Tak proto byl Babiš pozván do USA? Bílý dům s ním chce projednat tendr pro Westinghouse

Autor: odjinud | Publikováno: 24.2.2019 | Rubrika: ShortNews
USA

Americký prezident během setkání s předsedou vlády 7. března hodlá projednat téma energetické bezpečnosti včetně výstavby nových energetických jednotek v tuzemských jaderných elektrárnách.

Jedním z kandidátů na účast je americká firma Westinghouse, informovala česká televize ve čtvrtek s odkazem na Bílý dům.

Bílý dům předtím oznámil, že Trump a jeho manželka Melania přijmou 7. března Babiše a jeho manželku Moniku v Bílém domě.

„Prezident a předseda ČR budou mluvit o tom, co je třeba udělat pro další rozvoj vztahů mezi Spojenými státy a Českou republikou, o potřebě společně čelit globálním výzvám, včetně kybernetické a energetické bezpečnosti, jakož i o vzájemných obavách v oblasti mezinárodního obchodu. Mohlo by se také mluvit o vybudování nových energetických jednotek v českých jaderných elektrárnách, o které projevila zájem americká společnost Westinghouse*,“ uvádí se ve zprávě.

Na setkání se můžou také projednávat problémy související s čínskou společností Huawei. Dříve česká média napsala, že právě tyto omezující opatření, které premiér Babiš uskutečnil ve směru této společnosti za poslední dva měsíce přispěly k organizaci schůzky v Bílém domě.

„Bílý dům také dodal, že Andrej Babiš dorazí do Spojených států v roce, kdy se slaví 30. výročí od sametové revoluce v Československu, která následně přivedla k pádu socialismu v zemi. Zároveň loni oslavila Česká republika 20. výročí vstupu do NATO. Prezident a první dáma s potěšením oslaví toto výročí společně s premiérem Babišem a jeho ženou,“ uvedla česká televize.

Andrej Babiš v sobotu oznámil novinářům, že během svého setkání s Trumpem budou mimo jiné diskutovat o spolupráci mezi oběma zeměmi v oblasti obrany. „Mohou být také položeny otázky týkající se Evropské unie a samozřejmě mezinárodních záležitostí, jako Sýrie nebo vztahy s Íránem,“ řekl Babiš.

*Westinghouse Electric Company je americká firma působící v jaderné energetice. Vznikla roku 1998 a se zabývá konstrukcí, stavbou Jaderných elektráren a dodávkami Jaderného paliva.  Westinghouse byl do roku 2010 dodavatelem paliva pro JE Temelín, ale pak ho nahradila ruská firma TVEL, píše otevřená encyklopedie.

Zdroj: snews.com

Klíčová slova: USA
827 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Jak chce EU a Německo postavit Rakousko do latě kvůli jeho vztahům k RuskuŠestnáctiletou dívku z Terezína dnes kolem poledne znásilnil na poli u Lukavce v Ústeckém kraji africký migrant!Boj sluníčkářů, neomarxistů a elitářů proti vlastencům a normálním hodnotám se přiostřuje. Dokonce napadli nedávno i Ladislava Jakla... Pomozte nám proto prosímV devadesátých letech probíhal poměrně ostrý boj mezi dvěma skupinami: a) havlisté chtěli všechno rozdat nadnárodním korporacím, b) klausovci chtěli vytvořit vrstvu domácích podnikatelů a národní kapitalismusPokud by nebyl ministrem vnitra Hamáček, tak standardní ministr vnitra by měl po německé vládě požadovat vysvětlení, proč z Německa vyhoštěný imigrant znásilňoval v ČR

euServer.cz

Probíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracieMůže vůle 1/3 občanů přetlačit vůli 2/3 občanů?

ePortal.cz

Naprosto neuvěřitelné vyjádření ministra vnitraRobinson musí zmizet. Je málo pokrokový

Eurabia.cz

Díky infiltraci bavorských mešit českou antiislamistkou Křížkovou jsme potvrdili propojení pražských islamistů na ty v MnichověJak Salvini «obrátil» katolické voliče?

FreeGlobe.cz

Íránský útok na tankery? Japonci zpochybňují americkou a saúdskoarabskou propaganduDvě lesby uřízly malému chlapečkovi… A pak… (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životSilnější než chemoterapie: Bylinka na rakovinu, která vám roste přímo pod nosem

eOdborar.cz

Nejde o Babiše! Cílem milionu chvilek pro demokracií je zničit skutečnou demokracií a nahradit ji režimem mediální a aktivistické diktatury poslušné BruseluBritští dělníci tleskají stoupencům Brexitu, které by před třiceti roky hnali klacky

ParlamentniListy.cz

Pozor! Klaus ml. není Okamura. Obří chyba ODS. Po týdnu máme pět tisíc příznivců, říká koordinátor Mánek z TrikolóryOkamuru nas*al ČRo! Co jsem si to dovolil říct, že ji znásilnil migrant z Afriky? Šílená jízda redaktorky, doufám, že ten rozhovor odvysílají
Články autora
Průzkum
Volby do Evropského parlamentu 24. a 25. května Koho budete volit ve volbách do Evropského parlamentu?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění