Kvůli boji EU proti globálnímu oteplování se lide dramaticky sníží životní úroveň

Autor: Radim Fiala | Publikováno: 18.12.2019 | Rubrika: Ekonomika
global_warming

Ekonom Lukáš Kovanda varuje, že boj Evropské unie proti takzvanému globální oteplování radikálně lidem snižuje a sníží životné úroveň. Například si lidé nebudou moci kvůli požadované úspoře energie tolik vytápět byty, bude výrazně dražší jižní ovoce jako banány a nebude zdaleka tak dostupné, jako je nyní. Auta na naftový a benzínový pohon budou muset zmizet ze silnic a elektromobily jsou velmi drahé. Tyto nesmysly z Evropské unie hnutí SPD naprosto odmítá a je to další důvod pro to, abychom ze škodlivé Evropské unie vystoupili. ;-)

Nová Komise EU s Ursulou von der Leyenovou v čele vyhlašuje, že chce z EU do roku 2050 udělat uhlíkově neutrální ekonomiku. V praxi to totiž znamená drastický zásah do života všech občanů EU.

„Bude to znamenat až drastický zásah do našich každodenních životních návyků, co se týče např. vytápění bytů, co se týče naší vlastní spotřeby. Třeba ve Velké Británii už je jasně dáno, že se lidé budou muset smířit se snížením teploty vytápění ve svém bytě, aby se ušetřila energie. Musíme si zvyknout na to, že třeba bude výrazně dražší jižní ovoce, že nebude zdaleka tak dostupné, jako je nyní, ať už jde o ananasy, banány, to převážení těchto druhů ovoce zanechává obrovskou uhlíkovou stopu, a to je absolutně v nesouladu s tím, co zamýšlí Evropská komise,“ upozornil Kovanda.

Podle plánu EU roku 2050 zmizí z našich ulic auta na benzínový či naftový pohon, a to bude v konečném důsledku znamenat velký zásah do našich peněženek. Elektromobily jsou totiž dnes dost drahé a řada lidí si je za plnou cenu vůbec nebude moct dovolit. A pokud budou dotovány, aby byly finančně přístupnější, zase půjde o zásah do našich peněženek, protože z něčeho se ty dotace musejí financovat.

Současně budeme muset počítat s tím, že tradiční automobilky a na ně navázané firmy budou propouštět tisíce až desítky tisíc lidí, což se musí projevit i v Česku, protože zdejší ekonomika do velké míry stojí na automobilovém průmyslu.

„Sám jsem zvědavý, jak se s tím řadový občan utká. Protože to bude něco, na co není absolutně připraven,“ podotkl Kovanda. „Trochu se obávám toho, jak na to společnost zareaguje, protože to pro ni nemusí být únosné,“ podotkl s poukazem na protesty žlutých vest ve Francii, které původně začaly i kvůli tomu, že se ve Francii měly zdražit pohonné hmoty.

Další problém pro nás představuje zavírání jaderných a uhelných elektráren v Německu, ale dotkne se nás i snaha Číny snižovat své emise. Např. dovozem kvalitnějšího uhlí z Austrálie. Tohoto kvalitnějšího uhlí však pak bude na trhu nedostatek a pro český průmysl, ale i pro české domácnosti je problém na světě.

Hnutí SPD podporuje racionální ochranu životního prostředí pro člověka, ale boj proti emisím oxidu uhličitého je naprosto nesmyslný. Ke změnám teplot a klimatu na planetě vždy docházelo a dochází, ale hlavní odpovědnost nenese člověk a CO2, ale aktivita (a teplota) Slunce a vzdálenost Země od Slunce. V historii byly doby ledové i meziledové. Ve středověku za Karla IV. bylo tepleji a v Praze se pěstovalo víno, podobně jako nyní. Ale produkce takzvaných skleníkových plynů s tím neměla nic společného. Navíc CO2 není škodlivý plyn. Je to plyn důležitý pro fotosyntézu, čili díky němu je zaznamená i větší produkce plodin.

Tyto nesmysly Evropské unie hnutí SPD naprosto odmítá a je to další důvod pro to, abychom ze škodlivé Evropské unie vystoupili.

https://www.parlamentnilisty.cz/…/Ekonom-varuje-Pokud-se-op…

1817 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Salvini: EU je doupě zmijí a hyen. Epidemie změnila myšlení Italů. Solidarita na bruselský způsobŠvédská zdravotní rada upřednostňuje při péči o virem napadené migranty před Švédy se zhoršeným zdravotním stavem a senioryRedaktoři se šli podívat, jak imigranti dodržují karanténu: Sotva vyvázli živí...Pomozte nám, prosím, bez Vás to nedáme. Byla by škoda, kdybychom po 15 letech existence museli skončitAni v korona-krizi se mladí imigranti ve Švédsku nenudí. Mají novou zábavu. Ptají se kolemjdoucích, kde je tu nemocnice a kašlou při tom

euServer.cz

Pražská špína se vypořádala s maršálem, který Prahu uchránil před osudem VaršavyČT v nejvyšším vzepětí své nestrannosti. Zatím vystoupili herec Mádl, kněz Halík, sportovec Hašek a dramatik Svěrák. Další podobní jsou připraveni...

ePortal.cz

Ekonomický pád bude větší, než vláda tušíJe to neskutečné, jak je lidstvo nepoučitelné. Posledních sto let to zkoušelo znovu a znovu. Socialismus tuhle a onde, tudy a jinudy. Vždycky se spálilo

Eurabia.cz

Děsivé svědectví z Řecka. Muslimští uprchlíci ze rabují a kradou co mohouFeminismus zabíjí

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Hřib a Drahoš opět dráždí čínského draka. Vytvořili děkovné VIDEO a Tchaj-wan ho zveřejnil. Diplomaté nevěří svým očímVrcholový exmanažer z ČRo se neudržel: V době, kdy miliony lidí přicházejí o příjmy, by ředitel ČT z kapes koncesionářů rád vytáhl další peníze!
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění