reklama

Německá studie dokazuje, že elektrická auta jsou pro planetu horší než naftová

Autor: odjinud | Publikováno: 27.9.2019 | Rubrika: Ostatní
ekonazi2

Pokud vám záleží na planetě a uvažujete kvůli tomu o elektrickém vozidle, možná byste si měli podívat výsledky nové německé studie. Vědci v ní říkají, že elektrická vozidla jsou zodpovědné za více emisí oxidu uhličitého, než ty dieselové (naftové).

Podle studie, prezentované mnichovským Institutem pro ekonomický výzkum, když vezmete v úvahu emise oxidu uhličitého, souvisejících s výrobou baterií, jakož i nadále poměrně významnou roli uhlí v energetice, elektrická vozidla ve skutečnosti emitují o 11 až 28% emisí více než dieselové.

Těžba a zpracování kobaltu, manganu a lithia, používaných v bateriích, zvykne spotřebovat velké množství energie . Vezměme si jako příklad baterii Tesly, Modelu 3.

Říkají, že pouze jedna představuje 11 až 15 tun oxidu uhličitého. Když se to spočítá za dobu životnosti deset let, při ujetí 15000 kilometrů ročně to dává 73 až 98 gramů oxidu uhličitého na každý ujetý kilometr.

A to jsme ještě nevzali v úvahu oxid uhličitý vypouštěný při výrobě elektřiny, používané na pohon aut.

Dohromady, podle jejich výpočtů, každý z těchto Modelů 3 emituje 156 až 180 gramů oxidu uhličitého na kilometr, což převyšuje množství u automobilu Mercedes s dieselovým pohonem.

Autoři této studie říkají, že zařazení EU elektrických aut mezi vozy s nulovými emisemi je sporné, protože ve skutečnosti vytvářejí značné množství emisí.

Vyjádřili také své přesvědčení, že cíl EU, 59 gramů oxidu uhličitého na kilometr do roku 2030, je z technického hlediska nereálný.

Jsou přesvědčeni, že lepší volbou pro životní prostředí jsou vozidla na směs vodíku a metanu. Na závěr řekli:

"Metanových technologie je ideální pro přechod od vozidel s běžnými motory na motory, které budou jednoho dne poháněny metanem ze zdrojů energie bez CO2. Aby tomu tak bylo, měla by německá federální vláda přistupovat ke všem technologiím stejně a propagovat i řešení s vodíkem a metanem."

Jde o vhodně načasovaný objev, protože lidé konečně začínají více akceptovat elektrická vozidla. Odborníci předpovídají, že například jen v Německu bude do roku 2022 na silnicích milion automobilů na pohon elektrickými bateriemi nebo na hybridní pohon.

Je to o dva roky později, než byl jejich původní cíl, protože rozběh byl zprvu pomalý. Nedávné finanční pobídky povzbudili k přijetí nové technologie více kupujících.

Loni v srpnu bylo na německých silnicích 460 000 hybridních nebo elektrických aut a země měla okolo 13 500 veřejných dobíjecích stanic.

Na tamních zákazníků těžko doléhá skandál s dieselovými emisemi a průmysl je přesvědčen, že prodej tam nabízených 33 různých hybridních a elektrických modelů se nastávajících letech ztrojnásobí.

Německé města mohou nyní zakázat dieselové vozy, z důvodu znečištění vzduchu, které způsobují. Města jako Dusseldorf a Stuttgart dostali od federálního správního soudu pokyn, aby zvážily celoroční zákaz starších modelů, neboť tyto dvě města jsou jediné v zemi, v nichž hladiny oxidu dusnatého přesahují limity EU.

Zdroj: naturalnews.com

www.ac24.cz

Klíčová slova: ekologie
1015 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Jste připraveni zemřít? Neokonzervativci řídící americkou zahraniční politiku soustřeďují současné své úsilí na likvidaci zbytku dosavadních dohod zaměřených na omezení zbrojeníČeská televize vede tažení proti držitelům zbraní a pomlouvá je. ČT konkrétně šíří dezinformace a fake news ohledně zločinů spáchaných legálně drženou zbraníBakala i expremiér Sobotka podle našeho názoru patří před soud. Co bylo ukradeno, musí být vráceno!Odmítáme, aby slušní lidé živili nepřizpůsobivé, a odmítá, aby nepřizpůsobiví obtěžovali slušné lidi, kteří pracují!Každý, chudý i bohatý, může díky sluníčkářům a islamizaci přijít o vše…

euServer.cz

Rasputina na PutinaŽe Praha volí jako rozšířený ústav pro choromyslné, je věcí známou a ostatním lidem českým , moravským i slezským svorně proklínanou

ePortal.cz

Rebelie lhářů. Vzpoura proti neexistujícímu „šestému masovému vymírání“ODS na cestě od modré k červené. K tomu můžeme ještě přičíst návštěvu předsedy ODS Petra Fialy v Řeporyjích, kam přijel podpořit místního hulváta Pavla Novotného

Eurabia.cz

Turecko ukradlo další část území Kypru a EU drží hubu a krok. Asi má strach z Turka?Slovinsko: Imigranti šlohli auto a hned bourali

FreeGlobe.cz

Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxiTak tohle nedokážete! Greta prý vidí oxid uhličitý pouhým okem!

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

To už tam bude do smrti! Zeman půjde do nemocnice, internetem se line stoka komentářůObrovské riziko. Erdogan přesune uprchlíky. A pak... Bezpečnostní expert dává útok Turecka do souvislostí
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění