reklama

Transhumanismus: Digitální totalita se přibližuje. Kybernetické zrůdy místo lidí. Zuckerberg i Musk se pilně činí. Medicína jako šlechetný úmysl, nebo zástěrka na vytvoření monster? Otrokářství nového typu

Autor: odjinud | Publikováno: 4.12.2019 | Rubrika: Studie
NWO

REDAKCE PROTIPROUD upozorňuje na děsivé souvislosti transhumanismu, který jako obvykle pod vznešenými nálepkami startuje definitvní zničení lidských bytostí

Tranhumanismus. Máme v dnešním světě upřenou pozornost všemožnými směry, tak nám mnohdy uniká, jaké gigantické pokroky dělá tento obor ve svých současných projektech.  

Vědci v University of California San Francisco, která subvencuje Facebook, publikovali v těchto dnech studii, v níž referují o úspěších dosažených na propojení mozku s počítačem: Aktivita neuronů se přenáší do zařízení pomocí specifických spojek dekodifikovaná na algoritmy v omezeném výběru otázek a odpovědí.

Prevence chorob?

Cílem je prý realizace pohodlnějších implantátů, méně invazivních a více praktických, jako jsou napíklad brýle na rozšířenou realitu vybavené senzory a kontrolované přímo myšlením. "Za deset let řídit digitálně přímo náš mozek bude možná pokládáno za normální. Před nedávnem to byla jen fantazie, dnes už dosažitelná perspektiva," uvedl Facebook.

Téměř současně také Elon Musk, zakladatel a pověřený delegát Tesla a Space X – výrobce bezpilotního auta, prohlásil hrdě, že jeho start-up Neuralink dokázal kontrolovat pomocí počítače mozek opice. Po třech tisících pokusech na krysách by měly příští rok začít první testy na "lidských subjektech".

Aby ospravedlnil své šílené experimenty před veřejností, snaží se tyto pokusy prezentovat jako boj proti některým chorobám mozku nebo páteřní míchy, řešení problémů paralýzy a degenerativních patologií. Ale tak jako u ostrého nože, také zde je riziko zneužití extrémně vysoké. Už také proto, že slibované výsledky jsou všechno jen ne povzbuzující, srovnáme-li je s protokoly dosavadních aplikací v medicíně. Postačí toto: Podle FDA-Food and Drug Administration pro překonání ochrnutí u jedinců postižených Parkinsonovou chorobou by bylo třeba do mozku implantovat 10 tisíc elektrod proti 10 přijatelným.

Čtěte ZDE: Doznání: Digitalizace je jen pro chudé a hloupé. Výchova budoucích otroků i v našich školách. Jídlo z červů. Děti od smartphonů blbnou. Hlavní trend bohatých elit: pryč od displejů, zpátky ke klasice. Jak zůstat člověkem?

Facebook i Neuralink se činí

Ale to není všechno. Práce směřují do prostředí extrémně rizikového. Projekt Steno financovaný Facebook Reality Labs v oblasti technologického výzkumu rozšířené a virtuální reality míří k dosažení dekodifikace 100 termínů za minutu v reálném čas se slovníkem o 1000 slovech a maximální 17% chybovostí.

Mezitím Neuralink oznámil projekci čipu vybaveného tak ultrajemnými vodiči, že může být implantován robotem přímo do mozku s cílem dosáhnout totální symbiózy s umělou inteligencí, jak sdělil sám Musk. Co to má společného s jednoduchým případem mozkové patologie? Je jasné, že skutečný objekt je jiného druhu.

Ve skutečnosti stojíme před novým faustovským pokusem přetvořit lidskou bytost na robota s mozkem "umocněným" pomocí umělé inteligence. Je to zrůda, slušně řečeno, jejíž činy a důsledky těchto činů jsou naprosto nepředvidatelné.

Perspektiva, sama o sobě děsivá, ukazuje, že to není všechno. Uval Noah Hararari, esejista, docent středověkých vojenských dějin na hebrejské univerzitě v Jeruzalémě, autor knihy Homo deus, prohlásil již před dvěma roky na Forum Fédération Nationale d'Achat des Cadres: "Cílem není předvídat, nýbrž rozšířit horizont našich možností. Během 50 let by se mohla [demokracie] zcela ztratit. Svět by mohl být ovládán digitální diktaturou. Probíhající digitální revoluce by mohla vést k vytvoření nové formy autoritativního režimu".

Budoucnost

Tím prozrazuje, že plány nemají charakter "ušlechtile" medicínský, ale korespondují ve skutečnosti s vlastním politickým programem, jak potvrzuje také dr. Laurent Alexandre.

Dr. Alexandre je nejen lékař, ale také prezident belgické společnosti DNA Vision a šéf Group HIMA společnosti, která se zaměřuje na kybernetickou bezpečnost a příslušná řešení - a byl dlouho sekretářem národní strany Liberální demokracie, než se začlenila do Ump-Unione pour un Movement Populair.

Na konferenci, kterou pořádali Amis de Crif-Coucil Représentatif des Institutions Juives de France (Přátelé Rady reprezentativních židovských institucí ve Francii), prohlásil, že je bez velkých slov přesvědčen, že v XXI. století "inteligence v širším smyslu, tedy jak biologická, tak umělá, představuje klíč k veškeré moci: politické, vojenské, vědecké, intelektuální atd., neboť právě prožíváme změnu charakteru naší civilizace". 

Kdo ovládne tuto změnu? Za jakým cílem? Kdo bude mít institucionální moc, aby stanovil pravidla?

Protiproud se tomuto tématu, jehož naprosto šílené konotace mainstream zcela ignoruje, bude soustavně věnovat. Vytvoření nikdy nevídajné otrokářské společnosti, z níž nebude úniku, se totiž právě nyní ohlašuje.

Zdroj.

Klíčová slova: nový světový řád
1227 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Takže lidi, kteří mají jiný názor, jsou podle pana senátora Drahoše „šmejdi“? Proč si anticivilizační aktivisté připadají užiteční? Práce expertů gender studies má tak vyšší přínos pro národní bohatství než práce energetiků nebo strojařů. Oni tomu opravdu upřímně věří!Grafy dat z ledovcových vrtů Grónsku považované za nejlepší teplotní rekonstrukce planetárních teplot posledních geologických ér, odhalují, že CO2 vůbec teploty neřídíŠvédsko sklízí otrávené plody masové imigrace a multikulturalismu. Švédsko vloni zaznamenalo šedesátiprocentní nárůst počtu bombových útoků spojených s drogovou kriminalitou a válkou gangůTomáš Halík může slavit. Muslimové nás opět „obohatili“. Pokračuje vypalování a vandalské útoky na kostely ve Francii

euServer.cz

Když na Kongresu ODS naslouchají choromyslní choromyslnémuZelený úděl, Velký skok, kulturní revoluce a Zelení gardisté

ePortal.cz

Meghan nedokázala ustát ani sebemírnější kritiku médií, která ji už delší dobu nabádala k pokoře...Čtenáři a přátelé Eportalu, podpořte nás prosím, nebo ukončíme činnost

Eurabia.cz

Česká muslimka vzkazuje: Nenávidím nevěřící a pokud se vrátím do Čech, tak Vás budu zabíjetSalafitský islám - lidově wahabismus

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Programátor Cimbál: Šabatová, to byla pohroma. Tohle vše má na krku. Ani se neptejte, kolik to stálo...Xaver promluvil o ČT. Čísla, jména, informace. Na Kavčích horách nebudou rádi, nejen tam
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění