Evropští soudruzi chtějí diktovat jednotné ceny potravin

Autor: Richard Kováč | Publikováno: 4.2.2008 | Rubrika: Zamyšlení
rudnoucí hvězda

Dnes ráno jsem si ve velmi dobré náladě (dobře jsem se vyspal) zapnul své PC. Nu a první, na co jsem narazil, byl článek o spuštění akce CMW /Consumer Market Watch/. Tedy česky řečeno Spotřebitelova tržní hlídka, kterou samozřejmě spustila a v život uvedla naše milá Evropská komise.

 Bruselští úředníci byli znepokojeni rozdílem cen aut, másla, potravin v jednotlivých státech unie. Tu mi najednou vyvstala v mysli vzpomínka, když jsem jako 15-ti letý kluk byl v roce 1978 v Rakousku a v šoku se procházel po Mariahilfer Strasse a nemohl jsem pochopit, jak je možné, že ve třech obchodech na riflové oblečení jsou naprosto různé ceny. Jsa tehdy zvyklý na centrálně řízené hospodářství /kdo si ještě pamatuje československou státní plánovací komisi, ví o čem je řeč../ jsem měl problém, v kterém že to obchodě koupit tehdy tak žádané rifle.
 
Po přečtení článku o sjednocení evropského potravinového trhu se mé srdce zaradovalo i zvolal jsem: "Heuréka!" - to opět naši milí eurosoudruzi mysleli na chudáka spotřebitele. Spotřebitele, který jsa zmatený konkurenčním bojem jde jednou do Penny marketu, tu do Lidlu a někdy jsa lapen nižšími cenami bloudí mezi regály v Hypernově. Mé srdce slastně vzdychlo a já upokojen tímto geniálním nápadem jsem si řekl: úžasné, konec chození po obchodech, opět bude máslo, chléb, ba i auto, stát stejně v Londýně jako v Osoblaze, Varšavě či Lipsku. Konec ponižujícímu běhání po slevách, špinavému kapitalistickému konkurenčnímu boji.

 A hned mi vytanula slova euro-sociálního guru Vladimíra Špidly, který řekl: budujeme v evropě sociální model , který nemá ve světě obdoby.
 
Určitě si jako optimista nebudu připomínat slova amerického ekonoma  Miltona Friedmana, který nazval EU budoucím regionem hladu a neprosperity. Víte milí přátelé, svět je bláznivé místo a kdyby mi před pár lety někdo řekl, že Maovy děti /Číňani/ nás budou učit tržnímu hospodářství a dravému kapitalismu, řekl bych mu ty blázne, vždyť jsou to komunisti! Ano, jsou, ale jak jsem řekl, svět je bláznivé místo. Vždyť se dnes dva muži /nebo dvě ženy/ mohou oženit /vdát/ a dokonce v kostele a dokonce dnes můžeme poručit větru a dešti, ... pardon klimatu, abych byl moderní a IN.

3832 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Apokalypsa se blíží pro jednu samostatnou kategorii - finančníky. Světová ekonomika alespoň dvojnásobně prudce splaskneAgent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituályCírkev kráčí ke své zkáze. Byla infiltrovaná komunistyEvropská unie je od základu špatný koncept. A platí na něj základní poučka: i špatné věci jsou schopny vývoje. Vyvíjejí se však vždy v ještě horšíKaždý, chudý i bohatý, může díky sluníčkářům a islamizaci přijít o vše…

euServer.cz

Pro koho to čučkař Koudelka z BISu vlastně pracuje? Ostatně soudím, že NATO i EU musí být námi opuštěnyUž jste viděli, jak se ztrapnila Vášáryová? Blaha rozdrtil video americké ambasády o 17. listopadu

ePortal.cz

Pokud bude Česká televize nadále vysílat podobné propagandistické paskvily jako s Václavem Moravcem, Rychetským a Čaputovou, poženou je lidé svinským krokemUž i u nás przní duše dětem zpovykaní šílenci z politických neziskovek, které zločinní levicoví politici vpustili do našich škol. Je třeba to zastavit, dokud je čas!

Eurabia.cz

Údajně mu je 16, ale vypadá na 40! Tohle jsou ti dětští uprchlíci političky KDU-ČSL?Pozvánka na konferenci do českého parlamentu: Pronásledování křesťanů v 21. století

FreeGlobe.cz

Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Chartistka Procházková k listopadu 1989: Když mému partnerovi Ludvíku Vaculíkovi zabránili promluvit k demonstrantům se slovy „s tebou se nepočítá“, tušila jsem...Hamáček toho má už dost. Bouchl do stolu a odhalil, jak je to se „syrskými sirotky“ z Řecka: Sedmnáctiletí Pákistánci a Afghánci. Bezpečnostní riziko pro naši zemi!
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění