Antisemitismus ve Velké Británii

Autor: Karel Orlík | Publikováno: 10.1.2008 | Rubrika: ShortNews
Vlajka - Velká Británie

Britská média obviňují Izrael z množství kriminálních deliktů. Deník The Guardian označuje Izrael za stát apartheidu, navzdory faktu, že izraelští Arabové mají plná práva. Článek Patricka Sealeho popisuje akce izraelské armády na dopadení ostřelovačů v Gaze jako "zuřivé běsnění", aniž by zmínil tisíce odpalených raket na území Izraele.

Když letos v dubnu odsouhlasila Národní unie novinářů bojkot Izraele, označila její členka Pamela Hardymentová Izrael za "nacistický vraždící stroj, podporovaný nejbohatšími Židy světa." Při referátu o "tzv.holocaustu" zase prohlásila: "Hanba všem Židům, nenávidím je."
Svatá prostoto, řekl by Mistr Jan Hus.

Reportéři BBC obviňují Izrael dokonce i tehdy, když se vraždí v Gaze Arabové navzájem. Zvláště nepřátelsky se chovají také představitelé Anglikánské církve. Canon Andrew obvinil Izrael z etnických čistek a "systematického požidovšťování Jeruzaléma". Podle faráře Stephena Sizera "zdědilo křesťanství všechna Boží zaslíbení daná Židům." V článku v magazínu liberální teologie Cornerstone Sizer napsal, že "křesťanští sionisté ospravedlňují systém apartheidu ve státě Izrael."

Dalším příkladem je anglikánský farář, zpěvák, sociální aktivista a ředitel AmosTrust Garth Hewitt, který je označován za mírotvůrce židů, křesťanů a muslimů. Zde jsou některé z jeho výroků:
"Betlém je místem narození Knížete života a dnes je vězením za separátní zdí."
"Živý Bože, zboř zeď rozdělení, která uvěznila komunitu palestinských Arabů. Bože osvobození, posiluj je v jejich boji. Moji Palestinci hledají spravedlnost, dej ať mohou žít bez zdi, kontrolních stanovišť, zátarasů a zákazů vycházení."

Tento bláznivý křesťan se tedy jinými slovy modlí, aby mohli palestinští Arabové "bez zábran" dál vraždit Židy. Do jeho chorého mozku asi nedorazily informace, že zeď zachránila tisíce životů nevinných civilistů! Nebo je mu líto, že se Židé umí ubránit?

Arabský "křesťan" Zoughbi Zoughbi: "Izrael uctívá zlaté tele bezpečnosti. Vyzýváme všechny křesťany k uznání kolektivní odpovědnosti Izraele za situaci v Betlémě, v Judeji, Samaří i v Gaze."
(ko, 30.12.07, jeden ze zdrojů, http://www.amostrust.org/downloads/bethlehempack2007.pdf)

3535 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Amerika se bez nepřítele obejít nemůže. Nepřítel je totiž to, co vlévá peníze do největšího amerického průmyslu, jímž je průmysl zbrojařskýVe Španělsku letos narostly ilegální vstupy afrických migrantů o 700 %Evropská komise veřejně vyhlásila válku evropským zemědělcům: Jak zlikvidovat zbytky evropské výroby a vše dovážetBez Vás nepřežijeme...Nic takového se zatím ještě nestalo, Čína investuje přes bilion $ do nového plánu na technické předběhnutí USA

euServer.cz

Skryté záměry pomníkové válkyZdeněk Hřib by Emanueli Moravcovi udělal radost...

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaGeorge Soros. Génius hybridní války

Eurabia.cz

Noví zahraniční pracovníci? Romové se vracejí před koronou do ČRTurecký velvyslanec: Ramadán lepší Vánoc!

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Ruska vláda zahájila rozsáhlý program finanční podpory pro rodiny postižené koronaviremPrezident Beneš: Nikdy nezapomeňme na to, co s námi Němci v této válce dělali a co zamýšleli s námi učinit

ParlamentniListy.cz

Budou spacáky na Kavkách? Otázky Václava Klause. Wollner a další řádí, volba Xavera spustila naprosté peklo Vadim Petrov: Za Xavera jsem rád. Moravec je už jen fosilie. Toto se teď musí v ČT nastolit
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění