reklama

Tak proto byl Babiš pozván do USA? Bílý dům s ním chce projednat tendr pro Westinghouse

Autor: odjinud | Publikováno: 24.2.2019 | Rubrika: ShortNews
USA

Americký prezident během setkání s předsedou vlády 7. března hodlá projednat téma energetické bezpečnosti včetně výstavby nových energetických jednotek v tuzemských jaderných elektrárnách.

Jedním z kandidátů na účast je americká firma Westinghouse, informovala česká televize ve čtvrtek s odkazem na Bílý dům.

Bílý dům předtím oznámil, že Trump a jeho manželka Melania přijmou 7. března Babiše a jeho manželku Moniku v Bílém domě.

„Prezident a předseda ČR budou mluvit o tom, co je třeba udělat pro další rozvoj vztahů mezi Spojenými státy a Českou republikou, o potřebě společně čelit globálním výzvám, včetně kybernetické a energetické bezpečnosti, jakož i o vzájemných obavách v oblasti mezinárodního obchodu. Mohlo by se také mluvit o vybudování nových energetických jednotek v českých jaderných elektrárnách, o které projevila zájem americká společnost Westinghouse*,“ uvádí se ve zprávě.

Na setkání se můžou také projednávat problémy související s čínskou společností Huawei. Dříve česká média napsala, že právě tyto omezující opatření, které premiér Babiš uskutečnil ve směru této společnosti za poslední dva měsíce přispěly k organizaci schůzky v Bílém domě.

„Bílý dům také dodal, že Andrej Babiš dorazí do Spojených států v roce, kdy se slaví 30. výročí od sametové revoluce v Československu, která následně přivedla k pádu socialismu v zemi. Zároveň loni oslavila Česká republika 20. výročí vstupu do NATO. Prezident a první dáma s potěšením oslaví toto výročí společně s premiérem Babišem a jeho ženou,“ uvedla česká televize.

Andrej Babiš v sobotu oznámil novinářům, že během svého setkání s Trumpem budou mimo jiné diskutovat o spolupráci mezi oběma zeměmi v oblasti obrany. „Mohou být také položeny otázky týkající se Evropské unie a samozřejmě mezinárodních záležitostí, jako Sýrie nebo vztahy s Íránem,“ řekl Babiš.

*Westinghouse Electric Company je americká firma působící v jaderné energetice. Vznikla roku 1998 a se zabývá konstrukcí, stavbou Jaderných elektráren a dodávkami Jaderného paliva.  Westinghouse byl do roku 2010 dodavatelem paliva pro JE Temelín, ale pak ho nahradila ruská firma TVEL, píše otevřená encyklopedie.

Zdroj: snews.com

Klíčová slova: USA
783 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Bývalá muslimka: Švédové ztratí Švédsko během 50 let a během 100 let jako národ zmizí! Jediným řešením je začít masovou repatriaci nepřizpůsobivých imigrantůVlastenec Matteo Salvini připravuje další ránu Bruselu. Italská vláda chce převzít kontrolu nad zlatem Centrální bance Itálie vedené EUPočet Romů se zdvojnásobil. Kolik nás stojí? Okamura vytáhl děsivá číslaPožár Notre Dame. Na co jsou křesťanské kostely v muslimské zemi jako Francie? Vloni proběhlo ve Francii 1063 útoků na kostely a svatostánky MANIPULACE ČT: Útok na Srí Lance nenápadně svádí na buddhisty. Útok pravděpodobně provedla radikální islámská skupina National Thowheeth Jama’ath

euServer.cz

TOHLE SE Z ČT NEDOVÍŠ. Lži cynického šklebu České televizeKSČM UŽ MAJÍ DOST I JEJÍ ČLENOVÉ, ANEB JAK SE NIČÍ STRANY A TALENTY….To, že KSČM není nic jiného než politická firma a trafika, začíná docházet i jejím nejzarytějším voličům

ePortal.cz

Senát coby deformátor demokracieKdo chce vyvolat barevnou revoluci?

Eurabia.cz

Muslimka s kumpány unesli italskou dívku a nutili ji k prostituci. Itálie zažívá prvé multikulturní obohacení Islamismus, třetí radikální hnutí odporu aneb kdo miluje islám?

FreeGlobe.cz

Západ obviňuje čínský Huawei z toho, co Američané dělají od konce 80. letBritánie v šoku. Faragovi stoupá! Podívejte se jak (+ infografika)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

eOdborar.cz

EU pokračuje v likvidaci průmyslu a již se objevují výsledky. Francie je jedna z nejzadluženějších zemí světa a Německo také jde do kitekBoj za klima? Ale jděte! Naopak velice dobrý kšeft. Greta Thunberg je pro rodiče slepice snášející zlaté vejce

ParlamentniListy.cz

Výbušný Zeman: Naštve Západ, Číňany i USA. Nové prohlášení„Lidi tomu prostě nevěří.“ Expert o Notre-Dame a Emmě Smetaně. Nemilosrdně
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění