Hrůza: prezident rozhoduje, jestli bude v televizi prezident

Autor: Ladislav Jakl | Publikováno: 3.2.2008 | Rubrika: Zamyšlení
Klaus

 Život je někdy nudný, tak z něj někteří novináři dělají drama. Česká televize pojala záměr získat prezidenta republiky do diskusního pořadu. Prezident Václav Klaus tento plán televize nepřijal. To je možné pochopit nebo kritizovat, ale redaktorka textu zveřejněného na  MfDnes a iDnes Ivana Svobodová si vybrala jinou možnost: začala si vymýšlet.

 

Václav Klaus si prý občas stěžuje, že prezidentské pravomoci nejsou moc velké. (Fakt? A kde? A kdy?) V České televizi má ale  jeho slovo velkou váhu, míní novinářka. A jak k tomu došla? A v čem že má v České televizi slovo Václava Klause velkou váhu? Když si její text přečteme, zjistíme, že jen v tom, jestli Václav Klaus přijde do České televize. V ničem jiném.

Že má Česká televize ambici udělat - a trvale si vynucovat -pořad, který ji nenapadl, když se prezidentských voleb účastnil Václav Havel, to je její věc. Že se taková ambice nemusí naplnit, to je asi pochopitelné. To na Kavčích Horách dobře znají, že se čas od času nápad nějakého dramaturga s pozváním nějakého hosta nepovede, protože host nechce nebo nemůže přijít. Dramaturg se podle toho zařídí a hotovo.

Václav Klaus ovlivnil v České televizi jen to, že tam nebude Václav Klaus. Na to snad má nárok každý host. Označovat to za jakýsi diktát na změnu je naprostou manipulací, která má vyvolat dojem o nějakých ošklivých praktikách. Ne, Česká televize jen nezískala hosta, kterého si zamanula, a tak se tomu přizpůsobila. Že tím musí změnit některá svá přání a představy, je pochopitelné. Ale přece to není možní brát jako důkaz „váhy slova" prezidenta v televizi.

V článku se vyskytují legrační obraty, jako „zaskočit za původní hosty". Kdo to je „původní host"? Není správné spíše napsat „host, kterého si původně přál dramaturg a nevyšlo mu to"? Copak v České televizi je už sám záměr hned realitou, zatímco realita samotná je pak jen (diktovanou) změnou? To je ovšem dost bohorovné.

V článku je také veselý obrat, že se „Klaus" netají, že nemá rád Václava Moravce. A jak to tak milá novinářka ví? Já zase vím, že  Moravec býval v sekretariátu předsedy Poslanecké sněmovny Václava Klause pečený vařený, trávil tam na návštěvě opakovaně celé hodiny a nikdo ho nevyhazoval.

Česká televize prostě rozvíjí svůj nátlakový public relations a někteří novináři na to vděčně skáčou. Příště se třeba dozvíme, že do České televize sahají i prsty zpěvačky Madonny, protože se dramaturgům nepodařilo získat ji jako hosta pořadu Vaříme na Kavkách a dramaturgové pak museli celý tak hezky vymyšlený scénář překopat. Fuj.

http://jakl.blog.idnes.cz/c/23620/Hruza-prezident-rozhoduje-jestli-bude-v-televizi-prezident.html

3127 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Nová pokroková ředitelka norského muzea prohlašuje, že kolekce už „nebudou tak bílé a maskulinní„Zvykněte si,“ říká holandská mešita nepřizpůsobivým občanům, kteří si stěžují na svolávání k modlitbámTento návrh je nejlepší, co se tu objevilo od roku 1989. To se nesmí stát, reaguje vyděšeně Kalousek. Oč jde?Bez Vás nepřežijeme...Amerika se bez nepřítele obejít nemůže. Nepřítel je totiž to, co vlévá peníze do největšího amerického průmyslu, jímž je průmysl zbrojařský

euServer.cz

Skryté záměry pomníkové válkyZdeněk Hřib by Emanueli Moravcovi udělal radost...

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaGeorge Soros. Génius hybridní války

Eurabia.cz

Noví zahraniční pracovníci? Romové se vracejí před koronou do ČRTurecký velvyslanec: Ramadán lepší Vánoc!

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Ruska vláda zahájila rozsáhlý program finanční podpory pro rodiny postižené koronaviremPrezident Beneš: Nikdy nezapomeňme na to, co s námi Němci v této válce dělali a co zamýšleli s námi učinit

ParlamentniListy.cz

Fňukno Němcová. Sv*ně, nemůžeme demonstrovat! Xaver a Lipovská „řádí“ dál. A dostalo se to dalekoKdo na Hrad? Xaver a Šídlo u Soukupa, padla šokující jména. Šéf Barrandova kopnul do Zemana
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění