reklama

Zkoumali půl milionu lidí, ale nic nenašli. Vědci konečně uzavřeli otázku o homosexualitě

Autor: odjinud | Publikováno: 23.11.2019 | Rubrika: Studie
Homosexuálové

Měla to být studie, která konečně uzavře jednu z nejčastějších otázek o homosexualitě. A tak se i stalo. Mezinárodní tým vědců podrobil výzkumu půl milionu lidí a dialog o tom, zda je homosexualita zakořeněna v genetickém kódu člověka, navěky ukončil.

Opačná sexuální orientace totiž s naší DNA nemá nic společného. Homosexuální gen jednoduše neexistuje. 

Když se na homosexualitu odborná veřejnost přestala dívat z pohledu psychologie, slovo dostali genetici. Dlouhé období se uvažovalo o tom, zda nemůže v lidské DNA existovat gen, který je příčinou opačné sexuální orientace.

A sice vědci předpokládali, že toto nebude to správné vysvětlení, pustili se do rozsáhlého výzkumu. Jeho výsledky publikovali jen dnes v prestižním časopise Science.

Žádný společný gen zapřičiňující homosexualitu neexistuje.

Takový je hlavní závěr studie, v níž bylo zapojeno půl milionu respondentů, jejichž výzkumníci rozdělili na dvě skupiny.

Ti, kteří mají nebo měli sexuální vztah s lidmi stejného pohlaví a na heterosexuály. A pátrali.

Ve vzorcích DNA hledali gen, který by se vyskytoval u homosexuálů, ale i heterosexuálů. Marně. Homosexuální gen jednoduše neexistuje.

Přestože žádný společný gen u homosexuálů vědci nenašli, nelze tvrdit, že genetika nehraje v sexualitě člověka svou roli. Vědci totiž při výzkumu odhalili 5 krátkých úseků DNA, které nazývají genetické markery a ty mají souvislost se sexuální náklonností k osobám stejného pohlaví.

Dva z těchto markerů mají jen muži, jeden pouze ženy a další dva jsou společné. Vědci věří, že se minimálně jeden z mužských markerů spolupodílí na hormonální regulaci a to proto, že souvisí se ztrátou vlasů.

Jeden z markerů zřejmě souvisí i s čichem, který je při sexualitě také velmi významný. Výzkumníci však podotýkají i to, že sice tyto markery souvisejí se sexuální orientací, u homosexuálů vysvětlují méně než 1% projevů chování.

Vědci pro vysvětlení svého výzkumu a lepší informovanosti zřídili i vlastní web , kde popisují, proč vlastně výzkum dělali, na co přišli, ale i to kdo výzkum financoval.

A sice roli genetiky v sexuálních projevech a chování člověka nevylučují, s pomocí svého výzkumu zcela smazaly mýtus o jakémsi homosexuálním genu.

Podotýkají, že na sexualitu člověka ovlivňuje obrovské množství faktorů, mezi nimiž zřejmě nejvýznamnější vystupují prostředí, výchova, ale například i hormonální prostředí v děloze během prenatálního vývoje.

https://ac24.cz/

Klíčová slova: homosexuálové
1032 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Multikulturní hajzlové v čele britských úřadů požadují ochranu "práv" muslimských sexuálních násilníkůIslámského teroristu z Londýna, který vraždil na London Bridge, vydávali za úspěch převýchovy! ODS, lidovci, STAN, TOP 09, Piráti i ČSSD a ANO de facto prosazují cenzuru internetu a potlačení svobody slovaMusíme bránit svobodu a demokracii, proti těm, kteří chtějí státní orgány zneužívat pro potírání opozice a jiných názorů!Chcete, aby EUportal.cz dále vycházel? Za svobodu a bezpečnost je potřeba něco obětovat...

euServer.cz

Mám pro premiéra Babiše dvě zprávyTa nejhrubší protiruská propaganda v České televizi... Aneb právo Krymu na odtržení od Ukrajiny

ePortal.cz

Čtenáři a přátelé Eportalu, podpořte nás prosím, nebo ukončíme činnostProdej kovů ze státních hmotných rezerv je naším bezpečnostním ohrožením.

Eurabia.cz

Totální selhání českých bezpečnostních složek v Ostravě? Jak by nás ubránili pří útoku islámských teroristů?!I Norsko pláče nad imigračním výdělkem

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Kolonizace naruby. Hidžábem to začíná. Komu se nelíbí, že jsme muslimové, musí odejít. Děsivé svědectví z FrancieNesmysl! Ufoun! Gajdůšková to schytala po masakru v Ostravě. Řekla totiž toto
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění