Antisemitismus ve Velké Británii

Autor: Karel Orlík | Publikováno: 10.1.2008 | Rubrika: ShortNews
Vlajka - Velká Británie

Britská média obviňují Izrael z množství kriminálních deliktů. Deník The Guardian označuje Izrael za stát apartheidu, navzdory faktu, že izraelští Arabové mají plná práva. Článek Patricka Sealeho popisuje akce izraelské armády na dopadení ostřelovačů v Gaze jako "zuřivé běsnění", aniž by zmínil tisíce odpalených raket na území Izraele.

Když letos v dubnu odsouhlasila Národní unie novinářů bojkot Izraele, označila její členka Pamela Hardymentová Izrael za "nacistický vraždící stroj, podporovaný nejbohatšími Židy světa." Při referátu o "tzv.holocaustu" zase prohlásila: "Hanba všem Židům, nenávidím je."
Svatá prostoto, řekl by Mistr Jan Hus.

Reportéři BBC obviňují Izrael dokonce i tehdy, když se vraždí v Gaze Arabové navzájem. Zvláště nepřátelsky se chovají také představitelé Anglikánské církve. Canon Andrew obvinil Izrael z etnických čistek a "systematického požidovšťování Jeruzaléma". Podle faráře Stephena Sizera "zdědilo křesťanství všechna Boží zaslíbení daná Židům." V článku v magazínu liberální teologie Cornerstone Sizer napsal, že "křesťanští sionisté ospravedlňují systém apartheidu ve státě Izrael."

Dalším příkladem je anglikánský farář, zpěvák, sociální aktivista a ředitel AmosTrust Garth Hewitt, který je označován za mírotvůrce židů, křesťanů a muslimů. Zde jsou některé z jeho výroků:
"Betlém je místem narození Knížete života a dnes je vězením za separátní zdí."
"Živý Bože, zboř zeď rozdělení, která uvěznila komunitu palestinských Arabů. Bože osvobození, posiluj je v jejich boji. Moji Palestinci hledají spravedlnost, dej ať mohou žít bez zdi, kontrolních stanovišť, zátarasů a zákazů vycházení."

Tento bláznivý křesťan se tedy jinými slovy modlí, aby mohli palestinští Arabové "bez zábran" dál vraždit Židy. Do jeho chorého mozku asi nedorazily informace, že zeď zachránila tisíce životů nevinných civilistů! Nebo je mu líto, že se Židé umí ubránit?

Arabský "křesťan" Zoughbi Zoughbi: "Izrael uctívá zlaté tele bezpečnosti. Vyzýváme všechny křesťany k uznání kolektivní odpovědnosti Izraele za situaci v Betlémě, v Judeji, Samaří i v Gaze."
(ko, 30.12.07, jeden ze zdrojů, http://www.amostrust.org/downloads/bethlehempack2007.pdf)

3316 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Milion chvilek pro demokracii přišel s trapnou svazáckou písní. Dokazuje, že je to protidemokratické hnutí, které nerespektuje výsledek demokratických volebPřevlékač uniforem Petr Pavel for president! Ideální ministři? Janda, Halík, Greta, PánekInstagram teď už zakazuje i fotky lidí na střelnicích s tvrzením, že podporují ‚násilí‘Asociace Sociálně demokratické mládeže požaduje, aby byla pro veškeré seniory povinná vegetariánská strava. Kvůli ochraně klimatu. Dále zákaz benzinu, nafty, a jádraParťák kmotra Mrázka a jeden z nejodpudivějších symbolů polistopadového marasmu Luděk Sekyra sponzoruje tzv. Koncert pro budoucnost. Tety z ČT budou moderovat, z pytle vykoukne Šídlo a...

euServer.cz

Pro koho to čučkař Koudelka z BISu vlastně pracuje? Ostatně soudím, že NATO i EU musí být námi opuštěnyUž jste viděli, jak se ztrapnila Vášáryová? Blaha rozdrtil video americké ambasády o 17. listopadu

ePortal.cz

Už i u nás przní duše dětem zpovykaní šílenci z politických neziskovek, které zločinní levicoví politici vpustili do našich škol. Je třeba to zastavit, dokud je čas!Stávkovat či nestávkovat? Ve školství zdaleka nejde jen o platy!

Eurabia.cz

Svátek Nezávislosti: Polsko jako proponent křesťanské civilizace v EUŠvédský stát daroval islamistické škole stovky milionu korun ...

FreeGlobe.cz

Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Vích (SPD) Plukovník Eduard Stehlík je historik, nikoliv bojovník a veteránNeustále cpou legendu o Havlovi, lidé už jsou otrávení. Spisovatel a náš první diskžokej Černocký probral také zaháčkované příbuzenstvo Erika Taberyho
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění