reklama

„Bože můj, to je vůl!“ Mediální expert Štěpánek se vysmál Jiřímu Drahošovi kvůli Číně

Autor: odjinud | Publikováno: 26.6.2019 | Rubrika: Politika
Drahoš

Senátor Jiří Drahoš na Facebooku připomněl, že před 70 lety vyšla slavná kniha 1984 George Orwella.

Varoval před cenzurou a vymýváním mozků, přičemž prstem ukázal na Čínu. To rozlítilo mediálního experta Petra Štěpánka.

„Válka je mír, svoboda je otroctví, nevědomost je síla. Před 70 lety poprvé vyšlo jedno z nejvýznamnějších děl světové literatury. George Orwell v něm varoval před nebezpečím cenzury, vymývání mozků a absolutní kontroly obyvatel. Co by asi dnes řekl na fungování Velkého bratra v zemích jako je třeba Čína?“ napsal na svém Facebooku Jiří Drahoš.

Drahoš poukazuje na světovou literární klasiku, v níž autor popisoval formy totalitního zřízení státu. Ve své době se mělo jednat o karikaturu Sovětského svazu. Dílo mělo být varováním pro západní svět.

Vladimir Putin a Si Ťin-pching na slavnostním večeru při příležitosti 70. výročí navázání diplomatických vztahů mezi Ruskem a Čínskou lidovou republikou v lóži ve Státním akademickém Velkém divadle.

Jiný názor na současnou situaci ale v této souvislosti vyjádřil vážený mediální expert Petr Štěpánek. Ten říká, že spíš než Čínu bychom měli pozorně sledovat fungování Evropské unie.

„Bože můj, to je vůl! Kdyby se radši staral, co by Orwell řekl na fungování Evropské unie a naší země, a ne jak to vedou kdesi v Tramtárii s úplně jinou historií, tradicí a zvyklostmi,“ komentoval slova Drahoše Štěpánek, který se nedávno vrátil z cesty po Číně.

Senátor Jiří Drahoš má pravděpodobně na mysli sociální bodový systém, který je zaváděn v některých částech Čínské lidové republiky. Ten je například spojen i s velmi přísným sledováním chování čínských občanů ve veřejném prostoru za pomoci kamer.  

Drahoš ukazuje na Čínu, přehlíží ale podobné sledovací programy amerických tajných služeb, například NSA. Na obrovský sledovací program vedený proti občanům a politikům ze strany USA a jejich tajných služeb před několika lety upozornil whistleblower Edward Snowden. Ten se od té doby před americkými úřady skrývá na území Ruské federace.

„Snowden si přál, aby se pozornost věnovala jeho poselství, nikoli poslíčkovi. Mýlil se, protože svět se více zajímal o to „zabij poslíčka, zabiješ zprávu". USA se do Snowdena pustily tvrdě, nazývaly ho zrádcem, profilovaly ho jako nic neznamenajícího špionka — to ale není pravda,“ řekl na konci roku 2016 o Edwardu Snowdenovi slavný americký režisér Oliver Stone.

Bývalý americký špion dostal za svůj čin v minulosti i cenu za přínos k ochraně svobody slova.

O amerických programech na sledování lidí hovořil Sputnik během Jaltského mezinárodního ekonomického fóra i s předním ruským IT expertem Igorem Ašmanovem. Ten prohlásil, že je přesvědčen, že USA mají intenzivní sledovací programy již od konce 80. let minulého století.

„Nevím, zdali se to smí v Česku říkat. Můj osobní názor je takový, že Američané to (sledování – red.) dělají již od konce 80. let pomocí systému Echelon a všechny evropské činitele mají dávno „zmáknuté“. Všechny. Jen se na ně podívejte, jak jsou všichni servilní. Oni jen plní příkazy. Kdo tahá do Evropy migranty proti vůli evropských národů? – Evropští činitelé,“ řekl tehdy Ašmanov na otázku o čínských programech sledování mobilních zařízení ve spojení s kauzou Huawei.

www.ac24.cz

Klíčová slova: Čína
1770 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Německo: Šokující autocenzura. Lidé se bojí na veřejnosti mluvit o imigraci a islámu. Za kritiku islámu a imigrace Vás zavřou do vězení!Tohle všechno jsou podle Babiše znaky „velké kompetence“ Ursuly von der Leyenové? Spojené státy evropské, kritika obrany před imigrací, Euro-Wehrmacht a Bilderberg?Na západní Evropě a Německu vidíme v praxi smrtelné důsledky masové imigrace, islamizace a multikulturalismuVážení čtenáři EUportalu, Pokud se situace v horizontu jednoho či dvou měsíců nezlepší, budeme postupně muset výrazně omezovat činnost...Řízená migrace je potvrzena. Neziskovky obcházejí zákony a pod rouškou zachraňování pašují lidi do Evropy. Německo tlačí na Itálii, aby této praxi nebránila

euServer.cz

Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslné

ePortal.cz

Vyšší daně – dražší bydlení!Veřejnoprávní médium jako domácí hřiště pro radikální ekologisty?

Eurabia.cz

Potvrzeno: Google manipuluje s cílem ovlivnit volby ve prospěch neomarxistů! Fotografie jako vzkaz Slovákům. Slováci si zvolili prezidentku, které islám a islamizace Slovenska nevadí

FreeGlobe.cz

Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)Zoufalí Katalánci zaútočili na středisko pro uprchlíky (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životMilióny obětí podvodu s cholesterolem. Vejce a tučná jídla potřebujeme! Impotence a infarkty v důsledku "zdravé výživy? Kudy z toho? Nespoléhejme na vědce, ale na rozum

eOdborar.cz

Nová šéfová Evropské centrální banky Christine Lagardeová je součást zkorumpované mafie státních úředníkůAndrej Babiš a konflikt zájmů

ParlamentniListy.cz

Pamatujete intervence? ČNB nyní podle Markéty Šichtařové chystá ještě větší hloupostMoravec chtěl pitvat Babišův audit, ale narazil. A zněla Havlova slova
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění