Leviatan včerejšího komunisty je dnes monstrum „klimatisty“, globalisty, ekologisty, „konsumisty“, relativisty, agnostika a ateisty: to jsou všechno „komunismy“ a „utopismy“

Autor: odjinud | Publikováno: 22.4.2019 | Rubrika: Kulturní válka
Bolšnac 19

Ctihodný Fulton J. Sheen a zlověstné roky »1858« a »1917«

                                                                                                     20. 3. 2019

 

          

Charismatická postava arcibiskupa Fultona J. Sheena je dodnes v USA velmi populární. Narodil se 1895 v El Passo ve státě Illinois v rodině irského původu.

Po studiu v Lovani a Římě získal doktorát z filozofie a teologie, vrátil se do USA a byl jmenován pomocným biskupem v New Yorku, pak biskupem v Cesarianu, Rorchesteru a nakonec biskupem v New Portu. Zemřel v New Yorku 9. prosince 1979.

Papež Benedikt uznal jeho heroické ctnosti a udělil mu titul ctihodný. Jeho pověst kazatele se rozšířila po celých USA. Vytušil význam rádia a televize a získal více než 30 milionů posluchačů.

Mons. Sheen je autorem významných děl teologických a filozofických (Mír duše, Život Krista, Posledních sedm slov, Prožívat mši).

Jednou z jeho nejzajímavějších studií je Komunismus a svědomí Západu,vydaná 1952 v době studené války. Je to dílo mimořádně novátorské a originální, kde si všímá nejen fenoménu komunismu, ale věnuje pozornost církvi z jejího aspektu jurisdikčního a mystického, a komunismus chápe jako morální omyl; tedy aspekty, které jsou aktuální i z hlediska dnešní církve a dnešních bludů.

Mons. Sheen se díval na komunismus nikoliv jako na fenomén ekonomicko – politický, osudné dítě historického liberalismu, které zplodil totalitarismus, jehož efektem byl úpadek svědomí člověka Západu, ale chápe komunismus jako nejširší a nejzávažnější prostředí pro morální blud.

Zvláště v případě Západu ztratila morálka pojetí člověka jakožto stvořeného k Božímu obrazu a podobenství. Právě v oněch padesátých letech vyšla kniha J. P. Sartra Bytí a nicota, monument o nicotě člověka, který je ničím, „není-li tím, čím je“. Je to katechismus revoluce ´68.

Mons. Sheen zdůraznil, že v boji jeho doby šlo jen zdánlivě o zápas mezi individualismem a kolektivismem, svobodnou iniciativou a reálným socialismem. Poukazuje na to, že ve skutečnosti je tento boj mnohem širší a mnohem trvalejší, vlastně bez konce, v celé oblasti morální a spirituální, včera proti vnějšímu nepříteli jakým je komunismus, a dnes proti bludu odpadlictví, který se zahnízdil v celém těle církve.

Leviatan včerejšího komunisty je dnes monstrum „klimatisty“, globalisty, ekologisty, „konsumisty“, relativisty, agnostika a ateisty: to jsou všechno „komunismy“ a „utopismy“, které by chtěla uskutečnit anonymní spravedlnost a sociální rovnost a všechny mají co do činění s úpadkem morálky, protože hodnotí člověka jako jednorozměrnou bytost, kterou chtějí zbavit včera jako dnes každé nadpřirozené perspektivy směřující vzhůru.

Morální svědomí dnešního člověka, který se angažuje v úsilí ovládnout za každou cenu zemi, není schopno vidět, že skutečná rovnost a sociální spravedlnost je uskutečnitelná pouze ve Společenství svatých v nebi. 10. kapitola knihy Komunismus a svědomí Západu je celá věnovaná vztahu mezi Pannou Marií a světem, s dlouhým úvodem: Sheen v něm definuje rok krize,který znamená zrození moderního světa spolu s antropologickým úpadkem člověka.

Oním rokem je 1858, kdy John Stuart Mill vydal svou knihu O svobodě, ve které je svoboda identifikována jako licence bez odpovědnosti; rok 1858, kdy Darwin ukončil své dílo O původu druhů, kterém zbavil člověka jeho vize o věčném životě a navedl ho, aby se díval raději na svou živočišnou minulost. V roce 1858 napsal Marx Kritiku ekonomické politiky, která glorifikovala ekonomiku jako absolutní základ kultury.

Rok 1858 je tedy po Francouzské revoluci další etapou rozpadu svědomí a vyloučení metafyzického prvku a nadpřirozeného horizontu světa, čímž umožnilo nástup pozitivismu, a pak historického liberalismu, který nepřidělil člověku žádný jiný cíl než je onen ekonomický, což jsou oba přímí rodiče komunismu a totalitarismu.

Ale rok 1858 je také rokem osmnácti zjevení v Lurdech: Svatá Panna vyzývá ke smíření se Synem; ty, kteří chtějí redukovat člověka na živočicha a živočicha na obyčejnou přírodu, vyzývá, aby se povznesli k jejímu božskému Synu; a ty, kteří degenerovali svobodu na licenci, poučuje Panna, že jedině v Ježíši je pravá svoboda Božích dětí.

Svět ovšem neposlechne výzvy Neposkvrněného Početí. A nastupují zla první světové války a komunismu, události, které mons. Sheen chápe jako přímé důsledky »hříchu« západního svědomí, protože Západ ztratil svůj primát a souhlasil se zaséváním komunistické ideologie skrze »pohrobky západní civilizace, jejíž duše byla kdysi křesťanská«.

13. května 1917 vkládal papež Benedikt XV. ruce na mons. Pacelliho a učinil ho nástupcem apoštolů. 13. května se v Portugalsku zjevila svatá Panna pasáčkům Lucii, Hyacintě a Františkovi a v dalším důležitém zjevení 13. června dětem řekla, že pokud lidé nepřestanou urážet Boha, brzy - za dalšího pontifikátu – bude následovat další válka: Pius XII. byl zvolen papežem 2. března 1939 a za šest měsíců propukla druhá světová válka na východní frontě.

V duchu zřejmého významu slov, která řekla Panna třem prostým pasáčkům, klade si Sheen otázku, jaký by mohl být skrytý význam zjevení Panny Marie v Fatimě, a odpovídá takto: »Protože svět ztratil Krista, může se stát, že ho získá zpět skrze Marii. Když se náš Pán Ježíš Kristus jako dvanáctiletý ztratil v chrámě, byla to Nejsvětější Matka, která Ho nalezla. Protože Dobro má svůj den, také zlo má svou hodinu, jako tu v Getsemanech«.

Zjevení ve Fatimě nám dávají pochopit, pokračuje Sheen, že žijeme v morálním vesmíru, ve kterém je uloženo dobro i zlo; a zlo chce všude dosáhnout jeho zničení, zlo, které není darem politiky nebo ekonomie, ale přebývá v srdci člověka.

Církev, pokračuje Sheen, není »přežitek«, ale znovu a znovu prochází jako poutnice tímto světem, který se rychle mění, a pokouší se smířit ho s Pánem, a činí to vždy z inspirace a s podporou zjevení Panny Marie. To je význam přítomnosti Panny v dějinách: vždy jako nápravy bezbožného jednání člověka.

Mons. Sheen uzavírá, že ze tří druhů chování, jaké člověk může mít ve vztahu k životu a historii, jen jedno jediné je správné; a) prázdný optimismus světa bez Boha; b) pesimismus utilitalitarismů bez naděje; c) křesťanství, které dospívá k Zmrtvýchvstání po přechodu Utrpením, které dospěje do slávy velikonoční neděle tím, že projde Velkým pátkem.

Giovanni Tortelli  


https://www.lumendelumine.cz/index.php?page=ctihodny-fulton-j-sheen-a-zlovestne-roky-1858-a-1917

Klíčová slova: komunismus  | nový světový řád  | Katolická církev  | neomarxismus
865 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Přátelé, pomozte, prosím, a přispějte na dobrou věc...Bude vám zle. Paříž se stala pos.ranou špinavou dírou. Vládne tam právo šáría, drogy a páchne jako Afrika. Podívejte se, než to video smažouTehdy se Havel dozvěděl, že se stane prezidentem… George Soros hovoří o svých setkáních s Václavem Havlem a Karlem Schwarzenbergem…I my jsme jako Salvini posedlí ochranou hranic a bezpečností českých občanůManipulátoři manipulují: Prohlášení Víta Jedličky o vynutitelnosti zavedení eura v České republice čistě z vůle Bruselu je pravdivé. Odhalení webu Manipulátoři, že jde o dezinformaci, odhaluje spíš Manipulátory

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmu

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

V Africe masové vyvražďují černoši bělochy a Evropě je to jedno. Začnou brzy vraždit bělochy i v Evropě?Britská policie šikanuje lidi, kteří jsou obvinění z nenávisti. K obvinění stačí veřejně odmítnout ideologií LGBT

FreeGlobe.cz

Šílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Agent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituályNová šéfová Evropské centrální banky Christine Lagardeová je součást zkorumpované mafie státních úředníků

ParlamentniListy.cz

„Pražská kavárna se nad ním ofrňuje, ale oživí vám preference.“ Jiří Paroubek radí ČSSD místo Šmardy nasadit velice známou tvářDalší vývoj kolem vlády? Třeba tento: Ringo Čech na kulturu? Pozapomenuté řešení, které už tu bylo. Nebo Babiš počká, až ČSSD odejde...
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění