Hlasoval jsem pro vstup Bulharska a Rumunska do Evropské unie

Autor: Oldřich Vlasák | Publikováno: 22.4.2005 | Rubrika: ShortNews
Vlajka - Rumunsko

Poslední plenární jednání Evropského parlamentu, ke kterému došlo 13. a 14. dubna 2005 ve Štrasburku, se týkalo mimo jiné také schválení dalšího postupu přistoupení Bulharska a Rumunska do Evropské unie. Jedním z nejdůležitějších bodů programu bylo hlasování o přístupových dohodách těchto dvou států z bloku bývalé východní Evropy. Den před hlasováním se uskutečnila velice důležitá jednání jednotlivých politických frakcí a na nich vystoupila řada poslanců s návrhem pozdržet rozhodnutí do doby, než doje ke splnění všech vstupních podmínek, a to jak ze strany Bulharska , tak i Rumunska. Tomu dokonce vytkli nedodržování lidských práv – násilí a diskriminaci menšinových skupin obyvatelstva. Někteří poslanci včetně předsedy Aliance liberálů a demokratů pro Evropu Grahama R. Watsona, navrhovali pozdržet vše do příštího jednání, případně schválit pouze přistoupení Bulharska. Teprve v podvečer došlo v jednotlivých frakcích k hlasování a výsledek byl k návrhu Evropské komise spíše negativní. Debaty byly velice rozsáhlé i ve frakci, kam patří čeští poslanci zvolení za ODS: Evropská strana lidová – Evropští demokraté. Zajímavé bylo ovšem další den samotné hlasování na plénu, kde se mnozí z těch, kteří ve frakcích vystupovali proti, najednou uleklo a hlasovalo pro vstup Bulharska i Rumunska. Nutno říci, že poslanci z nově přistoupivších států, konkrétně i naši poslanci za ODS, výrazně odmítli jakékoliv zdržování těchto procedur. Naopak protlačovali navrhovaný postup předvstupních rozhovorů. Stejně jako evropští zákonodárci z ODS i já jsem samozřejmě hlasoval pro jejich zařazení do společenství. Nakonec hlasování skončilo výraznou většinou pro vstup Bulharska (522 pro, 70 proti a 69 poslanců se zdrželo hlasování) i Rumunska (497 pro, 93 proti a 71 poslanců se zdrželo hlasování). Náš postoj byl jasný, neboť se domníváme, že právě pro Českou republiku může přistoupení těchto dvou zemí znamenat i oslovení naší ekonomiky. Budeme mít zcela jistě možnost participovat na zvýšení ekonomického rozvoje Bulharska i Rumunska. Navíc zde jsou navázané určité partnerské vztahy a naše nabídka pro ně může být akceptovatelnější než u států staré patnáctky.

Ing. Oldřich Vlasák, poslanec Evropského parlamentu (ODS)

Více informací najdete na www.vlasak.net.
V Hradci Králové 15. 4. 2005. Eva Veselá – tisková mluvčí europoslance Oldřicha Vlasáka: 731111781

3644 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Černoši se tedy podílejí na vraždách z 85%, ačkoli tvoří 13% populace. Mají vysoký podíl i v ostatních kategoriích trestných činůArabští imigranti už útočí i v naší zemiVážení čtenáři, pomozte nám prosímFrancie vyhrožuje Polsku, že přijde o peníze z EU, pokud nezavede genderovou totalitu do svého zákonodárstvíNelegální imigrant, který znásilnil nezletilou českou dívku u Lukavce, dostal dva roky, muži, který při Prague Pride spálil vlajku symbolizující homosexualistickou ideologii LGBT, můžou hrozit tři roky vězení!

euServer.cz

Nová ruská ústava Kalousek ví stejně dobře jak to ví generál Flynn, že hnutí Blak Lives Matter je jen dočasnou zástěrkou toho, co má přijít po něm. Což je nová barevná revoluce fašistického střihu

ePortal.cz

Prosíme o pomoc. Buď se budeme bránit, nebo náš svět zanikneIstanbulská pirueta Andreje Babiše

Eurabia.cz

LGBT: Poskvrnili státní vlajku duhouOpravdu musí čeští vojáci být součásti francouzské okupace Afriky?

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Ruská armáda má technologií, kterou nemají Američané. Armáda USA je zděšenaByl zprovozněn nový most mezi Ruskem a Čínou

ParlamentniListy.cz

Mafie z Kavčích hor? Drsná slova z Hradu, doplněná osobní zkušenostíNaštvaný zemědělec: Ať pan Prouza lidem řekne, kolik peněz zůstává u nich v supermarketech. Aby to stálo osmkrát více, než za kolik nakoupí?
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění