reklama

Demonstrace Milion chvilek: Nejde o Babiše, ale o Benešovy dekrety. V sázce je majetek za stovky miliard. Sudetští Němci v pozadí protestů?

Autor: Ondřej Höppner | Publikováno: 22.6.2019 | Rubrika: Zamyšlení
SDP

 

Německá strana prohlašuje, že Benešovy dekrety patří na smetiště dějin, česká strana trvá na jejich platnosti. Tlak na zrušení dekretů z německé strany je trvalý a po roce 89 mu čelil každý český prezident a premiér. Šance na zrušení dekretů a přesunu obrovského majetku do německých rukou výrazně vzrostla vznikem Evropské unie v roce 1993, která přišla s relativizováním hranic, vytvářením závazků pomocí dotací, rozmělňování struktury obyvatelstva.

Sudetoněmecký den před vyprodaným stadiónem. Všimněte si nápisu vzadu Budweis (České Budějovice)

Česká strana zabavila majetek sudetských Němcům jako důsledek války, rozpoutané Německem, při kterých přišlo o život 365 tisíc Čechoslováků (koncentráky, mučení, vypalování vesnic). Častým argumentem pro zrušení dekretů je “čas” a “nespravedlnost principu kolektivní viny”. Na to bývá v celku srozumitelná odpověď: “Tys mi vyvraždil rodinu, tak jsem ti vzal dům.”

V případě zrušení Benešových dekretů je sázce asi pětina republiky

Na válečných reparacích dluží Německo České republice odhadem 15 miliard korun za zcela zjevné a prokazatelné škody. Vhledem k tomu, že od konce války uplynulo 74 let, není příliš pravděpodobné, že by se Německo chytlo za nos.

 

Propojení agentury Milion chvilek na sudetoněmecký landmanšaft (a vlastně na celou německou politickou scénu včetně AfD) je obtížně prokazatelné, ale množí se důkazy o její existenci (sudetoněmecké školení v Mariánských lázních – Marienbad).

Demonstrace bývají spojovány s politickými stranami, jejichž propojení na Německo jsou zjevné. TOP 09 (Schwarzenberg), Piráti (Antifa, němečtí Zelení), Praha sobě (Ackerman Gemeinde a Konrad Adenauer Stiftung) a KDU/ČSL (obecně smíření a odpouštění).

Nejčastější odpověď na otázku “Proč chcete demisi Babiše” zní: “Protože je to křivák.” Hloubavější demonstranti také zmiňují střet zájmů a nečekanou výměnu ministra spravedlnosti. Hnutí ANO premiéra Andreje Babiše navzdory silné mediální masáži zvítězilo s velkou převahou v několika posledních volbách a má trvalou podporu kolem 30 % voličů. Není důvod se domnívat, že tento triumf nezopakuje i příště.

Je děsivé, jak snadné je vytvořit masové protesty, když se dovedně pojmenuje nepřítel a vyvolají emoce. K tomu je ovšem kromě sociálních síti třeba spolupráce médií, v tomto případě České televize, mediální skupiny Zdeňka Bakaly a skupiny rekrutované z novinářů nynějších Bakalových novin MF Dnes.

Na Babiše už vyzkoušeli co se dalo (únos syna, střet zájmů, zneužití dotací, tajné nahrávky Juliuse Šumana atd.), ale on (was für Pech!) nejenže všechno přestál, ale i posílil. Neustálé útoky drží Babiše k kurzy, zatímco strůjci útoků neustále oslabují. V tom se politická kariéra Andreje Babiše velmi podobá osudu prezidenta USA Donalda Trumpa (střet zájmů, nahrávka ze šatny, Rusko, zlatý déšť…)

Žádná strana od roku 89 se v České republice pod takovým tlakem stabilněnedržela na úrovni 30 % procent podpory jako hnutí ANO Andreje Babiše. Buď je to tím, že je Babiš tak skvělý, nebo někde soudruzi dělají chybu (v 90. letech byla v podobné pozici ODS, ale ta měla podporu médií – České televize a stranické MF Dnes).

Německo má přitom na Andreje Babiše velmi silnou páku. Babišův Agrofert má ve městě Wittenberg v Sasku-Anhaltsku jednu z největších agrochemických firem v Evropské unii. Agrofert Deutschland je dodavatelem hnojiv pro německé dotované zemědělce. A závisí jen a jen na německé vládě, zda tím dodavatelem Babiš zůstane i nadále.

Proto se například Němcům podařilo Andreje Babiše přinutit, aby po volbách ustoupil od “přirozené” koalice SPD a KSČM, a místo toho začal podruhé jednat s protinárodní ČSSD a dokonce jim postoupil klíčové ministerstvo vnitra.

Německá politika se drží pravidla nevměšování do záležitostí jiných zemí. Především v České republice jde o velmi citlivý problém, který stál například významné body Karla Schwarzenberga v souboji s Milošem Zemanem v boji o prezidentský post v roce 2013.

Proto Německo volí cestu instalace proněmeckých politiků v Česku, pořádání workshopů, seminářů, přednášek, konferencí, kulatých stolů, debat, dialogů, diskuzních panelů, mediálních programů, publikací, brožur, knih… to všechno s cílem postupného a systematického rozmělňování historických skutečností.

Tlak zesiluje do maxima právě v této době, kdy mizí generace, která válku zažila na vlastní kůži, a dějiny se stávají majetkem jejich vykladačů.

V sázce nejsou co nejlepší česko – německé vztahy, protože ty jsou zcela korektní – tam už nefungoval faktor času. Jde především peníze a majetek v astronomické částce ve stovkách miliard korun. Majetek sudetských Němců je jednou ze skrytých priorit Evropské unie.

Zrušení Benešových dekretů a vrácení obrovského majetku sudetským Němcům je však možné jen bez premiéra Babiše a bez prezidenta Zemana. Příští parlamentní volby jsou v roce 2021, prezidentské volby budou 2023.

 

Transparentní účet Agentury Milion chvilek pro pobavení ZDE 

 

Klíčová slova: sudetští Němci
1448 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Další zpráva z bruselského Kocourkova...Německo: Počet útoků nožem kvůli přílivu imigrantů láme rekordy. Fakta jsou naprosto děsiváNěkdy je lepší selský rozum ze čtvrté cenové, než všechna nažehlená moudrost v nóbl kavárně. Za sebe mohu slíbit, že z pojetí svobody, kterému jsem se naučil v devadesátých letech, neslevímOrbán prosazuje protimigrační spolupráci mezi Estonskem a Maďarskem, ale i mezi Visegrádem a Pobaltskými státyMaďarský premiér Orbán takto vyběhnul s delegací Spojených států... Šlo o Rusko

euServer.cz

Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslné

ePortal.cz

Smutná realita Palestinské samosprávy- „je nás tisíce ochotných zabíjet“Tomáš Klus chátrá. Chce se stát domovníkem, kuchařem, nebo odchází do ústraní?

Eurabia.cz

Jak zastavit oteplování planety? Je nutné přijmout okamžitý zákaz kosmického zářeníMatka dívky zavražděné islamisty v Maroku: "Nejspravedlnější by bylo vynést nad těmi zvířaty trest smrti"

FreeGlobe.cz

Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)Zoufalí Katalánci zaútočili na středisko pro uprchlíky (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životMilióny obětí podvodu s cholesterolem. Vejce a tučná jídla potřebujeme! Impotence a infarkty v důsledku "zdravé výživy? Kudy z toho? Nespoléhejme na vědce, ale na rozum

eOdborar.cz

Nová šéfová Evropské centrální banky Christine Lagardeová je součást zkorumpované mafie státních úředníkůAndrej Babiš a konflikt zájmů

ParlamentniListy.cz

Pamatujete intervence? ČNB nyní podle Markéty Šichtařové chystá ještě větší hloupostMoravec chtěl pitvat Babišův audit, ale narazil. A zněla Havlova slova
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění