Jde zcela nepokrytě a nepochybně o cílený útok na naší suverenitu v oblasti justice, a do budoucna bezpochyby půjde o skvělý nástroj na trestání a vydírání neposlušných členských států EU

Autor: Tomio Okamura | Publikováno: 18.9.2019 | Rubrika: Zamyšlení
EU befehl

NE zavedení evropského žalobce

Vládní koalice ANO a ČSSD prosazuje ve Sněmovně zákon, který zavádí v České republice institut evropského žalobce. Jde zcela nepokrytě a nepochybně o cílený útok na naší suverenitu v oblasti justice, a do budoucna bezpochyby půjde o skvělý nástroj na trestání a vydírání neposlušných členských států EU. Za SPD říkám jasné NE! Bohužel vládu v tomto návrhu podporují i další probruselské strany tzv. demagogického bloku... Podívejte se na video, co jsem k tomu řekl ve Sněmovně:

Dovolte mi hned na úvod říct kategorické ne zákonu, který zavádí v České republice institut evropského žalobce. Jde zcela nepokrytě a nepochybně o cílený útok na suverenitu unijních zemí v oblasti justice, a do budoucna bezpochyby půjde o skvělý nástroj na trestání a vydírání neposlušných členských států. Pominu přitom fakt, že zavedení a financování úřadu evropského žalobce, bude stát evropské daňové poplatníky desítky milionů eur. Plat českých evropských žalobců bude dvojnásobek platu Nejvyššího státního zástupce - zhruba 290 000 korun plus náhrady.

Jak uvedla šéfka Vrchního státního zastupitelství v Praze, Lenka Bradáčová, evropští žalobci budou dohledovým orgánem nad regionálními státními zástupci, kteří budou nadále aplikovat naše právní předpisy. Paní doktorka Bradáčová dále výslovně upozornila, že ztratí suverenitu a to tím, že budou podléhat evropskému žalobci.

Podle důvodové zprávy, bude mít Evropský žalobce dle návrhu velmi úzkou působnost. Bude se zaměřovat pouze na postihování trestných činů, které jsou namířeny proti finančním zájmům Evropské unie, nejčastěji tedy půjde o postihy nezákonného nakládání s evropskými dotacemi.

Zneužití dotací, tedy dotační podvody ovšem už po léta postihuje český trestní zákoník a mnohým díky kauze Čapí hnízdo neuniklo, že čeští žalobci se nebojí stíhat ani premiéra. Připomenu, že činy které by žaloval evropský žalobce, by musel žalovat u českého soudu a podle českého práva.

Je tady tedy otázka, k čemu vlastně takový žalobce je, když vlastně jen dubluje českého státního zástupce a jde v podstatě o zbytečný zásah do suverenity členských států a jejich trestněprávní politiky. Jak jsem řekl v úvodu, cíl návrhu je jasný. Jde zcela nepokrytě a nepochybně o cílený útok na suverenitu unijních zemí v oblasti justice, a do budoucna bezpochyby půjde o skvělý nástroj na trestání a vydírání neposlušných členských států.

Evropská komise obdržela od vnitrostátních parlamentů členských států údajně třináct tzv. odůvodněných stanovisek, ve kterých státy poukazovaly na rozpor návrhu se zásadami subsidiarity a proporcionality.

S návrhem opatrně vyslovují nesouhlas i někteří státní zástupci. Podobu evropského veřejného žalobce kritizovala také vedoucí vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová.

Proč to všechno? Co komu ku prospěchu, měli bychom se ptát, když evropský žalobce nepřináší nic nového a zdánlivě má na starosti jen velmi, velmi úzký záběr činností.

Jakkoliv Evropská komise páchá nebetyčné hlouposti, není dobré Bruselany podceňovat, veškeré jejich konání má jediný cíl - silný centralistický eurostát, který zruší národní státy a k tomu směřují všechna evropská nařízení od regulace vody v záchodě, až po předložený návrh evropského žalobce.

Jen hodně naivní člověk si může myslet, že to je nějaký konečný návrh, kterým vše končí. Evropský žalobce je první krok k odstranění institutu národních státních zástupců, přesněji jejich podřízení Bruselem vedenému centrálnímu úřadu. Další překážkou na cestě, kterou se bude Brusel snažit odstranit, budou české, přesněji národní nezávislé soudy a police, které pod záminkou nezávislosti budou podřízeny opět bruselské byrokracii.

Česká republika patří mezi dvacítku zemí, které s unijním nařízením souhlasily - tak dámy a pánové vypadá obrana českých zájmů v Bruselu v praxi a o které se například členové předchozí i současné vládní koalice s nepochopitelným ostychem bojí pochlubit. Takto ostudně pošlapává české národní zájmy koalice hnutí ANO a ČSSD.

V posledních měsících tu padají obvinění, že paní Benešová ohrožuje nezávislost státních zástupců a to jen tím, že by mohla jmenovat jiného Nejvyššího státního zástupce.

Zavedení institutu evropského žalobce do budoucna znamená konec skutečné nezávislosti českých státních zástupců a jejich podřízení evropskému úřadu evropského žalobce. Kupodivu tato skutečná ztráta nezávislosti téměř s nikým nehne.

Zavedení institutu evropského žalobce v České republice, je skutečný faktickým útokem na suverenitu české nezávislé justice. Ostatně to, aby evropský žalobce byl skutečně loajální ke svému zaměstnavateli v Bruselu, má zajištovat i mnou zmíněný plat, který je vyšší než plat prezidenta, vyšší než plat jakéhokoli ústavního činitele.

Chápu pohnutky mnohých kolegů tady ve Sněmovně i v Bruselu, že chtějí evropský superstát, ale měli by vědět, že stále platí český trestní zákon, který říká, že ten, kdo má v úmyslu zničit samostatnost České republiky, ač je pověřen zastupovat Českou republiku, anebo jinak chránit zájmy České republiky, a zneužije své pravomoci jednat za Českou republiku, tak se dopouští trestného činu zneužití zastupování státu a mezinárodní organizace a měl by být potrestán odnětím svobody na tři léta až deset let.

V tomto ohledu proto upozorňuji, že prosazovat a hlasovat pro takové návrhy, je nejen morální vlastizrada, ale zřejmě také faktický trestný čin. I když zjevně jen do té doby než českou justici ovládne Brusel.

Ty, kteří upřímně chtějí hájit zájem České republiky a jejich občanů, prosím nehlasujte stejně jako SPD pro tento zákon.

Klíčová slova: EU  | právo  | suverenita  | Okamura
1276 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Německý ministr zahraničí prohlásil, že si chce v rámci německého předsednictví Evropské unie „vynutit solidaritu“ s tím, že středo- a východoevropské země musejí přijmout část migrantůVěda a víra: V souladu a respektu. Jak to (ne)bylo s Galileem. Lhali nám všem ve škole - i proto se hádámeA ta krása české země! Posilňující promluva českého vlasteneckého knězeVážení čtenáři, pomozte nám prosímEvropská unie schválila směrnici, že budou muset minimálně na dva měsíce nastoupit na rodičovskou místo své partnerky otcové dětí

euServer.cz

Útok České televize na Ludvíka Svobodu! Jsi pro fair play? Pak nemůžeš fandit liberodemobloku.

ePortal.cz

Čtyři mýty o globalizaciProsíme o pomoc. Buď se budeme bránit, nebo náš svět zanikne

Eurabia.cz

Ve Vídni zasahovala islámská mravnostní policieNĚMECKÁ NEBO EVROPSKÁ UNIE?

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Ruská armáda má technologií, kterou nemají Američané. Armáda USA je zděšenaByl zprovozněn nový most mezi Ruskem a Čínou

ParlamentniListy.cz

Tlačil Pompeo USA do Dukovan? Snad proběhne férový tendr... Extopkař Knot i o BěloruskuKdyž přijel Clinton za Havlem, Pražský hrad ovládla americká ochranka, vzpomínal Špaček. A ostrá slova o Mynářovi
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění