„Bože můj, to je vůl!“ Mediální expert Štěpánek se vysmál Jiřímu Drahošovi kvůli Číně

Autor: odjinud | Publikováno: 26.6.2019 | Rubrika: Politika
Drahoš

Senátor Jiří Drahoš na Facebooku připomněl, že před 70 lety vyšla slavná kniha 1984 George Orwella.

Varoval před cenzurou a vymýváním mozků, přičemž prstem ukázal na Čínu. To rozlítilo mediálního experta Petra Štěpánka.

„Válka je mír, svoboda je otroctví, nevědomost je síla. Před 70 lety poprvé vyšlo jedno z nejvýznamnějších děl světové literatury. George Orwell v něm varoval před nebezpečím cenzury, vymývání mozků a absolutní kontroly obyvatel. Co by asi dnes řekl na fungování Velkého bratra v zemích jako je třeba Čína?“ napsal na svém Facebooku Jiří Drahoš.

Drahoš poukazuje na světovou literární klasiku, v níž autor popisoval formy totalitního zřízení státu. Ve své době se mělo jednat o karikaturu Sovětského svazu. Dílo mělo být varováním pro západní svět.

Vladimir Putin a Si Ťin-pching na slavnostním večeru při příležitosti 70. výročí navázání diplomatických vztahů mezi Ruskem a Čínskou lidovou republikou v lóži ve Státním akademickém Velkém divadle.

Jiný názor na současnou situaci ale v této souvislosti vyjádřil vážený mediální expert Petr Štěpánek. Ten říká, že spíš než Čínu bychom měli pozorně sledovat fungování Evropské unie.

„Bože můj, to je vůl! Kdyby se radši staral, co by Orwell řekl na fungování Evropské unie a naší země, a ne jak to vedou kdesi v Tramtárii s úplně jinou historií, tradicí a zvyklostmi,“ komentoval slova Drahoše Štěpánek, který se nedávno vrátil z cesty po Číně.

Senátor Jiří Drahoš má pravděpodobně na mysli sociální bodový systém, který je zaváděn v některých částech Čínské lidové republiky. Ten je například spojen i s velmi přísným sledováním chování čínských občanů ve veřejném prostoru za pomoci kamer.  

Drahoš ukazuje na Čínu, přehlíží ale podobné sledovací programy amerických tajných služeb, například NSA. Na obrovský sledovací program vedený proti občanům a politikům ze strany USA a jejich tajných služeb před několika lety upozornil whistleblower Edward Snowden. Ten se od té doby před americkými úřady skrývá na území Ruské federace.

„Snowden si přál, aby se pozornost věnovala jeho poselství, nikoli poslíčkovi. Mýlil se, protože svět se více zajímal o to „zabij poslíčka, zabiješ zprávu". USA se do Snowdena pustily tvrdě, nazývaly ho zrádcem, profilovaly ho jako nic neznamenajícího špionka — to ale není pravda,“ řekl na konci roku 2016 o Edwardu Snowdenovi slavný americký režisér Oliver Stone.

Bývalý americký špion dostal za svůj čin v minulosti i cenu za přínos k ochraně svobody slova.

O amerických programech na sledování lidí hovořil Sputnik během Jaltského mezinárodního ekonomického fóra i s předním ruským IT expertem Igorem Ašmanovem. Ten prohlásil, že je přesvědčen, že USA mají intenzivní sledovací programy již od konce 80. let minulého století.

„Nevím, zdali se to smí v Česku říkat. Můj osobní názor je takový, že Američané to (sledování – red.) dělají již od konce 80. let pomocí systému Echelon a všechny evropské činitele mají dávno „zmáknuté“. Všechny. Jen se na ně podívejte, jak jsou všichni servilní. Oni jen plní příkazy. Kdo tahá do Evropy migranty proti vůli evropských národů? – Evropští činitelé,“ řekl tehdy Ašmanov na otázku o čínských programech sledování mobilních zařízení ve spojení s kauzou Huawei.

www.ac24.cz

Klíčová slova: Čína
1998 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Francie je díky islámu, masové imigraci a sluníčkářům i Macronovi v rozkladu a směřujeme k úplnému kolapsu. Mění se v totalitní a islamizovaný stát chránící muslimské násilníky a trestající vlastenceNarůstající počty cizinců u nás jsou ohromující . V každém případě je jisté, že v českých zemích dnes žije více cizinců a migrantů než kdykoli v předchozí historiiKaždý, chudý i bohatý, může díky sluníčkářům a islamizaci přijít o vše…Karel Gott varoval před totalitní světovládou zednářů a iluminátů: Naplní se orwellovské vizeŠokující. Co se stane, když Greta Thunberg nemá předem připravený text. To se některým nebude líbit. Podívejte se

euServer.cz

Jsme ohroženi jadernou válkou s Ruskem víc, než si myslímeProč si Karel Gott získal národ a proč původní pokus mediálního mainstreamu a některých politiků prezentovat jej jako "rozporuplnou osobnost" skončil fiaskem, trapnými výlevy několika jedinců

ePortal.cz

Jak Palestinci oficiálně oslavují vrahy a teroristyČeská televize, roky problémů a teď mají sami obavy.

Eurabia.cz

Vrahy z Islámského státu pouštějí na svobodu a soudí bojovníky proti IS. Anglie již definitivně zešílelaV Brně na ZŠ Vejrostova propagují dětem lásku k islámu!

FreeGlobe.cz

Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxiTak tohle nedokážete! Greta prý vidí oxid uhličitý pouhým okem!

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova„On není blbec.“ Slova o Donaldu Trumpovi narazila: Cenzura?
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění