Putin narovinu: USA si řežou pod sebou větev a brzy spadnou

Autor: odjinud | Publikováno: 14.10.2019 | Rubrika: ShortNews
Putin6

Během svého vystoupení na Ruském energetickém týdnu se prezident RF Vladimir Putin dotkl řady otázek, počínaje perspektivami amerického plynu v Evropě a konče vystoupením ekologické aktivistky Grety Thunbergové v OSN.

Dodávky plynu z USA do Evropy 

Žádné dodávky z USA nedokáží uspokojit evropské potřeby plynu po poklesu těžby v evropských zemích, prohlásil Putin.

„Je těžké si představit, co by bylo, kdyby tato trasa (plynovodu Nord Stream – pozn.red.) nebyla. Evropa by prostě pociťovala nedostatek vzhledem k poklesu těžby v tradičních centrech těžby v samotné Evropě – Velké Británii, Nizozemsku. Žádné dodávky z USA to nemohou naplnit,” prohlásil Putin.

Highly likely

Korespondent NBC News Kir Simmons se Putina zeptal, jestli se Moskva snaží ovlivnit průběh prezidentské kampaně, která se bude konat v USA v roce 2020.

„Jenom mezi námi Vám řeknu: ano, určitě to uděláme,“ žertem odpověděl Putin a po malé pauze pokračoval: „Abychom vás tam definitivně pořádně pobavili“.

„Hlavně to nikomu neříkejte. Dobře?“ požádal.

Pak už prezident vážným tónem pokračoval: „Víte, my máme svých problémů dost, zabýváme se řešením vnitřních problémů a především na to se zaměřujeme“. 

V rámci komentáře k výroku o tom, že Mueller nenašel důkazy svědčící o spiknutí mezi Moskvou a Trumpem, ale vyslovil předpoklad o možném zásahu Ruska do příštích voleb v USA v roce 2020, prezident odpověděl: „Highly likely – to už jsme slyšeli“.  

Podle jeho slov to, co se děje ve sféře domácí politiky USA, poškozuje jak vztahy mezi oběma zeměmi, tak i samotné Spojené státy.

„Je to směšné, nebo bylo by to směšné, kdyby to nebylo tak smutné,“ řekl Putin.

Dolar jako politický nástroj 

USA při zavádění omezení na používání dolaru řežou větev, na níž sedí, a „brzy spadnou“, domnívá se Putin.

„Dolar se po celém světě těšil velmi velké důvěře. Byla to téměř jediná univerzální světová měna. Spojené státy začaly z nějakého důvodu používat účtování v dolarech jako nástroj politického boje a zavádět omezení na používání dolaru. Svýma vlastníma rukama začaly řezat větev, na níž sedí. Brzy spadnou,“ řekl Putin během setkání s vedoucími představiteli profilových institucí zahraničních zemí a mezinárodních organizací v rámci fóra Ruský energetický týden.

Absence politického pozadí Nord Stream 2

Ruský prezident také prohlásil, že výstavba plynovodu Nord Stream 2 má výlučně komerční charakter a nemá politické pozadí.

„Rusko zajišťuje stabilní a nepřetržité dodávky plynu evropským směrem. Pokračujeme v realizaci rozsáhlých infrastrukturních projektů, jako jsou plynovody Turkish Stream a Nord Stream. Mořská část Turkish Stream je dokončena a probíhají práce na souši. Nord Stream 2 se také staví podle plánu, více než 82 % trasy již bylo položeno. Znovu zdůrazňuji, že tyto projekty jsou prováděny společně s evropskými společnostmi a mají výlučně komerční povahu. Chci to ještě jednou zdůraznit, neexistuje politické pozadí,“ řekl.

„Úkolem těchto projektů je diverzifikace dodávek plynu, eliminace tranzitních rizik a tím posílení evropské energetické bezpečnosti. Právě proto logika běžných obchodních vztahů vítězí nad pokusy udělat z energie rukojmí politických neshod," dodal.

Vystoupení Grety Thunbergové

Využívání dětí a dospívajících k dosažení dokonce i ušlechtilých cílů je nepřijatelné, prohlásil Putin, když komentoval vystoupení Grety Thunbergové v OSN.

„Jsem přesvědčen, že Greta je hodná dívka a velmi upřímná, ale dospělí musí udělat vše pro to, aby nepřiváděli dospívající a děti do extrémních situací, musí je chránit před nadbytečnými emocemi, které mohou poškodit osobnost. To je to, co jsem chtěl říci,“ řekl Putin na plenárním zasedání Ruského energetického týdne.

Zdroj: snews.com

Klíčová slova: Rusko
1530 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Celá Francie s výjimkou západu země je vystavena postupujícímu radikálnímu islámuEuroarmáda: Muslimští hrdlořezové poslaní na vlastní lidi? Nová bezpečnostní strategie EUMladý Klaus se mýlí. Není v současné situaci důležitější téma pro záchranu našeho tisíciletého státu a národů, které jsou jeho autentickým „politickým lidem“ – než opuštění potápějícího se Titaniku EU, dokud je ještě časVážení čtenáři, pomozte nám prosímMáme tady další důkaz toho, že takzvaný „boj proti rasismu“ sluníčkářů ve skutečnosti znamená jen rasismus naruby, tedy rasismus proti bělochům

euServer.cz

Nová ruská ústava Kalousek ví stejně dobře jak to ví generál Flynn, že hnutí Blak Lives Matter je jen dočasnou zástěrkou toho, co má přijít po něm. Což je nová barevná revoluce fašistického střihu

ePortal.cz

Prosíme o pomoc. Buď se budeme bránit, nebo náš svět zanikneRasismus je zpátky a sílí

Eurabia.cz

Imigranti požadují být uznáni za národnostní menšinyA nejzavilejší obhájkyní invaze muslimských uprchlíků do Evropy se stává Langšádlová z TOP 09

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Ruská armáda má technologií, kterou nemají Američané. Armáda USA je zděšenaByl zprovozněn nový most mezi Ruskem a Čínou

ParlamentniListy.cz

Vypadněte z ČT! Václav Moravec ztratil nervy. Ruply mu jako nikdyNaši herci? Hrůza. Co leze z těch škol... Slavný Čech o umělcích
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění