Papež František popírá vznešené křesťanské tajemství vtělení, umučení a smrti našeho Pána Ježíše Krista, jediného Spasitele a Vykupitele lidstva

Autor: Roberto de Mattei | Publikováno: 9.5.2019 | Rubrika: Kulturní válka
bergoglio2

Nejstrašnější schizma, jaké kdy spatřil svět

                                          3.5.2019

 

4. února 2019 v Abu Dhabi podepsal papež František a Velký Imám z Al Azharu Ahmad Al-Tayyeb dokument o Lidském bratrství pro světový mír a společné soužití. Prohlášení je otevřeno ve jménu Boha, který pokud má být společným, nemůže být jiný než Alláh muslimů.

Bůh křesťanů totiž je svou přirozeností jeden, ale trojí ve svých osobách rovných a rozlišných, Otci, Synu a Duchu Svatém. Od dob Áriových církev bojovala proti deistům a antitrinitaristům, kteří popírali nebo odkládali stranou toto nejvyšší křesťanské tajemství. Islám je naopak s hrůzou odmítá, jak prohlašuje súra nazvaná „o upřímném kultu“: On, Bůh, je jeden! Bůh Věčný! Nezplodil, nebyl zplozen a nikdo mu není roven (Korán 112, 2,4).

Ve skutečnosti v prohlášení z Abu Dhabi není kult prokazován ani Bohu křesťanů, ani onomu islámskému, nýbrž božství laickému, „lidskému bratrství. Nestojíme tu před „duchem Assisi“, který ve svém synkretismu uznával nicméně nadřazenost dimenze náboženské nad onou sekulární, nýbrž stojíme před potvrzením indiferentismu.

V žádném bodě totiž se nedává najevo metafyzický základ hodnot míru a bratrství, na který se dokument ustavičně odvolává. Když dokument tvrdí, že pluralismus a různost náboženství, barvy, pohlaví, rasy a jazyka jsou moudrá Boží vůle, s jakou Bůh stvořil lidské bytosti, nevyznává se tím ekumenismus odsouzený Piem XI. v Mortalium animos (1928), nýbrž náboženský indiferentismus odsouzený encyklikou Lva XIII. Libertas (20. června 1888). která zavrhuje doktrinální systém, který učí, že každý může svobodně vyznávat náboženství, jaké se mu líbí, nebo nevyznávat vůbec žádné.

V prohlášení z Abu Dhabi křesťané a muslimové se podřizují kardinálnímu principu masonerie, podle kterého hodnoty jako svoboda a rovnost francouzské revoluce by měly ve své syntéze představovat naplnění všeobecného bratrství. Ahmad Al-Tayyeb, který redigoval text čtyřručně s papežem Františkem, je jeden ze šejků a dědiců bratrství Sufi Velkého Egyptu uvnitř islámského světa. Universita Al Azhar, jejímž je rektorem, charakterizuje jeho návrh ezoterismu Sufi jako „počáteční most mezi zednářstvím Východu a Západu (srov. Gabriel Mandel, Federico II, il sufismo e la massoneria, Tipheret, Acireale 2013).

Dokument naléhavým způsobem a opakovaně žádá světové lídry, tvůrce mezinárodní politiky a světové ekonomiky, intelektuály, filozofy a lidi náboženství, umělce, pracovníky médií a lidi v kultuře, aby se přičinili o obhajobu kultury tolerance, soužití a míru. Projevujepevné přesvědčení, že pravé náboženské nauky vítají, aby byly zakotveny v hodnotách míru; usilovaly uchovat hodnoty vzájemného poznávání, lidského bratrství a společného soužití.

Takové hodnoty, zdůrazňuje se, jsou kotvou záchrany pro všechny. Proto katolická církev a Al -Azhar žádají, aby tento dokument se stal předmětem bádání a úvah na všech školách, univerzitách, a institutech formace s cílem přispět k vytvoření nových generací, které přinesou dobro a mír a budou všude hájit práva utlačených a těch posledních.

11. dubna u Sv. Marty ve Vatikánu byl dokument zpečetěn symbolickým gestem. František provedl prostraci před politickými lídry ze Súdánu, políbil jejich nohy a vyzýval k míru. Toto gesto vyjadřuje podrobení se politické moci a odmítnutí Královské důstojnosti našeho Pána Ježíše Krista. Ten, kdo představuje Krista, při jehož jménu pokleká každé koleno na nebi i na zemi (Fil 2,10), má přijímat hold od lidí a národů a nikdy nemůže sám tento hold nikomu prokazovat.

Zaznívají zde slova Pia XI. z encykliky Quas primas:

Ó, jaké štěstí by zavládlo na světě, kdyby se všichni jednotliví lidé, rodiny i státy nechaly řídit Kristem! „Potom konečně — abychom užili slov, která pronesl náš předchůdce Lev XIII. před 25 lety ke všem biskupům — bude možno vyhojiti tolik ran; pak právo nalezne svou dřívější autoritu, obnoví se krásný mír, klesnou meče a zbraně vypadnou z rukou, když všichni ochotně přijmou vládu Kristovu a budou ho poslouchat, a každý jazyk bude vyznávat, že Pán Ježíš Kristus je ve slávě Boha Otce“ (Enc.„Annum sanctum" z 25. května 1899).

Takové gesto, jaké provedl papež František u Svaté Marty, popírá vznešené křesťanské tajemství vtělení, umučení a smrti našeho Pána Ježíše Krista, jediného Spasitele a Vykupitele lidstva. Popřením tohoto tajemství je popřeno spásonosné poslání církve, povolané evangelizovat a civilizovat svět. Synod o Amazonii, který bude zahájen v říjnu, bude novou etapou odmítání tohoto poslání církve, tedy také poslání Kristova náměstka? Poklekne papež František před představiteli indiánského lidu? Požádá je, aby předali církvi kmenovou moudrost svých předáků?

To, co je jisté, je, že tři dny poté, co 15. dubna katedrála Notre Dame, realistický obraz Církve zachvátily plameny, strávily jeho věž a nechaly nedotčené jeho základy. Neznamená to, že i přes zhroucení vrcholů církve její božská struktura odolává a nic ji nemůže zbourat? Jeden týden nato další událost otřásla veřejným katolickým míněním: Série atentátů, provokovaných vyznavači stejného náboženství, kterému se papež Bergoglio podrobuje, přeměnily Velikonoce a zmrtvýchvstání v den Umučení pro všeobecnou církev se 310 mrtvými a 550 zraněnými.

Oheň dříve než strávil těla, strávil iluze o katolících, kteří s potlesky a kytarami intonují aleluja, zatímco církev prožívá svůj Velký pátek a Bílou sobotu. Někdo by mohl namítat, že atentátníci ve Srí Lance, i když to byli muslimové, nepředstavují islám, Ale ani imám z Al Azhar, který podepsal dokument míru a bratrství, nepředstavuje celý islám. Papež František naopak jistě představuje katolickou církev. Jak dlouho ještě?

Není pravého bratrství mimo ono nadpřirozené, které se nerodí ze svazku s lidmi, ale s Bohem (1Sol 1,4). Stejně tak není možný mír mimo pokoj křesťanský, protože pramenem pravého pokoje je Kristus, vtělená Moudrost, který přišel zvěstovat pokoj těm, kteří jste byli daleko, i těm, kteří byli blízko (Ef 2,17). Mír je Boží dar, který lidstvu přinesl Ježíš Kristus, Syn Boha, svrchovaného Pána nebe i země.

Katolická církev, kterou založil, je nejvyšší pokladnicí pokoje, protože je strážcem pravdy a mír se zakládá na pravdě a spravedlnosti. Neomodernismus zasetý do vrcholů církve, hlásá falešný mír a falešné bratrství. Ale falešný mír vede ve světě k válce, tak jako falešné bratrství vede ke schizmatu, které je válkou uvnitř církve.

Luigi Orione 25. června 1913 dramaticky předpověděl: U modernismu a polomodernismu to nekončí, dříve nebo později se přejde k protestantismu a ke schizmatu uvnitř církve, které bude tím nejstrašnějším, jaké svět ještě neviděl (Scritti vol 43, str.53) 53).

Roberto de Mattei, Corrispondenza Romana

904 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Přátelé, pomozte, prosím, a přispějte na dobrou věc...Bude vám zle. Paříž se stala pos.ranou špinavou dírou. Vládne tam právo šáría, drogy a páchne jako Afrika. Podívejte se, než to video smažouTehdy se Havel dozvěděl, že se stane prezidentem… George Soros hovoří o svých setkáních s Václavem Havlem a Karlem Schwarzenbergem…I my jsme jako Salvini posedlí ochranou hranic a bezpečností českých občanůManipulátoři manipulují: Prohlášení Víta Jedličky o vynutitelnosti zavedení eura v České republice čistě z vůle Bruselu je pravdivé. Odhalení webu Manipulátoři, že jde o dezinformaci, odhaluje spíš Manipulátory

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmu

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

V Africe masové vyvražďují černoši bělochy a Evropě je to jedno. Začnou brzy vraždit bělochy i v Evropě?Britská policie šikanuje lidi, kteří jsou obvinění z nenávisti. K obvinění stačí veřejně odmítnout ideologií LGBT

FreeGlobe.cz

Šílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Agent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituályNová šéfová Evropské centrální banky Christine Lagardeová je součást zkorumpované mafie státních úředníků

ParlamentniListy.cz

„Pražská kavárna se nad ním ofrňuje, ale oživí vám preference.“ Jiří Paroubek radí ČSSD místo Šmardy nasadit velice známou tvářDalší vývoj kolem vlády? Třeba tento: Ringo Čech na kulturu? Pozapomenuté řešení, které už tu bylo. Nebo Babiš počká, až ČSSD odejde...
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění