Izraelský Knesset zamítl návrh zákona o registrovaném partnerství

Autor: Redakce | Publikováno: 10.12.2007 | Rubrika: ShortNews
Homosexuálové

Izraelský parlament v prvním čtení zamítl návrh zákona, který měl upravit status a práva lidí, žijících v družském vztahu. Proti bylo 29 poslanců, zatímco pro jen 10. Proti byla i vláda.

 

Návrh zákona, který předložili poslanci krajně levicové strany Merec (Meretz, česky Energie) Josi Bejlin (Yossi Beilin), Oron, Cohen, Vilan a poslanec strany Gil (Věk) Elchanan Glazer (Elhanan Glazer) pochází z dílny občanské iniciativy „Nová rodina“, která odhaduje, že v Izraeli žije v družském svazku okolo 85.000 párů.

Během posledních let bylo doplněno přes 20 zákonů tak, aby nesezdané páry měly stejná práva jako manželé, i když novelizovány zatím nebyly zákon o odchodném pro případ rozvodu a zákon o daních z příjmů.

Také ministr Mešulam Nachari (Meshulam Nahari) ze strany Šas, který v tomto případě v Knessetu prezentoval stanovisko vlády, argumentoval tím, že přijetí zákona je zbytečné, protože nesezdaní partneři již nyní mají stejná práva jako sezdané páry.

Ministr také odpor proti zákonu odůvodnil tím, že byl status registrovaných partnerů přiznával nejen párům muže a ženy, ale také párům osob stejného pohlaví a „taková změna by oslabila existující status quo mezi státem a náboženstvím.“ Dalším důvodem nesouhlasu jsou podle ministra i skryté záměry zákona, mezi něž patří zejména snaha oslabit autoritu Vrchního rabinátu v manželských věcech.

Přestože obhájci stávajícího stavu přesvědčivě zvítězili, poslanec Bejlin označil jejich vítězství za Pyrrhovo. „Řekl jsem náboženským poslancům, že musí být slepí, pokud nevidí, že na Kypru vstupuje do manželství více Izraelců, než Kypřanů. Myslí si, že mohou vnutit své hodnoty sekulární většině,“ dodal poslanec krajně levicové strany, který dále varoval, že neschopnost nalézt kompromis vyústí v konfrontaci mezi budoucími zbožnou a sekulární generací. Že kompromisem rozumí kapitulaci konzervativní části společnosti před ultralevicovými požadavky je zjevné.

mbs

Článek vychází z informací zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News.
 

2848 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

KORONAVIRUS: Domácí vězení pro Evropany... ... amnestie pro ilegální imigranty67 ilegálních migrantů se zase vylodilo na řeckém ostrově LesbosUzákoněná lež jako metoda práce EUBez Vás nepřežijeme...Německá policie při zatýkání v no-go zóně musela svést bitvu s 200 obyvateli imigrantské čtvrti

euServer.cz

Skryté záměry pomníkové válkyZdeněk Hřib by Emanueli Moravcovi udělal radost...

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaGeorge Soros. Génius hybridní války

Eurabia.cz

Bojovníci Islámského státu jsou už z mise zpátky doma v NěmeckuŠvýcarsko vypoklonkovalo karavanu Cikánů (tj. les Gitans)

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Prezident Beneš: Nikdy nezapomeňme na to, co s námi Němci v této válce dělali a co zamýšleli s námi učinitCílem Německa je zničit Čechy a nacismus je jen jednou z etap této staleté strategie ...

ParlamentniListy.cz

Xaver? Lipovská? Volba do ČT je tu a nastal poplach: Víme, kdo začal „blbnout”, a pročNoví komunisté, ti zelení. Nikdo si je tak ale netroufá nazvat. Takže to Karolína Stonjeková napravila a naložila jim za vše
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění