reklama

Putin dal příklad: jak se může Německo a Evropa stát finančně svrchovanými za pomoci zlata. Co má Putin společného s de Gaullem?

Autor: odjinud | Publikováno: 21.9.2019 | Rubrika: Ekonomika
zlato

„Putin nám ukazuje, co máme dělat – vraťme také naše zlato z New Yorku a Londýna!“ Není to jediná zpráva na Twitteru, v níž se pokouší poslanec Spolkového sněmu Anton Friesen (AfD) zapůsobit na spolkovou vládu. „Berlín by měl vrátit naše německé zlato domů,“ řekl v interview pro Sputnik a uvedl řadu důvodů z finanční a měnové sféry, proč je to třeba udělat. (Foto: Pexels)

Svrchovanost Německa je třeba obnovit ve všech oblastech – to je cíl frakce strany Alternativa pro Německo (AfD) ve Spolkovém sněmu. „Jde mj. o měnovou politiku,“ zdůraznil Anton Friesen.

Na pozadí toho napsal v srpnu na Twitteru toto: „Putin nám ukazuje, co máme dělat – vraťme také naše zlato z New Yorku a Londýna! Svrchovaná země musí mít svrchovanou měnovou politiku.“

Tuto zprávu okomentoval Friesen v interview pro Sputnik takto: „AfD vystupuje pro „obnovení svrchovanosti“ Německa. Týká se to podle jeho slov nejen „spolupráce na úrovni vojenských nebo tajných služeb, ale i měnové politiky“. Jestliže mohou zahraniční tajné služby „bez okolků jednat na německém území, můžeme mluvit jen o omezené svrchovanosti“. A jestliže je německé státní zlato uloženo převážně v New Yorku a Londýně, pak v případě vážnějších událostí – například války – ho Německo ztratí. Dojde-li k vyostření krize eura a eurozóna zkrachuje, což není vůbec nepravděpodobné, budeme snad potřebovat zlato k pokrytí nové národní měny, kterou v tomto případě budeme muset zavést“.

Sputnik položil v pátek Spolkové bance otázku: jaká část zlatých rezerv Německa je uložena na jeho území, a jaká za jeho hranicemi.

Mluvčí Spolkové banky poukázala na to, že „koncepce uložení zlata předpokládala, že do roku 2020 bude polovina (50 %) zlatých rezerv Německa uložena ve vlastních trezorech Spolkové banky ve Frankfurtu nad Mohanem. Tohoto cíle bylo dosaženo před termínem v roce 2017. Takže jsou nyní trezory zavřeny“.

„Spolková banka je formálně nezávislá, její politika byla ale závislá a závisí i nadále na spolkovém kancléřovi, a tedy i na politice spolkové vlády,“ dodal ze své strany Friesen k odpovědi mluvčí Spolkové banky.

„Mohu konstatovat, že tato vláda nemá podle všeho zájem na opatřeních nezbytných pro zajištění svrchovanosti Německa v oblasti měnové politiky. Nepřekvapuje mě to, protože 'černorudá' koalice také nedělá nic ani v ekonomické, ani ve vojensko-strategické sféře, aby minimalizovala nynější velkou závislost Německa na Spojených státech,“ uvedl.

Kde se nachází německé zlato?

 

Ještě v létě roku 2017 probíhala veřejná diskuse o tom, že značná část německých valutových rezerv je uložena v zahraničí, a má být podle názoru mnoha pozorovatelů a odborníků vracena do Německa. Sputnik hovořil tehdy s poslancem Spolkového sněmu a odborníkem pro trh zlata Petrem Boehringerem (AfD), s nímž Friesen podle jeho slov aktivně spolupracuje v parlamentu. Boehringer přišel kdysi s návrhem pod heslem „Vraťte naše zlato domů!“

Ve svém interview uvedl Friesen aktuální údaje o objemech německého zlata: „Podle informace pana Boehringera je v současné době pouhých 53 % německého zlata uloženo na území Německa. Konkrétně je 1710 tun uloženo ve Frankfurtu, avšak 1237 tun je i nadále v New Yorku a dalších 432 tun v Londýně. Je příznačné, že z Paříže jsme naše zlato už dávno odvezli. Do roku 2017 bylo naše zlato uloženo u našich blízkých spojenců ve Francii. Podařilo se nám to, a nedošlo přitom k žádným diplomatickým krizím ani k žádným problémům. Je třeba samozřejmě říci, že je to dlouhodobý proces, takže na to budeme potřebovat nějaký čas.“

Co má Putin společného s de Gaullem?

„Řekl bych, že Charlese de Gaulla můžeme pokládat za příklad ve všech slova smyslech,“ řekl funkcionář AfD Friesen a uvedl zajímavou historickou paralelu.

„De Gaulle jednal ale před několika desetiletími. V 1960 letech udělal právě to, k čemu vyzývám dnes já a celá AfD. Zbavil jiné země přístupu k francouzskému zlatu. Požádal USA, aby vyměnily francouzské dolarové rezervy za zlato, a poslaly pak toto zlato do Francie,“ uvedl. Kromě toho prováděl de Gaulle také tzv. „politiku prázdné židle“, aby obnovil pozice Francie jako mezinárodní a evropské velmoci po druhé světové válce. Vystupoval přitom často proti zájmům silných západních zemí, mj. USA.

Podle Friesenova názoru nynější politika Ruska v nakupování zlata za prezidenta Vladimira Putina a jednání de Gaulle „se shodují s kontextem a požadavky AfD“. Jde v konečném důsledku o to, abychom se pomocí národních zlatých rezerv zbavili globální dominance amerického dolaru.

Dolar jako hlavní světová měna a zlato

„Dalším důležitým bodem je nezávislost na hlavní světové měně – dolaru. Mimochodem, právě v této měně se provádějí transakce s energetickými médii – ropou a plynem. Celá řada zemí, jako Rusko, Čína a Írán, usiluje o to, aby skoncovala s dominancí a hegemonií dolaru. Na tomto pozadí by byl důležitým krokem návrat německého zlata z USA. Bylo by to velmi žádoucí,“ řekl dále Friesen. Frakce AfD ve Spolkovém sněmu vystupuje podle jeho slov právě pro to.

„Šel bych dokonce ještě dál a požádal bych, aby byly americké státní obligace prodány, a aby bylo nakoupeno zlato, jak to dělají Rusko a Čína, aby se staly nezávislými na americkém dolaru,“ vysvětlil představitel AfD. „Bylo by to další opatření pro upevnění svrchovanosti v měnové sféře,“ dodal.

Zmínil se rovněž o krachu dosavadního světového finančního systému – Brettonwoodského, který platil v prvních desetiletích po ukončení druhé světové války a dodával (mj. díky měnám krytým částečně zlatem) světové ekonomice jistou stabilitu. Avšak po zrušení „zlatého standardu“ americkým prezidentem Richardem Nixonem v roce 1971 (po tzv. Nixonově šoku) tento systém zkrachoval.

„To zase vedlo k tomu, že se prudce zaktivizovaly finanční spekulace. K ekonomickým krizím dochází stále častěji. Když potřebujeme globální stabilitu, měli bychom se zamyslet nad tím, jak toho máme dosáhnout.“ A zlato je podle názoru politika i nadále tím nejlepším prostředkem.

Velké banky a Mastercard jako odpůrci zlata

Ve světě jsou však „velké a vlivné“ síly, které chtějí zachovat peníze nekryté zlatem, anebo je úplně zlikvidovat. Nemají zájem na tom, aby byly měny kryty zlatem, a tím i upevňovány. Protože to by skoncovalo s nekonečnými spekulacemi a dotklo by se finančního odvětví, které vydělává „miliardy doslova z ničeho“, právě pomocí spekulací.

Mezi podobné „odpůrce zlata“ patří podle slov politika z AfD platební systémy Visa a Mastercard, a také velké mezinárodní banky. „Pracují pro společnost, která nemá hotové peníze, a budou tomu určitě aktivně bránit. Sílu podobných koncernů a bank, které provádějí operace v globálním měřítku, bychom neměli podceňovat.“

Konec konců, před každým vážnějším politikem stojí úkol zajistit úplnou svrchovanost Německa, mj. i v měnové a finanční oblasti, a to pomocí návratu německého zlata do vlasti, zdůraznil Anton Friesen.

Zdroj: snews.com

www.ac24.cz

Klíčová slova: Rusko
1137 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Jste připraveni zemřít? Neokonzervativci řídící americkou zahraniční politiku soustřeďují současné své úsilí na likvidaci zbytku dosavadních dohod zaměřených na omezení zbrojeníČeská televize vede tažení proti držitelům zbraní a pomlouvá je. ČT konkrétně šíří dezinformace a fake news ohledně zločinů spáchaných legálně drženou zbraníBakala i expremiér Sobotka podle našeho názoru patří před soud. Co bylo ukradeno, musí být vráceno!Odmítáme, aby slušní lidé živili nepřizpůsobivé, a odmítá, aby nepřizpůsobiví obtěžovali slušné lidi, kteří pracují!Každý, chudý i bohatý, může díky sluníčkářům a islamizaci přijít o vše…

euServer.cz

Rasputina na PutinaŽe Praha volí jako rozšířený ústav pro choromyslné, je věcí známou a ostatním lidem českým , moravským i slezským svorně proklínanou

ePortal.cz

Rebelie lhářů. Vzpoura proti neexistujícímu „šestému masovému vymírání“ODS na cestě od modré k červené. K tomu můžeme ještě přičíst návštěvu předsedy ODS Petra Fialy v Řeporyjích, kam přijel podpořit místního hulváta Pavla Novotného

Eurabia.cz

Turecko ukradlo další část území Kypru a EU drží hubu a krok. Asi má strach z Turka?Slovinsko: Imigranti šlohli auto a hned bourali

FreeGlobe.cz

Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxiTak tohle nedokážete! Greta prý vidí oxid uhličitý pouhým okem!

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Klaus ml. má vztek. Jde o uprchlíky. A udeřil na Fialovu ODSPedofilie „není nic trestného“. A Havel... Pavel Novotný si oblékl uniformu a překonal vše, co kdy doposud řekl
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění