Radarové šílenství a Reaganova válka

Autor: Dalibor Musil | Publikováno: 25.2.2008 | Rubrika: Zamyšlení
Reagan

V minulých měsících a týdnech se strhla v České kotlině bitva o radar. Do často násilné diskuse se vkládali nejen vládní činitelé, ale i opoziční politici, bezvýznamné politické strany, množství aktivistů, zájmových skupin a dalších roztodivných individuí ve snaze sami sebe zviditelnit. V okamžiku, kdy vláda řekla "budiž radar", strhla se v opozičním (levicovém) táboře takříkajíc bojová vřava. Aktivita komunistů a jejich různých buněk se během krátké doby zmnohonásobila. Vyrojily se různé "vědecké" studie o domnělé absolutní škodlivosti radaru na místní obyvatelstvo. Další vědecké studie uváděly, jak je pozice pro radar u nás nevhodná. Pořádaly se různé "protiválečné" demonstrace. Zakládala se dříve neexistující mírová hnutí. Vypukl jedním slovem veliký HUMBUK.

Kniha - Reaganova válka Teď čtu zajímavou knihu. Jmenuje se "Reaganova válka". Pojednává slovy Petera Schweizera o době dávno minulé, jak Ronald Reagan přivedl Sovětský svaz a s ním i celou komunistickou říši zla k naprostému ekonomickému vyčerpání a rezignaci. Kniha popisuje neskutečné množství podrobností a detailů ze zákulisí tehdejšího dění v americké zahraniční politice.

Kromě popisu událostí, které předcházely Reaganově prezidentuře, jako stávky v Holywoodu financované Sověty nebo popis politiky předchozích prezidentů, překvapila mne kniha až neskutečně aktuálním popisem situace v době, kdy Reagan oznámil vývoj obranné strategické iniciativy (SDI). Uvedl to těmito slovy: "Nebylo by lepší zachránit životy, než se mstít za jejich zmaření? .. Současná technologie je na takové úrovni, ... které nám poskytnou prostředky, jenž udělají z atomových zbraní neškodné a zbytečné věci." [Congressional Qarterly 26.3.1983] To, co vypuklo poté popisuje kniha následujícími slovy:

  • Sovětská reakce na projev o strategické obranné iniciativě byla směsicí šoku a hrůzy.
  • Brožura sovětského vojenského vydavatelství varovala, že SDI je americkou snahou o dosažení světové nadvlády.
  • Jurij Andropov, který nahradil Brežněva prohlásil, že Reaganův krok je pokusem o dosažení globální převahy. Veřejně pak řekl, že je "snahou odzbrojit Sovětský svaz".
  • Moskva téměř okamžitě zahájila propagandistickou kampaň, aby program SDI podkopala. Dvě stovky vědců napsaly dopis, který vyšel v New York Times a který SDI odsuzoval. Tito vědci paradoxně pracovali na vývoji různých zbrojních systémů.
  • V Evropě organizovala Italská komunistická strana demonstrace na útraty Moskvy a "mírová hnutí" v Německu jako SANE, KFAZ, DFU byla na výplatní listině Stasi.

Tato událost se stala v březnu 1983, tedy pro nás za hlubokého "totáče". Překvapilo mne jak dobře sedí popis tehdejší situace na dnešní události. Reakce ruských generálů, reakce místních aktivistů, médií a veřejnosti je nachlup stejná. Vypadá to, jako by scénář připravovala stejná osoba, nebo alespoň stejná skupina osob.

Nabízí se tedy zamyšlení, zda s naším veřejným míněním není zcela stejně jako tehdy manipulováno. Já si myslím, že je to nanejvýš pravděpodobné. otázkou je: kdo to platí dnes?

Náš radar v Brdech není totiž nic jiného, než součást SDI, kterou prosazují Spojené Státy po desetiletí. V době atomových raket, a sebevražedných atentátníků neváhajících je použít, kdy svět tak, jak ho známe může přestat existovat za 20 minut je obrana před touto hrozbou naprosto nezbytná. Další variantou obrany proti atomovým zbraním je strategie MAD (šílenec), tedy záruka vzájemného zaručeného zničení a politika détente, které v době sebevražedných útoků postrádá smyslu.

Je asi zbytečné hledat další důvody, proč by radar měl stát co možná nejdříve. Některé důvody jsem již publikoval zde a zde . Každému, kdo se v hloubi duše zamyslí, v okamžiku dojde, že obranná iniciativa je lepší než iniciativa útočná, a že ruští generálové, kteří se dnes chvástají, jak jejich rakety proklouznou protiraketovou obranou, tímto na sebe něco velmi nepříjemného prozrazují: tedy, že stále ještě neopustili svá dobyvatelská stanoviska. Toutéž řečí pak hovoří čeští komunisté a jejich zástupné organizace, které jsou financované přímo a další "mírová hnutí" která si jen hřejí vlastní polívčičku.

Je pak na nás, zda se jimi necháme ovlivnit a postavíme se po bok komunistům, nebo zaujmeme jiný například obranný postoj.


Knihu vydává nakladatelství Ideál, odkaz zde: http://www.idealknihy.cz, překlad Petruška Šustrová
Další moje většinou zcela politicky nekorektní články naleznete zde: http://dalibormusil.blog.idnes.cz/

2845 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Povinné kvóty Bruselu a hrozba sankcí jsou tu znovu. Prosazují je společně Francie a ItálieMůj dům – můj hrad, to je princip, který hájí hnutí SPD. Navrhujeme novelu trestního zákoníku, která má posílit práva slušných lidí, kteří jsou přepadeniNový kurs Františkovy Církve: Animismus a pohanství. Co přinese Amazonská synoda? Dialog s duchy namísto posvátné nauky. V souladu se všemi zvrácenými ideologiemi naší dobyVáclav Havel omilostnil v roce 1990 pedofilního vraha Jaroslava Oplíštila a ten poté odnesl z nemocnice Na Bulovce sedmiměsíční holčičku Barborku, kterou pedofilně zneužil a zavraždil. Nyní je na svoboděPomozte, prosím, bránit Vaše blízké, Vaše domovy a naši vlast

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupuje

Eurabia.cz

Evropská imigrační politika slouží venezuelskéIslamizace Británie pokračuje mílovými kroky

FreeGlobe.cz

Němečtí vědci tvrdí, že lidské rasy neexistují. Vede je k tomu věda nebo náboženství politické korektnosti?Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Greta v OSN: To sralo i mě, řekl příznivec. Maňásek, blázen. Šikanujete ji, vy kritici! zaznělo. Češi se s tím ne*erouDoktor Hnízdil: Zeman je robot, vyrobili ho Rusové a Číňané. Babiš je postižený
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění