reklama

Profesoři z Cambridge budou mít „učitele“ tmavé pleti kvůli boji s rasismem. Cílem je je seznámit bílé profesory a vedení školy s problémy strukturálního rasismu a také jim ukázat existenci privilegií pro bílé

Autor: odjinud | Publikováno: 25.7.2019 | Rubrika: ShortNews
afrocernoch

Jedna studentka opustila nedávno Cambridge na znamení protestu proti „všudypřítomnému rasismu“, avšak škola přijímala celý poslední rok opatření proti tomuto zlu, píše The Daily Telegraph. 

Spolu s celou řadou dalších kroků dostanou bílí profesoři a zaměstnanci školní správy „učitele“ s tmavou pletí, Asijce nebo příslušníky národnostních menšin.

Cambridgeská univerzita, která byla nedávno obviněna ze „strukturálního rasismu“, se rozhodla bojovat s tímto problémem pomocí „zpětného učitelství“, píše The Daily Telegraph.

V rámci této iniciativy dostanou bílí profesoři a zaměstnanci školní správy „učitele“ s tmavou pletí, Asijce nebo příslušníky národnostních menšin. Autoři projektu doufají, že se jim tímto způsobem podaří dosáhnout v Cambridge „systémových změn“.

List vysvětluje, že je to pouhá část celé řady opatření v boji s diskriminací, která provádí během posledního roku univerzitní oddělení pro rovnoprávnost a rozmanitost.

Noviny připomínají, že tento týden opustila univerzitu na znamení protestu proti „všudypřítomnému rasismu“ studentka programu PhD Indiana Seresinová. Kromě jinýcfcah „rasistických incidentů“ dívka vylíčila, jak bílý profesor angličtiny „pronesl několikrát slovo začínající písmenem N“.

Cílem systému „zpětného učitelství“ je seznámit bílé profesory a vedení školy s problémy strukturálního rasismu a také jim ukázat existenci privilegií pro bílé a překážky, které musejí překonávat lidé tmavé pleti, Asijci a příslušníci národnostních menšin. Kontakt s „učiteli“ jim pomůže, aby se cítili volněji během projednání tématu rasismu a dodá jistotu v boji proti němu.

Mluvčí univerzity uvedl, že se celý minulý školní rok konalo testování „zpětného učitelství“ a že to dopadlo dost úspěšně. V příštím roce plánuje Cambridge rozsáhlejší provádění dané iniciativy.

Kromě systému „učitelů“ se univerzita snaží udělat školní osnovy pružnějšími a rozmanitějšími. Aktivisté z řad studentů navrhli například zařadit do seznamu povinné literatury více autorů s tmavou pletí a asijských autorů a také díla zástupců národnostních menšin.

Na Cambridgeské univerzitě byl rovněž založen Fond rozmanitosti (Diversity Fund), který poskytuje granty studentům a vědeckým pracovníkům, kteří se aktivně účastní boje za rasovou rovnost.

Na univerzitě funguje nový program školení kádrů, který obsahuje hodiny věnované zabránění projevům rasismu. Na každé fakultě mají dnes odborníka, s nímž je možné se poradit o otázkách diskriminace a agrese.

The Daily Telegraph zdůrazňuje, že Cambridge není první univerzita, na které mají systém „zpětného učitelství.“

Loni byly v rámci vládního projektu přiděleny profesorům Birminghamské univerzity mladé kolegyně, příslušnice etnických menšin, které jim měly pomoci zbavit se podvědomých rasistických a sexistických pocitů.

Zdroj: telegraph.co.uk

www.ac24.cz

 

Klíčová slova: politická korektnost  | neomarxismus  | rasismus
908 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Pozvání nelegálních muslimských imigrantů Angelou Merkelovou nese svoje jedovaté plody...Přátelé, pomozte, prosím, a přispějte na dobrou věc...Bude vám zle. Paříž se stala pos.ranou špinavou dírou. Vládne tam právo šáría, drogy a páchne jako Afrika. Podívejte se, než to video smažouTehdy se Havel dozvěděl, že se stane prezidentem… George Soros hovoří o svých setkáních s Václavem Havlem a Karlem Schwarzenbergem…Upadající dekadentní společnosti se snaží tyto deviace vnutit i dalším zemím střední a východní Evropy, které prozatím odolávají. Toho využívá islám

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmu

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

Žhářský útok na sídlo protiimigrační strany - zadržen imigrant!Muslimové terorizují Anglií, protože po nich chtějí, aby se integrovali. Až Anglie konvertuje na islám teror ustane

FreeGlobe.cz

V budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnostiŠílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Agent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituályNová šéfová Evropské centrální banky Christine Lagardeová je součást zkorumpované mafie státních úředníků

ParlamentniListy.cz

Předčasné volby! Nepolezu do zadku! Šmarda to „položil“ a po show ČT oznámil rozhodnutíČT nechala rozebírat politiku kulturního redaktora z Respektu. Byl to skutečně bláznivý rozhovor
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění