Odmítněme novou euroústavu a euro!

Autor: Hynek Fajmon | Publikováno: 25.11.2007 | Rubrika: Politika
Je vote non

Projev na 18. kongresu ODS

Praha - Žofín, 24.11.2007 

Vážený pane předsedo, dámy a pánové,

přinesl jsem si s sebou tři dokumenty. Toto je první dokument. Jmenuje se Smlouva o ústavě pro Evropu. Má asi 450 stránek textu a všem ji doporučuji k pozornému studiu. Říkám to, přestože ji Francouzi a Nizozemci v referendech odmítli. Ona se nám totiž vrací zpátky.

Toto je druhý dokument, který bych Vám rád ukázal. Nemá dosud žádný název. Je to asi 250 stran textu a obsahuje připomínky k tomu prvnímu dokumentu, tedy k euroústavě.

Tyto dva dokumenty patří dohromady a jako celek se nyní jmenují "Reformní smlouva EU". Je s podivem, že dosud neexistuje v jednom textu znění této smlouvy. Je to, jak říkám, tato euroústava a tyto připomínky. Jako celku tomu říkám EUROÚSTAVA č. 2.

Obsah těchto dokumentů nebudu rozebírat. Pouze odkážu na 10 důvodů proti euroústavě č. 2., které jsem Vám rozeslal mailem, a které najdete na mojí webové stránce www.fajmon.eu (www.fajmon.eu/cze/stranka.php?ID=635).

Musím říci, že velmi souhlasím s Davidem Cameronem, že potřebujeme Evropskou unii odbyrokratizovat a dát lidem větší možnost rozhodovat o svých životech. Pokud toto opravdu chceme, tak ovšem musíme odmítnout euroústavu č. 2. Ta je totiž přímou cestou k větší harmonizaci, větší byrokracii a k většímu vlivu EU na naše životy. To si myslím nepřejeme.

Proto je jasné, že pro ODS je nejlepším scénářem to, aby euroústava č. 2 nezačala vůbec platit. Nepřejeme si ovšem ani pád naší vlády. Proto musíme hledat takové řešení, které povede k dosažení obou cílů. Ani jednoho se nechceme zbytečně a předčasně vzdávat. O tom, zda euroústava č. 2 vstoupí v platnost, rozhodne samostatně všech 27 členských států v parlamentech a případně v referendech.

K tomu, aby euroústava vstoupila v platnost, je potřeba souhlas všech těchto států. Zde se skrývá velká naděje. Je třeba, aby byl slyšet hlas evropských národů. ODS by proto neměla s ratifikací euroústavy spěchat. Stejně tak je nutné také to, aby euroústava č. 2 byla předána k prozkoumání do Ústavního soudu ČR, aby bylo věrohodně zjištěno, zda je v souladu s naším ústavním pořádkem. Proces ratifikace je procesem s otevřeným koncem. Rozhodně bychom se nezlobili, kdyby například Francouzi nebo Britové měli skutečnou možnost říci svým vládám, co si o euroústavě myslí.

Posledním dokumentem bych Vás rád potěšil. Tento dokument všichni dobře znáte. Ano, je to 100korunová bankovka. Podívejte se na ni a vzpomínejte se mnou. V roce 1993, když vznikla Česká republika, jsme si za tuto 100korunovou bankovku mohli koupit dva a půl dolaru a pět německých marek. V roce 2000, když vzniklo euro, mohli jsme si za tuto stokorunu koupit tři eura.

A jak jsem na tom nyní?

Dnes máme ještě stále rok 2007 a za českou stokorunu můžeme koupit už šest dolarů a skoro čtyři eura. Toto je nejlepší zpráva letošního roku. Naše česká koruna posiluje a občané České republiky díky tomu rychle bohatnou. A to zdaleka nejrychleji ze všech evropských států.

Často se zde zmiňují úspěchy Slovenska a jeho tempo růstu. Ano, je vysoké, ale kurs slovenské koruny je 32,50 za euro. K našemu růstu, který je kolem šesti procent ročně musíme připočítat také kursové zhodnocení a zapomenout bychom neměli ani na to, že ČESKÁ KORUNA je natolik silná a důvěryhodná měna, že už více než dva roky nám dává možnost využívat dobrodiní nejnižších úrokových sazeb v Evropě a druhých nejnižších na celém světě.

Před třemi lety byla cena ropy na světovém trhu kolem 35 dolarů za barel. Nyní je už skoro 100 dolarů za barel. Co ale vidíme na našich čerpacích stanicích? Cena benzínu a nafty kolísá mezi 26 a 33 korunami. Proč tak málo?

Protože máme úspěšnou KORUNU, která posiluje vůči dolaru i vůči euru.

Máte rádi českou korunu? Ptám se znovu, máte rádi českou korunu? Pokud ANO, tak jí zatleskejme. Česká koruna je úspěch celého našeho národa, dělníků, živnostníků, řemeslníků, podnikatelů i úředníků a hlavně všech spotřebitelů. Měna, na kterou můžeme být hrdí. Koruna nás vede k prosperitě.

KORUNA funguje a posiluje. Byli bychom proto velmi hloupí, kdybychom se jí zbavovali. Mám velkou radost z toho, že pan předseda ODS již oznámil, že tato vláda nezavede nejméně do roku 2012 euro. Pokládám to za naprosto správné a doufám, že proto podpoříte návrh usnesení tohoto kongresu, které vítá toto prohlášení našeho pana předsedy.

Děkuji vám za pozornost.

video zde: http://www.ods.cz/akce/kongresy/18.kongres/video.php?ID=755&mode=0

Projev na 18. kongresu ODS

3113 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

„Zvykněte si,“ říká holandská mešita nepřizpůsobivým občanům, kteří si stěžují na svolávání k modlitbámTento návrh je nejlepší, co se tu objevilo od roku 1989. To se nesmí stát, reaguje vyděšeně Kalousek. Oč jde?Bez Vás nepřežijeme...Amerika se bez nepřítele obejít nemůže. Nepřítel je totiž to, co vlévá peníze do největšího amerického průmyslu, jímž je průmysl zbrojařskýVe Španělsku letos narostly ilegální vstupy afrických migrantů o 700 %

euServer.cz

Skryté záměry pomníkové válkyZdeněk Hřib by Emanueli Moravcovi udělal radost...

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaGeorge Soros. Génius hybridní války

Eurabia.cz

Noví zahraniční pracovníci? Romové se vracejí před koronou do ČRTurecký velvyslanec: Ramadán lepší Vánoc!

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Ruska vláda zahájila rozsáhlý program finanční podpory pro rodiny postižené koronaviremPrezident Beneš: Nikdy nezapomeňme na to, co s námi Němci v této válce dělali a co zamýšleli s námi učinit

ParlamentniListy.cz

Roman Šmucler byl u řešení viru. A promlouvá: Hamáček a špatný rádce. Co padlo o rouškách. Prymula, jiní a zmatekŠlachtovo svlékání Nečase? Senátor Červíček má svůj názor. A protože celou věc zažil...
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění