Profesoři z Cambridge budou mít „učitele“ tmavé pleti kvůli boji s rasismem. Cílem je je seznámit bílé profesory a vedení školy s problémy strukturálního rasismu a také jim ukázat existenci privilegií pro bílé

Autor: odjinud | Publikováno: 25.7.2019 | Rubrika: ShortNews
afrocernoch

Jedna studentka opustila nedávno Cambridge na znamení protestu proti „všudypřítomnému rasismu“, avšak škola přijímala celý poslední rok opatření proti tomuto zlu, píše The Daily Telegraph. 

Spolu s celou řadou dalších kroků dostanou bílí profesoři a zaměstnanci školní správy „učitele“ s tmavou pletí, Asijce nebo příslušníky národnostních menšin.

Cambridgeská univerzita, která byla nedávno obviněna ze „strukturálního rasismu“, se rozhodla bojovat s tímto problémem pomocí „zpětného učitelství“, píše The Daily Telegraph.

V rámci této iniciativy dostanou bílí profesoři a zaměstnanci školní správy „učitele“ s tmavou pletí, Asijce nebo příslušníky národnostních menšin. Autoři projektu doufají, že se jim tímto způsobem podaří dosáhnout v Cambridge „systémových změn“.

List vysvětluje, že je to pouhá část celé řady opatření v boji s diskriminací, která provádí během posledního roku univerzitní oddělení pro rovnoprávnost a rozmanitost.

Noviny připomínají, že tento týden opustila univerzitu na znamení protestu proti „všudypřítomnému rasismu“ studentka programu PhD Indiana Seresinová. Kromě jinýcfcah „rasistických incidentů“ dívka vylíčila, jak bílý profesor angličtiny „pronesl několikrát slovo začínající písmenem N“.

Cílem systému „zpětného učitelství“ je seznámit bílé profesory a vedení školy s problémy strukturálního rasismu a také jim ukázat existenci privilegií pro bílé a překážky, které musejí překonávat lidé tmavé pleti, Asijci a příslušníci národnostních menšin. Kontakt s „učiteli“ jim pomůže, aby se cítili volněji během projednání tématu rasismu a dodá jistotu v boji proti němu.

Mluvčí univerzity uvedl, že se celý minulý školní rok konalo testování „zpětného učitelství“ a že to dopadlo dost úspěšně. V příštím roce plánuje Cambridge rozsáhlejší provádění dané iniciativy.

Kromě systému „učitelů“ se univerzita snaží udělat školní osnovy pružnějšími a rozmanitějšími. Aktivisté z řad studentů navrhli například zařadit do seznamu povinné literatury více autorů s tmavou pletí a asijských autorů a také díla zástupců národnostních menšin.

Na Cambridgeské univerzitě byl rovněž založen Fond rozmanitosti (Diversity Fund), který poskytuje granty studentům a vědeckým pracovníkům, kteří se aktivně účastní boje za rasovou rovnost.

Na univerzitě funguje nový program školení kádrů, který obsahuje hodiny věnované zabránění projevům rasismu. Na každé fakultě mají dnes odborníka, s nímž je možné se poradit o otázkách diskriminace a agrese.

The Daily Telegraph zdůrazňuje, že Cambridge není první univerzita, na které mají systém „zpětného učitelství.“

Loni byly v rámci vládního projektu přiděleny profesorům Birminghamské univerzity mladé kolegyně, příslušnice etnických menšin, které jim měly pomoci zbavit se podvědomých rasistických a sexistických pocitů.

Zdroj: telegraph.co.uk

www.ac24.cz

 

Klíčová slova: politická korektnost  | neomarxismus  | rasismus
1546 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Islamizace západní Evropy probíhá v plném prouduPůl století rozkladu: Umíral světec z Osvětimi za jinou víru? Světec by se z papeže Františka zhrozilArabská strana Švédska: Nemáte tu co dělat, vaše země už neexistuje!Chvála hranice: Děti už ani nevěděly, že jsme je měli. Průšvih znovu oživil "čáru". Nepohodlné, komplikující. Zážitek od Mikulova. Když ještě bylo kam odsunout Němce. Nic není navždy. Hlídejme si domovKnihy Rowlingové se kvůli jejímu osobnímu názoru na gender po celém světě pálí či zakazují

euServer.cz

Nepodmíněný příjem? – Cesta do pekelÚtok na Navalného nebo na naši první signální soustavu?

ePortal.cz

Pomozte nám, prosímPovinná solidarita: Necháme se raději podplatit - nebo donutit? Orwellův newspeak. Bude EU kšeftovat s "bílým" masem?

Eurabia.cz

Dánské premiérce se už nelíbí šaríaDal imigrantovi práci. Ten ho po neshodě zabil

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Miláček Západu Navalný je lhář a skončil v exekuci za své lži ...Mýtus malé produktivity Čechů aneb jak český otrok dře na německý blahobyt

ParlamentniListy.cz

Koho ohrožuje covid? Média šíří strach. Profesor Špičák vnáší jasnoDěsivá náhoda. Po zhasnutí kamer TV Nova. Týká se moci Prymuly
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění