Zvyšuje se nervozita a agresivita mnohých novinářů a takzvaných „lepšolidí“, je to příznak agónie, ve které se loučí se svou neomezenou mocí. Komentátor České televize, jistý odsloužilý politik a pseudofilozof...

Autor: Tomio Okamura | Publikováno: 6.1.2019 | Rubrika: Zamyšlení
hippies

Vím, že vše, co se událo v roce 2018, nebylo ideální. Zažili jsme dokonce i několik hodně smutných tragédií - od teroru až po důlní havárii. Život je někdy krutý. Na straně druhé, i když jsme mnoha neštěstím zabránit nedovedli, troufám si vidět světélka na konci tunelu. Tam, kde se tragédie dají minimalizovat větší odpovědností odpovědných, tam se přece jen zvětšuje naděje na nápravu a lepší zítřky. Ne proto, že by si to většina z odpovědných opravdu upřímně přála, to bohužel ne, ale atmosféra ve společnosti zhoustla natolik, že politici, a vůbec ti, co řídí náš svět, se stále více učí naslouchat svým zaměstnavatelům, tedy prostým občanům.

Bezesporu se zvyšuje nervozita a agresivita mnohých novinářů a takzvaných „lepšolidí“, ale i to je příznak agónie, ve které se loučí se svou neomezenou mocí. Komentátor České televize, jistý odsloužilý politik a pseudofilozof, ihned po prezidentském vánočním projevu na Štěpána pana prezidenta pokáral. Jednak za to, že si dovolil kritizovat ty, co chtějí vládu sestavovat z ulice a také to, že nepředstavil vize do budoucna.

Myslím, že naopak tento lepšočlověk a jemu podobní nepostřehl, že šlo jen o vlídnou laskavost v čase vánočním. Budoucnost nevyvolených pseudoletit je totiž pochmurná. V celé Evropě sílí volání po demokracii - tedy po politickém systému založeném na přímé demokracii, ve kterém má poslední slovo občan, nikoliv pan Kroupa, Dienstbier, Kalousek, nebo Sobotka.

Pro nás ostatní to znamená daleko více než jen to, že v budoucnu budeme skutečně ve své zemi vládnout. Ono to v praxi znamená, že už to nebude tak jednoduché, aby stát okrádal slušné a pracující občany, zvyšoval jim daně, nebo naopak okrádal důchodce, policisty, vojáky, učitele, nebo zdravotníky.

Na jaře nás čekají Evropské volby. Ty jsou v tomto ohledu zcela zásadní. Mnoho zla naši politici napáchali ve jménu Evropské unie a je jedno, zda to byla výmluva, nebo skutečně rozkaz z Bruselu. Pokud se nám podaří vyměnit elity v Bruselu za normální zástupce občanů, pak se nám bude lépe dýchat i v naší zemi. Brusel se chová tak, jak mu to Europarlament a národní státy dovolí. My v SPD si přejeme maximální spolupráci svobodných a suverénních evropských národů. Přejeme si, a budeme vždy obhajovat volný pohyb Evropanů po Evropě, společný trh a současně spolu s Francouzi, Italy, Rakušany a dalšími, budeme bojovat proti bruselské byrokracii, proti diktátu a znásilňování suverenity národních států.

Pokud chceme silnou Evropu, pak musíme budovat v prvé řadě silné národní státy. Z kamene rozpadlého na prach nevybudujeme ani chlívek, natož pevnost, která v novém století čelí a bude čelit mnoha agresivním útokům. Pevný národní stát bez diktátu zvenčí je nesilnější hráz, proti jakémukoliv ohrožení. Stát suverénní, soběstačný a solidární je ve výsledku stát silný.

Až Vám budou vyprávět o tom, jak jsme malý, zanedbatelní, jak musíme být pod křídly tam, či onde, myslete na to, že nejbližší pomoc má v prvé řadě každý hledat na konci své ruky. Příkladem soběstačného silného státu je Izrael. O pětinu méně obyvatel a území téměř čtvrtinové, ale je to blízkovýchodní velmoc, která mnohokrát rozdrtila mnohem větší spojené arabské agresory.

I my jsme byli kdysi Izraelem střední Evropy a to, co nás nakonec složilo na kolena, bylo přílišné spoléhání na západní takzvané spojence.

Moje maminka říkala, pomož si a Pánbůh Ti pomůže. Naše cesta nesmí být v tom, že budeme sbírat drobky z panského stolu v Bruselu, ale že budeme silný sebevědomý partner, se kterým každý bude rád spolupracovat, a který bude mít úctu a respekt i u nepřátel.

V mezinárodních vztazích neexistuje nic jako přátelství. Západní mocnosti nám již v minulosti ukázaly, že prostě každá hájí svůj vlastní zájem. Buďme jako oni - hajme také v prvé řadě svoje zájmy a v našem zájmu spolupracujme s každým, kdo je ochotný s námi spolupracovat jako rovný s rovným, a se vzájemnou výhodností.

Vážení přátelé, dámy a pánové, těším se, že přijde čas, kdy naše země bude zase silná, soběstačná a suverénní. Stačí k tomu společné úsilí nás všech. Pracovat na tom je i naše skvělá povinnost. Tahle země totiž opravdu není jen naše, je i našich předků a našich potomků. Tu práci na zachování a zvelebení naší republiky jim prostě dlužíme.

Klíčová slova: EU  | národní stát  | vlastenectví  | Okamura
2258 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Takže lidi, kteří mají jiný názor, jsou podle pana senátora Drahoše „šmejdi“? Proč si anticivilizační aktivisté připadají užiteční? Práce expertů gender studies má tak vyšší přínos pro národní bohatství než práce energetiků nebo strojařů. Oni tomu opravdu upřímně věří!Grafy dat z ledovcových vrtů Grónsku považované za nejlepší teplotní rekonstrukce planetárních teplot posledních geologických ér, odhalují, že CO2 vůbec teploty neřídíŠvédsko sklízí otrávené plody masové imigrace a multikulturalismu. Švédsko vloni zaznamenalo šedesátiprocentní nárůst počtu bombových útoků spojených s drogovou kriminalitou a válkou gangůTomáš Halík může slavit. Muslimové nás opět „obohatili“. Pokračuje vypalování a vandalské útoky na kostely ve Francii

euServer.cz

Zelený úděl, Velký skok, kulturní revoluce a Zelení gardistéDalší kapitola v dlouholeté nevyhlášené válce mezi Izraelem a Íránem?

ePortal.cz

Meghan nedokázala ustát ani sebemírnější kritiku médií, která ji už delší dobu nabádala k pokoře...Čtenáři a přátelé Eportalu, podpořte nás prosím, nebo ukončíme činnost

Eurabia.cz

Salafitský islám - lidově wahabismusMinistr vnitra: Budou-li na hranicích rychlé azylové procedury, nepotřebujem azylová centra!

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Programátor Cimbál: Šabatová, to byla pohroma. Tohle vše má na krku. Ani se neptejte, kolik to stálo...Xaver promluvil o ČT. Čísla, jména, informace. Na Kavčích horách nebudou rádi, nejen tam
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění