Sebevražda Francie. Ve velkých francouzských městech představují muslimové 13 % obyvatel. 18 % novorozenců ve Francii má arabsko-muslimské jméno

Autor: Giulio Meotti | Publikováno: 14.7.2019 | Rubrika: Kulturní válka
Arábia

Sebevražda Francie

napsal(a) Giulio Meotti
 

Překlad původního textu: The Suicide of France
Překlad: Helena Kolínská, Libor Popovský

  • Idea "Francie" a "francouzství" mizí a je nahrazována podivnými balkanizovanými enklávami, které mezi sebou nekomunikují... a to vůbec není dobrý vývoj.

  • Čím více se francouzské elity uzavírají se svými disponibilními příjmy a kulturním vyžitím ve svých enklávách, tím méně je pravděpodobné, že pochopí každodenní dopad neúspěšné masové imigrace a multikulturalismu na obyčejné občany.

  • Globalizovaní "buržoazní bohémové vyšších tříd" zaplňují "nové citadely" - podobně jako ve středověké Francii - a hlasují hromadně pro Macrona. Vyvinuli "ideologii a mluvu... která jim umožňuje šířit bajku o laskavé a přátelské společnosti, místo pravdivého popisu reality národa, vystaveného obrovskému stresu." - Christophe Guilluy - "Soumrak elit", Yale University Press, 2019.

"Pokud jde o Francii v roce 2019, tak již nelze popírat, že dochází k 'Velké proměně' - závažné a nebezpečné transformaci," poznamenal Michel Gurfinkiel, zakladatel a prezident Institutu Jeana-Jacquese Rousseaua, který truchlí nad "mizením Francie jako osobité a jedinečné země, nebo přinejmenším jako západní židovsko-křesťanské země, kterou doposud byla." Nedávný příběh v týdeníku Le Point to nazval "Velkým otřesem".

Nezáleží na tom, zda je to "proměna" nebo "otřes", dny Francie, jak jsme ji znali, jsou sečteny. Francouzská společnost ztratila své kulturní těžiště - starý způsob života se vytrácí a blíží se "zániku"Idea "Francie" a "francouzství" mizí a je nahrazována podivnými balkanizovanými enklávami, které mezi sebou nekomunikují. Pro zemi, která je v tak velké míře postižena islámským fundamentalismem a terorismem, to vůbec není dobrý vývoj.

Francouzská "Velká proměna" je také stále více geografickým jevem. Podle analýzy volebních okrsků provedené největšími francouzskými novinami, deníkem Le Monde, je Francie nyní rozdělena na "ghetta pro bohaté" a "ghetta pro chudé". Deník Le Monde uvádí, že "v nejchudším sektoru žije v 6 z 10 nově založených domácností nejméně jedna osoba narozená v zahraničí." Okrajovou Francii - malá města, předměstí a venkovské oblasti – nyní od globalizované metropole "buržoazních bohémů", tak zvaných "bobos", odděluje velká propast. Čím více se francouzské elity se svými disponibilními příjmy a kulturním vyžitím uzavírají ve svých enklávách, tím méně je pravděpodobné, že pochopí každodenní dopad neúspěšné masové imigrace a multikulturalismu na obyčejné občany.

Sylvain Crepon z Univerzity v Tours, který analyzoval úspěch strany Národní sdružení Marine Le Pen v nedávných volbách do Evropského parlamentu, to popsal jako "dvě Francie, které se neznají a nemluví spolu." Marine Le Pen a prezident Emmanuel Macron, vítězové těchto voleb, reprezentují zcela odlišné sociologické skupiny obyvatel. Na pařížských předměstích - Aulnay-sous-Bois, Sevran, Villepinte a Seine-Saint-Denis - zažívá boom krajně pravicová strana Národní sdružení. Ve městech ale Marine Le Pen propadla: byla pátá v Paříži, třetí v Lille, čtvrtá v Lyonu. Sylvain Crepon to vysvětluje takto:

"Tato města nevolí Národní sdružení kvůli své sociologické struktuře. A to pak potvrzuje populistické řeči o odtržené elitě. Je to popis sociologické roztříštěnosti země, který není tak úplně v rozporu se skutečností."

Na jedné straně této propasti jsou města jako Dreux, které konzervativní týdeník Valeurs Actuelles nazval "městem, které předurčuje Francii budoucnosti":

"Na jedné straně je starobylé královské město se stopami historie, které zjišťuje, že se najednou všechno mění a je obklíčené obchodem s drogami a islámem. Majetní občané žijící v centru města hlasovali pro Macrona a 'chudí bílí' žijící na periferii hlasovali pro Marine Le Pen."

A na druhé straně je Paříž. "Všechny metropole světa mají stejný osud. Jsou místy, kde se soustřeďuje bohatství a kde funguje spojenectví 'vítězů globalizace' a jejich 'služebníků', imigrantů, kteří přišli sloužit novým vládcům světa, starají se o jejich děti, vozí jim pizzu nebo pracují v jejich restauracích," píše významný komentátor Èric Zemmour v deníku Le Figaro"Paříž je globální město - už dávno to ve skutečnosti není francouzské město," píše.

Globalizovaní "buržoazní bohémové vyšších tříd" zaplňují "nové citadely" - podobně jako ve středověké Francii - a hlasují hromadně pro Macrona, píše jeden z nejrespektovanějších francouzských spisovatelů Christophe Guilluy. Vyvinuli "ideologii a mluvu... která jim umožňuje šířit bajku o laskavé a přátelské společnosti místo pravdivého popisu reality národa vystaveného obrovskému stresu." Mnohá francouzská média Christopha Guilluyho za pravdivý popis současné francouzské reality kritizovala.

Hnutí "Žlutých vest", které v Paříži celé měsíce protestovalo každou sobotu proti reformám prezidenta Macrona, je symbolem roztržky mezi dělnickou třídou a privilegovanými pokrokáři. Podle Christopha Guilluyho je to doslova "sociální a kulturní zemětřesení". Podle francouzského filosofa Alaina Finkielkrauta se v zemi otevřela propast, která je důsledkem "problémů periferní Francie, které negativně dopadají na konkrétní životy jednotlivých lidí. Dělnická třída je nyní ve stavu deprese, neboť ztratila nejen svou životní úroveň, ale také svoje kulturní jistoty."Ve Francii je nyní všudypřítomný pocit "odcizení".

Strana Marine Le Pen získala dvakrát více volebních okrsků než Macron. Paní Le Pen zvítězila v ekonomicky zanedbaných deindustrializovaných oblastech severní, střední, jižní a východní Francie, přesně v těch oblastech kde vzniklo hnutí Žlutých vest.

"Od roku 2002, kdy jsem se přestěhoval do Francie, sleduji, jak tato země pokračuje ve své kulturní revoluci," napsal Simon Kuper v deníku Financial Times.

"Katolicismus téměř vymřel (bohoslužby pravidelně navštěvuje pouze 6 % Francouzů), i když ne tak úplně jako jeho dlouholetý rival komunismus. A nebílá populace v zemi stále roste."

Podle Kupera je Macron představitelem "nové, individualizované, globalizované a bezbožné společnosti."

Politolog Jerôme Fourquet popsal ve své nové knize "L'archipel français: Naissance d'une nation multiple et divisée" (Francouzské souostroví: zrod multikulturního a rozděleného národa) kulturní selhání francouzské společnosti jako "éru post-křesťanskou", neboť francouzská společnost nyní již svoje katolické kořeny téměř úplně zavrhla. Fourquet je toho názoru, že země nyní sama horlivě realizuje svůj odklon od křesťanství. Na obzoru je jen jedna silná náhrada. Podle nové akademické studie je dnes ve Francii ve věku 18 až 29 let již stejný počet muslimů jako katolíků. A ve velkých francouzských městech představují muslimové 13 % obyvatel, což je více než dvojnásobek národního průměru.

Silná muslimská komunitní sounáležitost využívá tuto fragmentaci ve svůj prospěch a vytváří si svá vlastní "šariatská ghetta". Zpráva "Továrna na islamismus" z Institutu Montaigne podrobně popsala radikalizaci francouzské muslimské společnosti. Namísto integrace, asimilace a poevropštění prosazují muslimští extremisté ve Francii multikulturalismus, separaci a rozdělení. Gilles Kepel ve své knize "La Fracture" (Zlom), spekuluje, že enklávy imigrantů na okrajích francouzských měst "podněcují roztržku s francouzskou společností a jejich cílem je její podmanění." "Lidé nechtějí žít společně," řekl bývalý ministr vnitra Gérard Collomb v komentáři publikovaném v konzervativním týdeníku Valeurs Actuelles.

Ta samá publikace uvedla podstatu tohoto "zlomu""Čtyři z deseti chlapců v departementu Seine-Saint-Denis mají arabsko-muslimská křestní jména." A Jérôme Fourquet v nové studii uvedl, že "18 % novorozenců ve Francii má arabsko-muslimské jméno."

"Velká proměna" je ve Francii v plném proudu. Jak nedávno napsal filosof Alain Finkielkraut: "Požár Notre-Dame není ani útok, ani nehoda, je to pokus o sebevraždu."

Giulio Meotti je kulturní redaktor deníku Il Foglio, italský novinář a spisovatel.

Gatestone Institute

Klíčová slova: islám  | multikulturalismus  | imigrace  | Francie
601 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Francie je díky islámu, masové imigraci a sluníčkářům i Macronovi v rozkladu a směřujeme k úplnému kolapsu. Mění se v totalitní a islamizovaný stát chránící muslimské násilníky a trestající vlastenceNarůstající počty cizinců u nás jsou ohromující . V každém případě je jisté, že v českých zemích dnes žije více cizinců a migrantů než kdykoli v předchozí historiiKaždý, chudý i bohatý, může díky sluníčkářům a islamizaci přijít o vše…Karel Gott varoval před totalitní světovládou zednářů a iluminátů: Naplní se orwellovské vizeŠokující. Co se stane, když Greta Thunberg nemá předem připravený text. To se některým nebude líbit. Podívejte se

euServer.cz

Jsme ohroženi jadernou válkou s Ruskem víc, než si myslímeProč si Karel Gott získal národ a proč původní pokus mediálního mainstreamu a některých politiků prezentovat jej jako "rozporuplnou osobnost" skončil fiaskem, trapnými výlevy několika jedinců

ePortal.cz

Jak Palestinci oficiálně oslavují vrahy a teroristyČeská televize, roky problémů a teď mají sami obavy.

Eurabia.cz

Vrahy z Islámského státu pouštějí na svobodu a soudí bojovníky proti IS. Anglie již definitivně zešílelaV Brně na ZŠ Vejrostova propagují dětem lásku k islámu!

FreeGlobe.cz

Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxiTak tohle nedokážete! Greta prý vidí oxid uhličitý pouhým okem!

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova„On není blbec.“ Slova o Donaldu Trumpovi narazila: Cenzura?
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění