Tajná dohoda Babiš – Kellner? PPF kupuje Novu, Česká televize prožívá řízený kolaps. Lhaní ředitele Dvořáka ohledně galerie Leica? Jen malá taškařice ve srovnání s obrovskými změnami

Autor: Ondřej Höppner | Publikováno: 25.10.2019 | Rubrika: Zamyšlení
ceska_televize

 

Investiční skupina PPF kupuje televizi Nova, respektivě celou mezinárodní skupinu televizí, do níž Nova patří. Mezi sysly přišel mastodont. Zesilují spekulace, že pád České televize je řízený – se záměrem ji co nejvíce oslabit a vyprázdnit tak mediální televizní prostor. Je Petr Dvořák trojský kůň PPF za hradbami České televize?


Z tohoto úhlu pohledu je v podstatě úplně jedno, zda parlament schválí nebo neschválí zprávy o činnosti hospodaření České televize. Na konci tohoto nedůstojného procesu bude z bažiny, polykající miliardy, malá státní televize, placená jen ze státního rozpočtu a vykonávající roli jakési “hlásné trouby” státu. Stane se tím, čím měla být už dávno.


Klička s Leicou

Schyluje se k obrovské mediální změně, ve srovnání se kterou je lež ředitele České televize Petra Dvořáka (dříve PPF) před poslanci na semináři 8. října jen jakousi drobnou taškařicí.

Ředitel České televize Petr Dvořák vysvětluje poslancům na semináři, že o svém podnikání v umění informoval Radu České televize. Její předseda to obratem popírá.


Ředitel ČT Petr Dvořák: “Leica Gallery je fotografická galerie, kde jsem předsedou správní rady. Provozuje ji moje žena. Mezi Leica Gallery a Českou televizí není žádný obchodní vztah. Všechny tyto informace dávám Radě na vědomí, Rada všechny tyto informace ví.”

Předseda Rady České televize Jan Bednář: “Já jsem neoficiálně věděl, že má pan ředitel České televize Dvořák manželku, která je provozovatelem jakési galerie. Není mi nic známo o nějakých finančních souvislostech mezi Českou televizí a touto galerií. Členové Rady nebyli informování, rozhodně ne na zasedání Rady o této skutečnosti.”Jinými slovy: Ředitel Dvořák tvrdí, že Radu informoval. Předseda Rady, ehm, říká, že to není pravda.


Galerie Leica je menší kavárna s výstavami schovaná v zapadlé uličce za Václavským náměstím. Žádné převratné kulturní počiny se v ní nedějí. U České televize však vyvolala nebývalý zájem (u jiných televizí ne). Kdyby si měla galerie Leica platit reklamu, kterou jí udělala Česká televize od doby, co je její majitel Petr Dvořák ve funkci ředitele, pak by byla řeč o částkách v řádech statisíců korun.

Ve skutečnosti jde ale mnohem víc, než zhodnocování jedné malé umělecké značky.


Tajná smlouva Babiš – Kellner?

Spekulace o řízeném pádu České televize nabyly jasnějších obrysů poté, co poslanci hnutí ANO premiéra a miliardáře Andreje Babiše deklarovali odhodlání podpořit zprávy o hospodaření a činnosti České televize (17. října).

Přitom by měli být právě oni, kdo by nahlas řekl: “Hospodaření České televize je neprůhledné, Česká televize vysílá fake news o premiérovi Babišovi i ostatních, Česká televize kope za protistranu, je třeba vysušit bažinu a celé to tam vyměnit.”

Udělali pravý opak. Proč?


Petr Kellner, oficiální foto PPF


Nabízí se vysvětlení, že už je dávno rozhodnuto.

Problémy České televize v podobě neschválení zpráv a hrozby odvolání Rady a ředitele by mohly mít negativní dopad na cenu Novy.

Také tento fakt svědčí o tom, že zřejmě existuje tajná dohoda mezi Andrejem Babišem a majitelem PPF Petrem Kellnerem. Babišovo “já nejsem mstivej” na adresu České televize po odvysílání série dezinformačních reportáží tak má podle všeho jiné důvody, než že je Babiš lidumil.


Námitky, že v případě “zmizení” České televize posílí i konkurenční televize Prima, jsou zcela liché. Jednak má PPF své drápky i v Primě a jednak je známo, že silnější vždy bere víc.


Petr Dvořák: Nejviditelnější manažer PPF

Ředitel České televize Petr Dvořák pracoval pro PPF od roku 1992 a dostalo se mu velké důvěry, když byl nasazen na vedoucí post do dvou riskantních projektů. Prvním byla E-banka, která byla úspěchem v roli pionýra internetového bankovnictví, ale skončila v roce 2008. Druhým fotbalová Slávia Praha, která dosáhla vrcholu v roce 1996 a pak to šlo šupem dolů až takřka k úplné demolici.


Za PPF se stal Petr Dvořák ředitelem TV Nova v roce 2003 po zmatcích kolem vlastnictví televize. Ty se vyřešili tím, že všechno převálcovaly miliardy PPF. Firma pak prodala televizi Nova zpátky Američanům.

Dosazení Dvořáka do čele televize “v krizovém režimu” může svědčit o tom, jak významnou figurou je tento “tichý blonďák” v rámci celé PPF.

I po prodeji televize Nova Dvořák ředitelem zůstal, a to až do roku 2010. Pak v podstatě plynule přešel v roce 2011 do České televize – po nečekané rezignaci tehdejšího ředitele Jiřího Janečka (odešel údajně ze zdravotních důvodů, ač je zdravý jako tuřín a dokonce teď kandiduje do Rady ČT).


Výše uvedené skutečnosti by mohly napovídat, že úřadování Petra Dvořáka v bažině České televize je součástí dlouhodobého plánu.

Petr Dvořák je jedním z nejschopnějších (zcela jistě nejviditelnějších) manažerů skupiny PPF. Pracoval pro ni oficiálně 18 let (1992 – 2010). Mnohé napovídá tomu, že pro ni pracuje dosud.


Než zazvoní Huawei

Tento příběh podle všeho vyvrcholí v nejbližších dnech, kdy investiční skupina PPF podepíše smlouvu o koupi televize Nova s dosavadním majitelem (spřátelené CME).

Půjde o nejzásadnější mediální přelom za posledních 30 let, který hravě překoná i koupi vydavatelství MAFRA (mimo jiné deník MF Dnes) miliardářem Andrejem Babišem v roce 2013.

Jak dlouho se bude Česká televize potácet ve své subjektivně objektivní marnosti?

Zřejmě do voleb.


Tektonické desky se daly do pohybu, dochází je změně paradigmatu.


P.S.: Už musím končit, zvoní mi, ehm, Huawei.

 

Klíčová slova: média
3445 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Odporné výsledky zvrácené genderové ideologie...Pašování migrantů neustáváZvrácený pastýř papež František. Ničí Církev a fakticky kryje korupční a hospodářské zločiny i sexuálně zvrácené biskupy i kněžíPomozte prosím s financováním EUportal.czŠkola se od dětí dožaduje, aby přestaly používat tak bigotní slova jako máma a táta

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavit

Eurabia.cz

Slavná Anglie. Nejsou důkazy, ale Čech je vinný jen kvůli tomu, že je bělochem ...Švýcarská anketa: Důvěřuješ Astře Zeneca? Ano 6%

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Ne, Češi, to si rozhodovat nebudete, to rozhodne EU. Svoboda slova? Čas ozvat se je do úterkaTvář, kterou znáte z ČT: „Lipovská ven?“ Veliký výsměch. Ale také obvinění lidovce Bartoška
Články autora
Průzkum
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění