Spojence najde pouze ten národ, který prokáže vlastní odhodlání hájit svoji svobodu a suverenitu

Autor: Tomio Okamura | Publikováno: 9.10.2019 | Rubrika: Zamyšlení
vojak

Dámy a pánové, vážení hosté, drazí přátelé, děkuji za pozvání a možnost vás pozdravit a říct pár slov. Téma tohoto semináře je zcela zásadní - obrana vlasti a povinnost nás občanů ji bránit.

Je velmi smutný fakt, že toto téma, tedy hlavně povinnost bránit vlast, je dlouhodobě tabu. Politici si prostě nedovolí rozzlobit mládež tím, že by jim připomněli brannou povinnost.

Armáda České republiky by chtěla do roku 2026 navýšit počet vojáků v celé zemi až na 30 000. Nyní je jich kolem 21 000. Jsem přesvědčen, že naše armáda má být určena především k zajištění obrany území České republiky.

Hranice naší republiky je dlouhá 2290 km. Asi tušíte, kam mířím - pokud bychom chtěli jen ohlídat hranici tak dnes nám nevychází ani dostatečný počet vojáků na ochranu našich hranic třeba v případě velké a náhlé migrační krize. Máme půl vojáka na sto ekonomicky činných obyvatel, zatímco běžně je počet příslušníků armády takový, že připadá jeden voják na sto ekonomicky činných obyvatel. Naše armáda by tedy měla být jednou taková, jakou dnes máme, ale chybí dostatek vhodných lidských zdrojů.

Pokud bychom čelili vážné bezpečnostní krizi, zdá se, že nám chybí téměř vše. Nemáme připravené lidské ani materiální zálohy. Minulost, ať už rok 1939 nebo 1968 navíc ukazují, že plně spoléhat na zajištění bezpečnosti prostřednictvím spojenců je naivní a může znamenat hořké vystřízlivění.

Panuje mýtus, a já říkám hodně falešný a úmyslně falešný mýtus, že země naší velikosti nemá jinou možnost než plně spoléhat na spojenecké svazky.

Spojence najde pouze ten národ, který prokáže vlastní odhodlání hájit svoji svobodu a suverenitu.

Klasickou ukázkou je deseti milionový Izrael obklopený fanatickými, zákeřnými a brutálními nepřáteli. Izrael nikdy nepřestal tvrdě hájit své zájmy. Historie ho tvrdě poučila, že musí především spoléhat sám na sebe. Jako druhý příklad chci zmínit Švýcarsko. Země uprostřed míru důsledně a s respektem udržuje mimořádně efektivní systém mobilizačního rozvinutí obraných sil. Tato bohatá země ví, že musí své bohatství bránit a to schopností mobilizovat doslova každého Švýcara k obraně země. Před systémem a odhodláním Švýcarů couvnul i Hitler během druhé světové války.

Porazit jde armády, ale nejde porazit národ, který se nevzdá. Je základním právem svobodného občana bránit svou zem. Opakuji, především právem. Pokud ho tohoto práva zbavíte, stává se ze svobodného občana otrok. Stojíme před zásadní politickou otázkou. Má česká politika ambici definovat vlastní zájem na obraně země jako zásadní znak nezávislosti, nebo se této schopnosti vzdáváme a zbavujeme. Pokud se jí zbavujeme, činíme tak ze své lenosti, hlouposti, neodpovědnosti, anebo je to záměr spojený s postupující ztrátou politické nezávislosti naší země?

Pokud se rozhodneme situaci změnit, je třeba v prvé řadě začít vychovávat z občanů vlastence a ve druhé řadě je třeba dát jim možnost připravit se ke skutečně účinné obraně země. Obraně založené, a to podtrhuji, na finančním rámci, který musí vycházet z ekonomických možností naší země a z odpovědného posouzení rizik.

Dámy a pánové, hnutí SPD dlouhodobě prosazuje zvýšení branné schopnosti naší země - souhlasíme s tím, že je potřeba znovu zavést evidenci mladých mužů a umožnit přípravu širších lidských i materiálních záloh pro armádu. Musíme v tomto ohledu dělat odpovědnou politiku, jinak si zahráváme se svobodou této země a s budoucností našeho národa.

Děkuji za pozornost a děkuji také poslanci SPD plukovníkovi v.v. ing. Radovanu Víchovi, že tento seminář uspořádal.

Klíčová slova: armáda  | vlastenectví  | bezpečnost
1207 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

KORONAVIRUS: Domácí vězení pro Evropany... ... amnestie pro ilegální imigranty67 ilegálních migrantů se zase vylodilo na řeckém ostrově LesbosUzákoněná lež jako metoda práce EUBez Vás nepřežijeme...Německá policie při zatýkání v no-go zóně musela svést bitvu s 200 obyvateli imigrantské čtvrti

euServer.cz

Skryté záměry pomníkové válkyZdeněk Hřib by Emanueli Moravcovi udělal radost...

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaGeorge Soros. Génius hybridní války

Eurabia.cz

Bojovníci Islámského státu jsou už z mise zpátky doma v NěmeckuŠvýcarsko vypoklonkovalo karavanu Cikánů (tj. les Gitans)

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Prezident Beneš: Nikdy nezapomeňme na to, co s námi Němci v této válce dělali a co zamýšleli s námi učinitCílem Německa je zničit Čechy a nacismus je jen jednou z etap této staleté strategie ...

ParlamentniListy.cz

Politik ANO před necelou hodinou opustil zastupitelstvo Kolína. Došel k autu a uviděl TOHLE. Ještě teď se potíRadmila Kleslová je zpět. V plné síle ukázala na podivný mega byznys v režii Pirátů, Zelených a spol.
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění