosti zhoustla natolik, že politici, a vůbec ti, co řídí náš svět, se stále více učí naslouchat svým zaměstnavatelům, tedy prostým občanům.

Bezesporu se zvyšuje nervozita a agresivita mnohých novinářů a takzvaných „lepšolidí“, ale i to je příznak agónie, ve které se loučí se svou neomezenou mocí. Komentátor České televize, jistý odsloužilý politik a pseudofilozof, ihned po prezidentském vánočním projevu na Štěpána pana prezidenta pokáral. Jednak za to, že si dovolil kritizovat ty, co chtějí vládu sestavovat z ulice a také to, že nepředstavil vize do budoucna.

Myslím, že naopak tento lepšočlověk a jemu podobní nepostřehl, že šlo jen o vlídnou laskavost v čase vánočním. Budoucnost nevyvolených pseudoletit je totiž pochmurná. V celé Evropě sílí volání po demokracii - tedy po politickém systému založeném na přímé demokracii, ve kterém má poslední slovo občan, nikoliv pan Kroupa, Dienstbier, Kalousek, nebo Sobotka.

Pro nás ostatní to znamená daleko více než jen to, že v budoucnu budeme skutečně ve své zemi vládnout. Ono to v praxi znamená, že už to nebude tak jednoduché, aby stát okrádal slušné a pracující občany, zvyšoval jim daně, nebo naopak okrádal důchodce, policisty, vojáky, učitele, nebo zdravotníky.

Na jaře nás čekají Evropské volby. Ty jsou v tomto ohledu zcela zásadní. Mnoho zla naši politici napáchali ve jménu Evropské unie a je jedno, zda to byla výmluva, nebo skutečně rozkaz z Bruselu. Pokud se nám podaří vyměnit elity v Bruselu za normální zástupce občanů, pak se nám bude lépe dýchat i v naší zemi. Brusel se chová tak, jak mu to Europarlament a národní státy dovolí. My v SPD si přejeme maximální spolupráci svobodných a suverénních evropských národů. Přejeme si, a budeme vždy obhajovat volný pohyb Evropanů po Evropě, společný trh a současně spolu s Francouzi, Italy, Rakušany a dalšími, budeme bojovat proti bruselské byrokracii, proti diktátu a znásilňování suverenity národních států.

Pokud chceme silnou Evropu, pak musíme budovat v prvé řadě silné národní státy. Z kamene rozpadlého na prach nevybudujeme ani chlívek, natož pevnost, která v novém století čelí a bude čelit mnoha agresivním útokům. Pevný národní stát bez diktátu zvenčí je nesilnější hráz, proti jakémukoliv ohrožení. Stát suverénní, soběstačný a solidární je ve výsledku stát silný.

Až Vám budou vyprávět o tom, jak jsme malý, zanedbatelní, jak musíme být pod křídly tam, či onde, myslete na to, že nejbližší pomoc má v prvé řadě každý hledat na konci své ruky. Příkladem soběstačného silného státu je Izrael. O pětinu méně obyvatel a území téměř čtvrtinové, ale je to blízkovýchodní velmoc, která mnohokrát rozdrtila mnohem větší spojené arabské agresory.

I my jsme byli kdysi Izraelem střední Evropy a to, co nás nakonec složilo na kolena, bylo přílišné spoléhání na západní takzvané spojence.

Moje maminka říkala, pomož si a Pánbůh Ti pomůže. Naše cesta nesmí být v tom, že budeme sbírat drobky z panského stolu v Bruselu, ale že budeme silný sebevědomý partner, se kterým každý bude rád spolupracovat, a který bude mít úctu a respekt i u nepřátel.

V mezinárodních vztazích neexistuje nic jako přátelství. Západní mocnosti nám již v minulosti ukázaly, že prostě každá hájí svůj vlastní zájem. Buďme jako oni - hajme také v prvé řadě svoje zájmy a v našem zájmu spolupracujme s každým, kdo je ochotný s námi spolupracovat jako rovný s rovným, a se vzájemnou výhodností.

Vážení přátelé, dámy a pánové, těším se, že přijde čas, kdy naše země bude zase silná, soběstačná a suverénní. Stačí k tomu společné úsilí nás všech. Pracovat na tom je i naše skvělá povinnost. Tahle země totiž opravdu není jen naše, je i našich předků a našich potomků. Tu práci na zachování a zvelebení naší republiky jim prostě dlužíme.

Klíčová slova: EU  | národní stát  | vlastenectví  | Okamura
1981 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Žádat Nebe, aby papeže Františka odstranilo, je více než naléhavou otázkou našeho přežití, a to jak na úrovni občanské, tak církevní; je načase, aby uvolnil místo člověku se zdravým rozumem a katolickou vírouPropuštěný učitel uvedl, jak neziskovky převzaly výuku ve škole. Multikulturalismus a džungleTo je šílené, kam až vede nesmyslný boj proti CO2Přátelé, pomozte, prosím, a přispějte na dobrou věc...Bude vám zle. Paříž se stala pos.ranou špinavou dírou. Vládne tam právo šáría, drogy a páchne jako Afrika. Podívejte se, než to video smažou

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmu

ePortal.cz

Šéf Pirátů a satanista Ivan Bartoš reaguje na nenávistné komentáře u své fotky před duhovou vlajkou. V rámci satanského rituálu se oženil s hercem Janem CinuNemilého překvapení se dočkali rodiče z Konga. Jejich děti adoptovala europoslankyně Šojdrová

Eurabia.cz

Islamizovaná Anglie: Napsala, že nemiluje islámské zvyky a tak ji vyhodili od maturity Má Polsko trvat na válečných reparacích od Německa? Hlasujte!

FreeGlobe.cz

Vědci odhalili údajný rasismus už u nemluvňat! Prý se s tím má něco udělatV budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnosti

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Agent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituályNová šéfová Evropské centrální banky Christine Lagardeová je součást zkorumpované mafie státních úředníků

ParlamentniListy.cz

Trhání Ústavy: Milion chvilek a Minář dostali co proto. I od „svých“Aparátčík Babiš si bude brát do úst rok 1968? U Šafrů premiérovi prokádrovali celé přibuzenstvo
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění