Německá studie dokazuje, že elektrická auta jsou pro planetu horší než naftová

Autor: odjinud | Publikováno: 27.9.2019 | Rubrika: Ostatní
ekonazi2

Pokud vám záleží na planetě a uvažujete kvůli tomu o elektrickém vozidle, možná byste si měli podívat výsledky nové německé studie. Vědci v ní říkají, že elektrická vozidla jsou zodpovědné za více emisí oxidu uhličitého, než ty dieselové (naftové).

Podle studie, prezentované mnichovským Institutem pro ekonomický výzkum, když vezmete v úvahu emise oxidu uhličitého, souvisejících s výrobou baterií, jakož i nadále poměrně významnou roli uhlí v energetice, elektrická vozidla ve skutečnosti emitují o 11 až 28% emisí více než dieselové.

Těžba a zpracování kobaltu, manganu a lithia, používaných v bateriích, zvykne spotřebovat velké množství energie . Vezměme si jako příklad baterii Tesly, Modelu 3.

Říkají, že pouze jedna představuje 11 až 15 tun oxidu uhličitého. Když se to spočítá za dobu životnosti deset let, při ujetí 15000 kilometrů ročně to dává 73 až 98 gramů oxidu uhličitého na každý ujetý kilometr.

A to jsme ještě nevzali v úvahu oxid uhličitý vypouštěný při výrobě elektřiny, používané na pohon aut.

Dohromady, podle jejich výpočtů, každý z těchto Modelů 3 emituje 156 až 180 gramů oxidu uhličitého na kilometr, což převyšuje množství u automobilu Mercedes s dieselovým pohonem.

Autoři této studie říkají, že zařazení EU elektrických aut mezi vozy s nulovými emisemi je sporné, protože ve skutečnosti vytvářejí značné množství emisí.

Vyjádřili také své přesvědčení, že cíl EU, 59 gramů oxidu uhličitého na kilometr do roku 2030, je z technického hlediska nereálný.

Jsou přesvědčeni, že lepší volbou pro životní prostředí jsou vozidla na směs vodíku a metanu. Na závěr řekli:

"Metanových technologie je ideální pro přechod od vozidel s běžnými motory na motory, které budou jednoho dne poháněny metanem ze zdrojů energie bez CO2. Aby tomu tak bylo, měla by německá federální vláda přistupovat ke všem technologiím stejně a propagovat i řešení s vodíkem a metanem."

Jde o vhodně načasovaný objev, protože lidé konečně začínají více akceptovat elektrická vozidla. Odborníci předpovídají, že například jen v Německu bude do roku 2022 na silnicích milion automobilů na pohon elektrickými bateriemi nebo na hybridní pohon.

Je to o dva roky později, než byl jejich původní cíl, protože rozběh byl zprvu pomalý. Nedávné finanční pobídky povzbudili k přijetí nové technologie více kupujících.

Loni v srpnu bylo na německých silnicích 460 000 hybridních nebo elektrických aut a země měla okolo 13 500 veřejných dobíjecích stanic.

Na tamních zákazníků těžko doléhá skandál s dieselovými emisemi a průmysl je přesvědčen, že prodej tam nabízených 33 různých hybridních a elektrických modelů se nastávajících letech ztrojnásobí.

Německé města mohou nyní zakázat dieselové vozy, z důvodu znečištění vzduchu, které způsobují. Města jako Dusseldorf a Stuttgart dostali od federálního správního soudu pokyn, aby zvážily celoroční zákaz starších modelů, neboť tyto dvě města jsou jediné v zemi, v nichž hladiny oxidu dusnatého přesahují limity EU.

Zdroj: naturalnews.com

www.ac24.cz

Klíčová slova: ekologie
2548 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Odporné výsledky zvrácené genderové ideologie...Pašování migrantů neustáváZvrácený pastýř papež František. Ničí Církev a fakticky kryje korupční a hospodářské zločiny i sexuálně zvrácené biskupy i kněžíPomozte prosím s financováním EUportal.czŠkola se od dětí dožaduje, aby přestaly používat tak bigotní slova jako máma a táta

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavit

Eurabia.cz

Slavná Anglie. Nejsou důkazy, ale Čech je vinný jen kvůli tomu, že je bělochem ...Švýcarská anketa: Důvěřuješ Astře Zeneca? Ano 6%

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Ne, Češi, to si rozhodovat nebudete, to rozhodne EU. Svoboda slova? Čas ozvat se je do úterkaTvář, kterou znáte z ČT: „Lipovská ven?“ Veliký výsměch. Ale také obvinění lidovce Bartoška
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění