Demonstrace Milion chvilek: Nejde o Babiše, ale o Benešovy dekrety. V sázce je majetek za stovky miliard. Sudetští Němci v pozadí protestů?

Autor: Ondřej Höppner | Publikováno: 22.6.2019 | Rubrika: Zamyšlení
SDP

 

Německá strana prohlašuje, že Benešovy dekrety patří na smetiště dějin, česká strana trvá na jejich platnosti. Tlak na zrušení dekretů z německé strany je trvalý a po roce 89 mu čelil každý český prezident a premiér. Šance na zrušení dekretů a přesunu obrovského majetku do německých rukou výrazně vzrostla vznikem Evropské unie v roce 1993, která přišla s relativizováním hranic, vytvářením závazků pomocí dotací, rozmělňování struktury obyvatelstva.

Sudetoněmecký den před vyprodaným stadiónem. Všimněte si nápisu vzadu Budweis (České Budějovice)

Česká strana zabavila majetek sudetských Němcům jako důsledek války, rozpoutané Německem, při kterých přišlo o život 365 tisíc Čechoslováků (koncentráky, mučení, vypalování vesnic). Častým argumentem pro zrušení dekretů je “čas” a “nespravedlnost principu kolektivní viny”. Na to bývá v celku srozumitelná odpověď: “Tys mi vyvraždil rodinu, tak jsem ti vzal dům.”

V případě zrušení Benešových dekretů je sázce asi pětina republiky

Na válečných reparacích dluží Německo České republice odhadem 15 miliard korun za zcela zjevné a prokazatelné škody. Vhledem k tomu, že od konce války uplynulo 74 let, není příliš pravděpodobné, že by se Německo chytlo za nos.

 

Propojení agentury Milion chvilek na sudetoněmecký landmanšaft (a vlastně na celou německou politickou scénu včetně AfD) je obtížně prokazatelné, ale množí se důkazy o její existenci (sudetoněmecké školení v Mariánských lázních – Marienbad).

Demonstrace bývají spojovány s politickými stranami, jejichž propojení na Německo jsou zjevné. TOP 09 (Schwarzenberg), Piráti (Antifa, němečtí Zelení), Praha sobě (Ackerman Gemeinde a Konrad Adenauer Stiftung) a KDU/ČSL (obecně smíření a odpouštění).

Nejčastější odpověď na otázku “Proč chcete demisi Babiše” zní: “Protože je to křivák.” Hloubavější demonstranti také zmiňují střet zájmů a nečekanou výměnu ministra spravedlnosti. Hnutí ANO premiéra Andreje Babiše navzdory silné mediální masáži zvítězilo s velkou převahou v několika posledních volbách a má trvalou podporu kolem 30 % voličů. Není důvod se domnívat, že tento triumf nezopakuje i příště.

Je děsivé, jak snadné je vytvořit masové protesty, když se dovedně pojmenuje nepřítel a vyvolají emoce. K tomu je ovšem kromě sociálních síti třeba spolupráce médií, v tomto případě České televize, mediální skupiny Zdeňka Bakaly a skupiny rekrutované z novinářů nynějších Bakalových novin MF Dnes.

Na Babiše už vyzkoušeli co se dalo (únos syna, střet zájmů, zneužití dotací, tajné nahrávky Juliuse Šumana atd.), ale on (was für Pech!) nejenže všechno přestál, ale i posílil. Neustálé útoky drží Babiše k kurzy, zatímco strůjci útoků neustále oslabují. V tom se politická kariéra Andreje Babiše velmi podobá osudu prezidenta USA Donalda Trumpa (střet zájmů, nahrávka ze šatny, Rusko, zlatý déšť…)

Žádná strana od roku 89 se v České republice pod takovým tlakem stabilněnedržela na úrovni 30 % procent podpory jako hnutí ANO Andreje Babiše. Buď je to tím, že je Babiš tak skvělý, nebo někde soudruzi dělají chybu (v 90. letech byla v podobné pozici ODS, ale ta měla podporu médií – České televize a stranické MF Dnes).

Německo má přitom na Andreje Babiše velmi silnou páku. Babišův Agrofert má ve městě Wittenberg v Sasku-Anhaltsku jednu z největších agrochemických firem v Evropské unii. Agrofert Deutschland je dodavatelem hnojiv pro německé dotované zemědělce. A závisí jen a jen na německé vládě, zda tím dodavatelem Babiš zůstane i nadále.

Proto se například Němcům podařilo Andreje Babiše přinutit, aby po volbách ustoupil od “přirozené” koalice SPD a KSČM, a místo toho začal podruhé jednat s protinárodní ČSSD a dokonce jim postoupil klíčové ministerstvo vnitra.

Německá politika se drží pravidla nevměšování do záležitostí jiných zemí. Především v České republice jde o velmi citlivý problém, který stál například významné body Karla Schwarzenberga v souboji s Milošem Zemanem v boji o prezidentský post v roce 2013.

Proto Německo volí cestu instalace proněmeckých politiků v Česku, pořádání workshopů, seminářů, přednášek, konferencí, kulatých stolů, debat, dialogů, diskuzních panelů, mediálních programů, publikací, brožur, knih… to všechno s cílem postupného a systematického rozmělňování historických skutečností.

Tlak zesiluje do maxima právě v této době, kdy mizí generace, která válku zažila na vlastní kůži, a dějiny se stávají majetkem jejich vykladačů.

V sázce nejsou co nejlepší česko – německé vztahy, protože ty jsou zcela korektní – tam už nefungoval faktor času. Jde především peníze a majetek v astronomické částce ve stovkách miliard korun. Majetek sudetských Němců je jednou ze skrytých priorit Evropské unie.

Zrušení Benešových dekretů a vrácení obrovského majetku sudetským Němcům je však možné jen bez premiéra Babiše a bez prezidenta Zemana. Příští parlamentní volby jsou v roce 2021, prezidentské volby budou 2023.

 

Transparentní účet Agentury Milion chvilek pro pobavení ZDE 

 

Klíčová slova: sudetští Němci
2585 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Řekové našli pod Aténami tunel plný zbraní, zatýkají turecké teroristyČR nezíská dodatečnou víc než miliardu eur z rozpočtu EU, nejedná se o nové prostředkyPomozte nám, prosím, bez Vás to nedáme. Byla by škoda, kdybychom po 15 letech existence museli skončitVirus totálního blbství: USA se zničí samy. Učit se budete jen o islámu a černoších. Pryč s hnusnou evropskou rasistickou klasikou! Na sever Čech přichází stále více Romů ze Slovenska. Za stěhováním jsou hlavně výrazně vyšší sociální dávky a pro muže dostupná práce načerno

euServer.cz

Podpora migrace na západě Evropy kvůli zjevné neochotě migrantů podrobit se omezením, zkomplikuje průběh epidemie. Co se stane, až následná hospodářská krize omezí jejich sociální podporu...Přežije EU pandemii?

ePortal.cz

Ještě v pátek 6. března demonstrovalo v Bruselu několik tisíc mladých lidí v čele s Gretou Thunbergovou za účinnější boj proti klimatickým změnám. Přitom již ke 2. březnu bylo v Evropě hlášeno již 2199 nakažených... Koronavirus jako chřipka, neomarxismus jako mor

Eurabia.cz

Koronavirus: USA vyzývají lékaře všech zemí světa, ať v pandemii Covid19 opustí svoji vlast a urychleně jdou léčit AmeričanyNerozumím tomu. EU na nás kašle, NATO na nás kašle, a my stále "plníme závazky vůči spojencům"

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Primář Brančík: Koronavirus. Jde o vážnou věc! Je zcela nesmyslné v této situaci vykřikovat něco o lidských právech a právu na volný pohybPolitickým neziskovkám už ani korunu! Padla výzva premiérovi. A je zde otevřený dopis
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění