Jsem s Georgem Sorosem v úzkém kontaktu. Bojuje proti Putinovým agentům v Česku a teď o tom vydal knihu. Přední elf, jehož uznává i Kalousek s Němcovou, promlouvá o zákulisí boje s ruskou propagandou

Autor: Redakce | Publikováno: 6.8.2019 | Rubrika: Rozhovory
Putin6

Josef Provazník, autor knihy Odhalujeme Putinovy lži, promlouvá v exkluzivním rozhovoru pro dez-dezinformační server EUportal.cz o svém boji s ruskou propagandou a svých bohatých zkušenostech v této oblasti. 

 

Knihu si můžete objednt ZDE.

Odhalujeme Putinovy lži - Ladislav Jakl, Josef Provazník

Výsledek obrázku pro josef provazník

Josef Provazník v boji proti ruské propagandě spolupracuje úzce i s Českou televizí.

 

Řešilo se, kolik lidí vlastně demonstrovalo v neděli na Letné. Jen organizátor Mikuláš Minář dokázal během hodiny svůj odhad zvýšit z 250 tisíc na 450 tisíc. Jak tyto informace či dezinformace o počtu návštěvníků vyhodnocuje vaše agentura fejk ňůs?

Mně se ta čísla zdají velmi podhodnocená. Reportéři tiskové agentury Fejk ňůs Jakub Unda a Anja Al-Shaabatová byli v neděli na Letné přítomni a odhadují počet demonstrantů na přibližně 135 milionů. Rozumím tomu, že se toto číslo může někomu zdát naopak nadsazené, ale počítáme do toho i genderové auditory, dotační specialisty a transsexuální mořské krávy se třetím pohlavím. Tím to narostlo a můžeme se tak lehce lišit od propočtů serveru Forum24 Pavla Šafra, který jinak velmi uznáváme a Pavla tímto na dálku od srdce zdravím.

Na Letné promluvil i Bohumil Kartous, který se kromě expertování v oblasti školství a psaní pro Britské listy Jana Čulíka také vydává za mluvčího českých elfů, kteří bojují proti trollům. Tito skřeti z temné strany se prý schovávají po farmách řečených „trollí“ a odtud zahlcují sociální sítě a internetové diskuse dle zadání Vladimíra Putina. Jak se na tento souboj pohádkových postaviček dívá vaše agentura?

Bohumil Kartous by si zasloužil skutečně metál. Ten člověk odvádí při odhalování ruských trollů obrovské penzum práce a řekl bych, že jeho přínos v boji proti Rusákům je téměř tak velký jako přínos Jakuba Undy z think-tanku Evropské hodnoty. Myslím, že by společně měli natočit nějaké, třeba i lehce lechtivé instruktážní video. Spousta z nás chce také odhalovat Putinovy agenty, ale nemáme potřebné know-how. Byť musím s neskrývanou pýchou dodat, že naši reportéři Unda i Al-Shaabatová si počínají na amatéry více než obstojně.

Boj s dezinformacemi patří k oborům, pro které jsou dnes otevřené všechny veřejné peněženky. Využívá vaše agentura některé vypsané dotační tituly pro boj s dezinformacemi?

Tak jako jiné společnosti, nevládní neziskové organizace i spolky, tak i tisková agentura Fejk ňůs se přirozeně ucházela a stále uchází o dotace. Jsme toho názoru, že bez dotací nelze provozovat prakticky žádnou činnost. Dotace jsou solí naší země a přispívají ke tříbení ducha i těla. Dotace jsou v neposlední řadě základním pilířem evropských hodnot, které v tiskové agentuře hluboce ctíme.

Zkoušela někdy vaše agentura žádat o příspěvek některé „tradiční“ financiéry neziskového sektoru jako Open Society Fund George Sorose nebo Norské fondy? A pokud ano, jakou máte zkušenost s jejich grantovým řízením?

Musím se neskromně pochlubit, že jsem s Georgem ve velmi úzkém kontaktu. Shoda náhod tomu chtěla, že jsem se narodil ve stejný den jako on. Každoročně tak slavíme narozeniny společně. Loni jsem od něj dostal ušní maz Václava Havla a už jsem netrpělivý, co si pro mě připravil letos. Tajně si myslím na zbrusu novou letlampu, kterou věnoval loni řeporyjskému starostovi za ODS Pavlu Novotnému. Co se týká vašeo dotazu na grantové řízení, tak jej hodnotíme jedině kladně. Zatím jsme byli vždy úspěšní. Vše probíhá naprosto transparanentně, slušně, proEUropsky a nepopulisticky.

Máte nějakou speciální metodu na odhalování dezinformací, jako třeba pan František Vrábel, provozovatel obchodu s datovou analýzou?

Používáme klasický mlýnek na maso, který jsme propojili se strojem na vyrábění psích deček a celé jsme to převázali lepící páskou. Již jsme požádali o patent a čekáme, jak vše dopadne. Popisovat podrobně vám celý ten složitý mechanismus ale nebudu. Pochybuji totiž, že by jej redaktor serveru EUportal.cz mohl pochopit. V případě, že bych o to byl požádan, jsem připraven vše vysvětlit inteligentějším a proEUropštějším redaktorům Deníku N, Respektu nebo Aktuálně.cz.

Pojďme k vaší knize. Ta se zabývá problematikou odhalování lží a dezinformací. Pustit se do tohoto tématu je hodně ambiciózní, když nejlepší knihu o fake news už, aspoň podle názvu, napsali dva akademičtí fakeologové z Brna, údajně nejkompetentnější odborníci na dezinformace v zemi, magistr Miloš Gregor a magistra et magistra Petra Vejvodová. V čem se vaše kniha od té jejich nejlepší odlišuje?

Musím přiznat, že Petru Vejvodovou znám osobně. Krátce po skončení 1. sv. války jsem s ní chodil. Už tehdy se na sepsání knihy připravovala. Pak jsem ji ztratil na desítky let z očí a až loni či předloni jsem v knihkupectví narazil na její knihu. S Milošem Gregorem jsem tedy nechodil, ale také jej znám. On je sestřenicí mého bratrance z matčiny strany. Ve své knize jsem vyšel z jejich tezí, ale dovedl jsem je mnohem dál. Ať posoudí samotný čtenář, která z obou knih je lepší a pro naši věc potřebnější.

Vaše kniha odhaluje lži Vladimíra Putina. Při kterých jste jej tedy nachytali?

Je toho opravdu hodně. Uvedu pár příkladů. Odhalili jsme třeba, že v roce 1938 napadli Československo sovětští vojáci, kteří byli na pokyn Vladimira Putina navlečeno do německých uniforem. Dále jsme přišli na to, že Putin financuje bojůvky bílých farmářů, kteří v Jihoafrické republice terorizují mírumilovné černošské obyvatelstvo. Zjistili jsme, že za 11. zářím 2001 vůbec nestáli neméně mírumilovní muslimové, ale ruštíhackeři. Další skandální odhalení si již mohou čtenáři přečíst v knize. Je toho opravdu hodně a já doufám, že po jejím přečtení se nad sebou rusofilové přinejmenším vážně zamyslí. A kdyby třeba skočili ze skály, bylo by to úplně ideální.

Vladimír Putin podle některých dokáže zmanipulovat volby či referendum kdekoliv na světě. Je podle vás Vladimír Putin superman?

Ruský prezident skutečně má nadliské schopnosti, ale není neporazitelný. Když se, my slušní Europané, semkneme, tak máme šanci jej porazit. Konkrétně my Češi máme ve svých řadách Miroslava Kalouska, Jakubu Jandu, Jaromíra Štětinu, Pavla Šafra...s.takovými statečnými bojovníky se nemusíme ničeho bát.

Je nějaká země, kde se ruská hybridní válka nechytá?

Podle našich analýz je těchto zemí bohužel málo, velmi málo. Přesně řečeno, je pouze jedna. Jediná země, kde nemá ruská hybridní válka šanci, je sousední Slovensko. Díky až nadpřirozené slušnosti, prozíravosti a dobrotě prezidentky Čaputové je země chráněna proti všem pokusům ruských agentů.   Když už hovoříme o slovenské prezidentce, dovolil bych si citovat nadpis komentáře Martina Fendrycha, který mě dojal: „Čaputová a Zeman jsou jako nebe a dudy. O ní Milion chvilek sní, kdy náhodou spí“. Pan Fendrych tím hravým, citlivým a hlavně slušným titulkem ukázal, že patří mezi naše nejlepší komentátory od roku 1491. A co je hlavní, uhodil hřebíček na hlavičku. Právě v hlavách obou států je největší rozdíl. Se Zemanem nemáme šanci se ruské hybridní válce ubránit, protože on ji naopak podporuje. Musíme si tedy počkat na českou Čaputovou. Osobně se domnívám, že by se jí mohla stát Miroslava Němcová z ODS. Nechme se překvapit.

Téma ruského vlivu je v českém neziskovém sektoru celkem oblíbené. Nejrazantněji se jej už delší čas chápe Jakub Janda, ředitel Evropských hodnot. Jeho přístup je natolik militantní, že se objevují hlasy, že ve skutečnosti je Jakub Janda a jeho Evropské hodnoty kremelskou hybridní operací pod falešnou vlajkou, která má zcela zdiskreditovat svět nepřítele. Co si o tom myslí agentura Fejk ňůs? Je Jakub Janda ve skutečnosti užitečným idiotem Vladimíra Putina?

Nebyl bych na Jakuba tak přísný. Je sice občas poněkud horlivý, ale srdíčko mu plane tím správným způsobem. Ten člověk si v minulosti prodělal své a je tedy logické, že to na jeho jednání zanechalo stopy. On pochází z chudých poměrů, má 15 sourozenců, třinevlastní tattínky, k tomu pět vlastních matek a doma prý často neměli ani suchou vodu a mokrý chleba. Není proti divu, že si musel vydělávat tím ponižuujícím způsobem. Já osobně jej za to vůbec neodsuzuji a už to natáčení gay porna vlastně vůbec nechci připomínat. Aspoň je zocelen a nemůže jej nic překvapit. Ani zepředu, ani zezadu.

Poslanec Miroslav Kalousek ohromil české veřejné mínění informací, že bývalý prezident Václav Klaus je reaktivovaný ruský agent. Punc věrohodnosti jeho tvrzení dodává, že dokonce uvedl i rok, kdy mělo k jeho opětovné aktivaci dojít. Odkud podle vás může Miroslav Kalousek získávat informace tohoto typu?

Pokud snad narážíte na to, že bychom měli Miroslavu Kalouskovi tyto informace poskytovat my, tak proti tomu se musím razantně ohradit. Naše tisková agentura Fejk ňůs je nezávislá, trasparentní, proEUropská a v neposlední řadě slušná agentura!

 

Odhalujeme Putinovy lži - Ladislav Jakl, Josef Provazník

Svět tiskové agentury Fejk ňůs se jeví absurdním, bláznivým a leckdy jen stěží uvěřitelným. Většina z vybraných přibližně 100 domácích i zahraničních zpráv, které jsou součástí této knihy, má svůj reálný základ. Autor pouze pozměnil hlavní aktéry a dovedl celou situaci ještě víc ad absurdum. Nedílnou součástí každé zprávy je osobitý vklad reportérů tiskové agentury Fejk ňůs Jakuba Undy a Anji Al-Shaabatové. Zmiňovaní reportéři svorně bojují za lepší svět, kde nebudou provádět své "špinavé rejdy" euroskeptici, kritici migrace, tvrdošíjní zastánci klasického rodinného uspořádání a v neposlední řadě "agenti Putina", kteří jsou podle dvou výše zmíněných reportérů doslova všude. Jejich urputnost a snaha čtenáře pobaví nekorektním humorem a snad je i přiměje k zamyšlení. S předmluvou Ladislava Jakla.

Výsledek obrázku pro josef provazník

Josef Provazník v boji proti ruské propagandě spolupracuje úzce i s Českou televizí.

Klíčová slova: Rusko  | USA
4021 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Jsou zde: Pustili jsme je dobrovolně. Výročí záchrany Evropy. Měli bychom se za osvobození od Turků stydět? Neznat dějiny - znovu je prožít. Padli za násEvropská unie nás chce donutit k přijímání uprchlíků. Musíme z EU vystoupit, nebo nás unie zničíŠkoly musí děti ochránit před ‚genderovou ideologií a duhovou propagandou,‘ říká Viktor OrbánPodpořte prosím EUportal.czDnes je snadné prohlásiti se v souladu s vlastními pocity za osobu opačného pohlaví, případně některého z dalších 57 neopačných pohlaví. I my můžeme respektovat, že se pan Vystrčil cítí být Taiwancem...

euServer.cz

Nepodmíněný příjem? – Cesta do pekelÚtok na Navalného nebo na naši první signální soustavu?

ePortal.cz

Prymula nenávidí hospodyPomozte nám, prosím

Eurabia.cz

Francouzský soud chrání muslimského uprchlíka, který před pár dny terorizoval PařížSoužití křesťanů a muslimů nemůže být pokojné! Orbán odmítl nový pakt Leyenové EU na relokaci imigrantů

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Miláček Západu Navalný je lhář a skončil v exekuci za své lži ...Mýtus malé produktivity Čechů aneb jak český otrok dře na německý blahobyt

ParlamentniListy.cz

Epidemie blbosti. Nejen covid. Markéta Šichtařová o největší hrozbě dnešní dobyProhlásí teď Vystrčil, že je černoch? „Deb*lblok“ roušky nechtěl, Hrušínský řval, jak mu to ničí divadlo. Teď obrátili? Ivan Vyskočil se baví
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění