Státní převrat v plném proudu: Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman, včera na odstřel, dnes sám se zbraní v ruce jde po krku “svému” šéfovi! Vyhrocená situace může přimět premiéra Babiše k razantnímu kroku

Autor: Ondřej Höppner | Publikováno: 4.6.2019 | Rubrika: Zamyšlení
USA

 

No vida, jak se nám to pěkně hrotí! Ještě včera byl nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman na odstřel a dnes je to on, kdo jde svému šéfovi po krku. Ocitáme se v oku hurikánu smělého pokusu o státní převrat, který je barevnou revolucí jako podle učebnice. Mýdlovou revolucí.

Do značné míry to připomíná situaci ve Venezuele, jen tu nehrají hlavní roli vojáci, ale nejvyšší státní úředníci s razítky a paragrafy místo granátů a minometů.

Zapomeňte na zpackané pokusy a náběhy do plných jako byla čajíčková kauza Čapí hnízdo nebo odpudivý únos Babišova syna. Tohle je jiná káva. Tohle je revoluce.

Na počátku je, jak už to v barevných revolucích bývá, mýdlová bublina, která by se snad mohla změnit v obří mýdlo, které by zavalilo celou plovárnu, ale zatím jen to pořád jen a jen bublina a bublinou zřejmě i zůstane, dokud nepraskne.

Touto první bublinou byla virtuální hrozba odvolání šéfa státních zástupců Pavla Zemana. Tuto možnost již odmítla jeho nadřízená nová ministryně spravedlnosti i její nadřízený ministr Babiš. Nikdy nic takového nebylo v plánu. A vida, jak se nám pan státní zástupce oklepal! Bublina se mezitím virtuálně proměňuje v mýdlo, na němž se (mnozí nevědomky) podílí pod nozdrami oře svatého Václava tisíce lidí.

Fáze II

Souběžně s demonstracemi, pořádanými aktivistickými organizacemi na virtuální téma vypouštějí média (Hospodářské noviny) druhou bublinu – a tady už to začíná být vážné, protože dvě bubliny, to už je skoro (!) mýdlo!

Onou druhou bublinou je přípravná zpráva Evropské komise (velín Evropské unie), ze které nic nevyplývá, protože je přípravná a možná z ní ani nic nevyplyne, protože se to ještě musí prošetřit. Zkrátka: Na konečný verdikt si ještě musíme počkat (geduldig sein): měsíce, roky, možná i déle… A možná se ani nikdy nedočkáme. Koneckonců se teď po evropských volbách bude volit komise nová, takže…

V tomto okamžiku projevuje nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman nečekanou horlivost. Je jako partyzán v první linii, který se vrhá do střel. „Zpracujeme vlastní analýzu,“ uvedl a dodal, že se zatím nebude vyjadřovat k tomu, zda premiér Babiš spáchal trestný čin.

To se nám to pěkně otočilo. Jako na obrtlíku. Na začátku demonstrací byla neexistující hrozba, že chce dát Babiš panu P. Zemanovi padáka a nyní je to P. Zeman, kdo chce dát padáka Babišovi!

Co na to Babiš?

Ten pro své noviny MF Dnes uvedl:

„Nechce se mi věřit, že by odborník na úrovni nejvyššího státního zástupce  docházel k tak ukvapeným závěrům, místo toho aby počkal na finální verdikt. Touto svou horlivou iniciativou nectí pravidla řádného a spravedlivého procesu. Skutečně nevím, jaká je jeho motivace.“

Slyšíte jak vítr pleská o padák? Aby to celé dávalo smysl, aby se bubliny proměnily v mýdlo, MUSÍ tým šéfa státních zástupců Pavla Zemana dojít k závěru, že premiér spáchal trestný čin a vrátí miliardy. Pokud se tak nestane, zůstanou bubliny bublinami do té chvíle, než zase splasknou – a koupaliště bude zachráněno!

Klidně se tedy může stát, že premiér Babiš ve spolupráci s ministryní spravedlnosti P. Zemanovi padáka opravdu dá a v časové smyčce se opravdu stane se to, proti čemu se původně demonstrovalo v době, kdy to byla fikce.

Není sporu o tom, že Babiš není ve střetu zájmu, samozřejmě, že je. Stejně tak ovšem není sporu ani o tom, že je dost chytrý, aby se to NIKDY nepodařilo dokázat. A pokud se to nepodaří dokázat, tak NENÍ ve střetu zájmu, i když je to jasné na první pohled i přes plot koupaliště.

„Jedna z možných definic barevných revolucí by mohla znít tak, že demonstranti na ulicích a náměstích korigují výsledky demokratických voleb, protože s nimi nesouhlasí,“píše v pěkném komentáři bývalý diplomat Jaroslav Bašta.

Klíčová slova: pravdoláska  | Babiš  | USA
1850 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Strašné. 88letý Rolf je ve Švédsku bezdomovcem, ač migranti dostanou všechno zdarma. Podívejte se Jeden muž blízký papeži – a tolik zlaArabština je hlavním jazykem v některých švédských školkáchPomozte nám, prosím, bez Vás to nedáme. Byla by škoda, kdybychom po 15 letech existence museli skončitVystoupení z Evropské unie je výhodné. Zde máte fakta

euServer.cz

Čeho všeho se chvilkaři budou muset ještě dopustit, než na ně padne zákon?Levice opustila pracující třídu a přeběhla k migrantům, k LGBT a posedlostí Gretou, hořekují švédští komunisté

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaNulová tolerance pro vydírání ekoteroristů. U mne je tolerance vůči těmto šílencům na bodě nula. Ustupovat jim znamená jejich trestné činy legitimizovat

Eurabia.cz

Imigrantská mafie si udělala z Británie harémProč Babiš neposlal armádu na ilegální imigranty, ale posílá jí na Čechy? A budou do nás střílet?

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

V kanceláři ombudsmana to pořádně vře. Šimůnková veřejně sestřelila Křečka. A toto následovaloDoktor Macek se neudržel: ČT24 nás od rána do večera straší koronavirem a pak...
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění