reklama

Profesoři z Cambridge budou mít „učitele“ tmavé pleti kvůli boji s rasismem. Cílem je je seznámit bílé profesory a vedení školy s problémy strukturálního rasismu a také jim ukázat existenci privilegií pro bílé

Autor: odjinud | Publikováno: 25.7.2019 | Rubrika: ShortNews
afrocernoch

Jedna studentka opustila nedávno Cambridge na znamení protestu proti „všudypřítomnému rasismu“, avšak škola přijímala celý poslední rok opatření proti tomuto zlu, píše The Daily Telegraph. 

Spolu s celou řadou dalších kroků dostanou bílí profesoři a zaměstnanci školní správy „učitele“ s tmavou pletí, Asijce nebo příslušníky národnostních menšin.

Cambridgeská univerzita, která byla nedávno obviněna ze „strukturálního rasismu“, se rozhodla bojovat s tímto problémem pomocí „zpětného učitelství“, píše The Daily Telegraph.

V rámci této iniciativy dostanou bílí profesoři a zaměstnanci školní správy „učitele“ s tmavou pletí, Asijce nebo příslušníky národnostních menšin. Autoři projektu doufají, že se jim tímto způsobem podaří dosáhnout v Cambridge „systémových změn“.

List vysvětluje, že je to pouhá část celé řady opatření v boji s diskriminací, která provádí během posledního roku univerzitní oddělení pro rovnoprávnost a rozmanitost.

Noviny připomínají, že tento týden opustila univerzitu na znamení protestu proti „všudypřítomnému rasismu“ studentka programu PhD Indiana Seresinová. Kromě jinýcfcah „rasistických incidentů“ dívka vylíčila, jak bílý profesor angličtiny „pronesl několikrát slovo začínající písmenem N“.

Cílem systému „zpětného učitelství“ je seznámit bílé profesory a vedení školy s problémy strukturálního rasismu a také jim ukázat existenci privilegií pro bílé a překážky, které musejí překonávat lidé tmavé pleti, Asijci a příslušníci národnostních menšin. Kontakt s „učiteli“ jim pomůže, aby se cítili volněji během projednání tématu rasismu a dodá jistotu v boji proti němu.

Mluvčí univerzity uvedl, že se celý minulý školní rok konalo testování „zpětného učitelství“ a že to dopadlo dost úspěšně. V příštím roce plánuje Cambridge rozsáhlejší provádění dané iniciativy.

Kromě systému „učitelů“ se univerzita snaží udělat školní osnovy pružnějšími a rozmanitějšími. Aktivisté z řad studentů navrhli například zařadit do seznamu povinné literatury více autorů s tmavou pletí a asijských autorů a také díla zástupců národnostních menšin.

Na Cambridgeské univerzitě byl rovněž založen Fond rozmanitosti (Diversity Fund), který poskytuje granty studentům a vědeckým pracovníkům, kteří se aktivně účastní boje za rasovou rovnost.

Na univerzitě funguje nový program školení kádrů, který obsahuje hodiny věnované zabránění projevům rasismu. Na každé fakultě mají dnes odborníka, s nímž je možné se poradit o otázkách diskriminace a agrese.

The Daily Telegraph zdůrazňuje, že Cambridge není první univerzita, na které mají systém „zpětného učitelství.“

Loni byly v rámci vládního projektu přiděleny profesorům Birminghamské univerzity mladé kolegyně, příslušnice etnických menšin, které jim měly pomoci zbavit se podvědomých rasistických a sexistických pocitů.

Zdroj: telegraph.co.uk

www.ac24.cz

 

Klíčová slova: politická korektnost  | neomarxismus  | rasismus
1087 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Francie je díky islámu, masové imigraci a sluníčkářům i Macronovi v rozkladu a směřujeme k úplnému kolapsu. Mění se v totalitní a islamizovaný stát chránící muslimské násilníky a trestající vlastenceNarůstající počty cizinců u nás jsou ohromující . V každém případě je jisté, že v českých zemích dnes žije více cizinců a migrantů než kdykoli v předchozí historiiKaždý, chudý i bohatý, může díky sluníčkářům a islamizaci přijít o vše…Karel Gott varoval před totalitní světovládou zednářů a iluminátů: Naplní se orwellovské vizeŠokující. Co se stane, když Greta Thunberg nemá předem připravený text. To se některým nebude líbit. Podívejte se

euServer.cz

Jsme ohroženi jadernou válkou s Ruskem víc, než si myslímeProč si Karel Gott získal národ a proč původní pokus mediálního mainstreamu a některých politiků prezentovat jej jako "rozporuplnou osobnost" skončil fiaskem, trapnými výlevy několika jedinců

ePortal.cz

Jak Palestinci oficiálně oslavují vrahy a teroristyČeská televize, roky problémů a teď mají sami obavy.

Eurabia.cz

Vrahy z Islámského státu pouštějí na svobodu a soudí bojovníky proti IS. Anglie již definitivně zešílelaV Brně na ZŠ Vejrostova propagují dětem lásku k islámu!

FreeGlobe.cz

Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxiTak tohle nedokážete! Greta prý vidí oxid uhličitý pouhým okem!

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova„On není blbec.“ Slova o Donaldu Trumpovi narazila: Cenzura?
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění